اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش چسبندگی روبات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افزایش چسبندگی روبات

بسته پیشنهادی یک :
    شما میتوانید در جلوی اولین چرخ از برس گرد استفاده نمایید تا جلوی چرخها را جارو نمایید !
    خواستن توانستن است !

دیدگاه

مرسی اینم خوبه اما وقتی موتور به عقب میره باز کثیف میشه. فکر کنم اگر همون مسواک رو روی تایر بذارم بهتر باشه
      AYRIC

دیدگاه

جلوی چرخای جلو و عقب یه چیزی نرمی از جنس پلاستیک به صورت ^ درست کن
        و قرار بده که هر چیزی جولو و یا عقب چرخت قرار گرفت به طرفین هل بده !
        راستی تشکر لازم نیست !
        خواستن توانستن است !

دیدگاه

آره اینم خوبه
          ولی بازم مرسی :nice:
          AYRIC

دیدگاه

دوست عزیز شما اگر برای حرکت در خاک اره می خواید هر چقدر هم اصطکاک چرخ هاتون بالا باشه چون خاک اره ها روی هم می لغزند بازم چرختون به قول معروف بکسل باد می کنه باید سرعت موتورتون رو با ازمایش و خطا کم کنید تا بهترین حالت ممکن درست بشه اگه میتونید یکم وزن روبات را بالا ببرید بهتر میشه
            برای تنظیم سرعت موتور هاتون اگه DC هستند از PWM استفاده کنید توی انجمن سرچ کنید بسیار در مورد PWMبحث شده
            موفق و پیروز باشید
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

ممنون از راهنماییتون
              من هم از pwm میکنم واگر قرار بود سرعت رو کم کنم کارای زیادی میشد بکنم مثلا بیام تایرهام رو شنی ببندم اما مسئله اینه که در سرعت نسبتا بالا چه کار هایی میشه انجام داد
              AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                ممنون از راهنماییتون
                من هم از pwm میکنم واگر قرار بود سرعت رو کم کنم کارای زیادی میشد بکنم مثلا بیام تایرهام رو شنی ببندم اما مسئله اینه که در سرعت نسبتا بالا چه کار هایی میشه انجام داد
                دوست عزیز این چه ربات امدادگری هستش که سرعتش هم نسبتا بالاست؟!!! oo:
                توی اون زمین مسابقه که نمیشه با سرعت حرکت کرد ...

دیدگاه

منظورم نسبت به سرعت های بقیه تم ها بود که انگار موتور 10RPM گذاشتند
                  این هم لینک فیلم از روباتمون
                  http://www.youtube.com/watch?v=3saJYVPzuV8

تازه اولین سالی بود که شرکت میکردیم و قطعا سال دیگه سرعت خیلی بالاتر از این خواهد بود
                  AYRIC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roboreza
                    ممنون از راهنماییتون
                    من فیلم رباتتون رو ندیدم ولی یه چیز دیگه هم به نظرم میرسه اینکه فاصله چرخ ها رو از هم زیاد کنید(دهنه ی چرخ)و وزن رو بر روی مرکز ربات متمرکز کنید
                    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

سلام دوستان بحث جالبیه .اماشما تا حالا به یک عامل مهم در افزایش اصطکاک که وزنه اشاره نکردین .
                      شاید این راه که جرم چرخ هاتون رو بیشتر کنید بتونه خیلی موثر باشه به ویژه وقتی که رو یک سطح صیقلی حرکت میکنه تاثیرش چند برابره!
                      یا این که با پایین آوردن مرکز جرمه ربات و نزدیک کردنه اون به چرخ های محرک این کار رو انجام بدی!
                      بنده یک ایده ای دارم که شاید بدرد بخوره و اون جابه جا کردن مرکز جرم حین حرکته!این کار رو می تونی با یک وزنه و یک پیچ انتقال حرکت انجام بدی که وقتی به اصطکاک بیشتر نیاز داری وزنه رو به چرخ های محرک نزدیک می کنی و وقتی به اصطکاک کمتر نیاز داری اون رو دور میکنی.
                      خوبی این روش ها تخریب ناپذیری و عمرشونه و این که روی سطوح خیس هم کارایی دارن.
                      تاثیر وزن روی اصطکاک حالت نمایی داره و می تونه واقعا موثر باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X