اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش برد فلزیاب با افزایش جریان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افزایش برد فلزیاب با افزایش جریان

میتونی با اسکوپ موج رو بگیری تا بفهمی
    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

دوستان یه مدار فلزیاب داریم با برد کم... واسه افزایش بردش میشه از l298 استفاده کرد؟
      NEVER NEVER NEVER give up

دیدگاه

نوشته اصلی توسط an3023
        دوستان یه مدار فلزیاب داریم با برد کم... واسه افزایش بردش میشه از l298 استفاده کرد؟
        همین مداری که گذاشتم که به رادیو احتیاج داره... من از بین کویل و پایه ی کلکتور ترانزیستور خروجی گرفتم واسه اسیلسکوپ یه موج میده... هنوز فرکانس رو اندازه نگرفتم ولی یه مشکلی هست که با این که من 9 ولت میدم به مدار اسیلسکوپ پیک ولتاژ رو حدودا 20 ولت نشون میده... حالا اگه بخوام این فلزیاب رو به میکرو وصل کنم باید چی کار کنم... اخه میکرو فکرنکنم بتونه این ولتاژ رو تحمل کنه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ayginn
          همین مداری که گذاشتم که به رادیو احتیاج داره... من از بین کویل و پایه ی کلکتور ترانزیستور خروجی گرفتم واسه اسیلسکوپ یه موج میده... هنوز فرکانس رو اندازه نگرفتم ولی یه مشکلی هست که با این که من 9 ولت میدم به مدار اسیلسکوپ پیک ولتاژ رو حدودا 20 ولت نشون میده... حالا اگه بخوام این فلزیاب رو به میکرو وصل کنم باید چی کار کنم... اخه میکرو فکرنکنم بتونه این ولتاژ رو تحمل کنه؟؟؟
          با تقسیم مقاومتی میتونی به میکرو وصلش کنی
          دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

من از بین یک سر کویل و کلکتور ترانزیستور یه مقاومت وصل کردم و از سر دیگه ی مقاومت خروجی گرفتم واسه اسیلسکوپ اختلاف ولتاژ کمتر شد یعنی از حدود 20 ولت به 7 رسید ولی جای این که بین 0 و 7 باشه بین 5 و 12 هست... حالا چه طور باید ولتاژ رو انتقال بدم که بیاد بین 0 و 7؟

دیدگاه

میتونی با یه ولتاژ منفی جمع ببندیش تا به صفر برسه
              دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

سلام . من تازه عضو شدم .
                اگه بگم ممکنه با چند تا ابتکار ساده برد دستگاه بهتر بشه
                ... شاید خوشحال بشین . اولا بازر یا بلند گو رو از داخل دستگاه حذف کنید و بجاش از یه سوکت برای هنزفری استفاده کنید . دوم با کمک یک یا دو یا سه تا ماسفت مسیر فرعی برای تقویت برق لو
                پ ( فرستنده) استفاده کنید . سوم از لوپ (فرستنده) دو قلو استفاده کنید . منظورم اینه که سیمی که برای پیچیدن کوئل استفاده میکنید رو ... نصفش رو دور یه فریت راستگرد بپیچید و نصف دیگه اون رو(بدون اینکه سیم رو قطع کنید و کاملا به صورت یک تیکه )دور یه فریت دیگه که کاملا موازی و هم ارتفاع بوبین قبلی هست ... ولی این یکی رو چپگرد بپیچید . این ابتکار خودمه . اینطوری یک میدان N و یک میدان S همزمان و با هر پالس بصورت کاملا موازی ایجاد میشن .حتما دقت کردین به خطوط میدان . اولش یه فوران مغناطیسی اتفاق میفته . ولی با دور شدن از قطب مغنایسی آهنربا کم کم زور فوران میدان ضعیف میشه و خطوط میدان منحرف میشن به سمت قطب ناهمنام . ولی این ار ما قطب ناهمنام رو کمی اون ور تر ایجاد کردیم .باعث میشه خطوط میدان مغناطیسی بجای پخش شدن در ۳۶۰ درجه به سمت بوبین کناری خم بشن و تمرکز حداقل ۹ برابری پیدا کنند ! فاصله دو بوبین هم مهمه . میتونی از ۳۰ سانت بگیری تا یک متر . بستگی به شدت میدانی داره که بوجود آوردی . هر چه میدان قویتر باشه میشه فاصله رو بیشتر کرد . با بیشتر شدن فاصله میشه برد لوپ رو افزایش داد. حتی با تغییر زاویه دو بوبین و مایل کردن اونها به سمت هم میشه برد دستگاه رو کاهش داد و از این راه یه عمق سنجی تقریبی رو روی pi پیاده کرد . این هم کلک خودمه .
                ما هرچی به ذهنمون رسید ریختیم روی دایره ... شما هم اگه چیزی مفیدی دارین دریغ نکنین
                البته دو یا سه تا ابتکار فوق العاده دیگه هم دارم که توضیحشون مفصله ... ولی اگه کسی پایه بود حاضرم یه پروژه تاپ و بینظیر رو با هم تجربه کنیم
                جدیدترین ویرایش توسط روح الله ۱۳; ۲۳:۰۹ ۱۳۹۹/۰۸/۱۵.

دیدگاه

سلام .ضمن تشکر از شما که واقعا هر آنچه در این زمینه هست بی چشم داشتی منتقل میکنید. من در حال کاربرروی یک مدار هستم وممنون میشم نمونه ای از مدار تقویت ولتاژ برای ورودی به فرستنده رو بزایرد. ایده بعدیتون قابل تقدیر و خیلی جابه. بازم تشکر از شما

دیدگاه

ممنون خیلی آموزنده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الله ۱۳ نمایش پست ها
                      سلام . من تازه عضو شدم .
                      اگه بگم ممکنه با چند تا ابتکار ساده برد دستگاه بهتر بشه
                      ... شاید خوشحال بشین . اولا بازر یا بلند گو رو از داخل دستگاه حذف کنید و بجاش از یه سوکت برای هنزفری استفاده کنید . دوم با کمک یک یا دو یا سه تا ماسفت مسیر فرعی برای تقویت برق لو
                      پ ( فرستنده) استفاده کنید . سوم از لوپ (فرستنده) دو قلو استفاده کنید . منظورم اینه که سیمی که برای پیچیدن کوئل استفاده میکنید رو ... نصفش رو دور یه فریت راستگرد بپیچید و نصف دیگه اون رو(بدون اینکه سیم رو قطع کنید و کاملا به صورت یک تیکه )دور یه فریت دیگه که کاملا موازی و هم ارتفاع بوبین قبلی هست ... ولی این یکی رو چپگرد بپیچید . این ابتکار خودمه . اینطوری یک میدان N و یک میدان S همزمان و با هر پالس بصورت کاملا موازی ایجاد میشن .حتما دقت کردین به خطوط میدان . اولش یه فوران مغناطیسی اتفاق میفته . ولی با دور شدن از قطب مغنایسی آهنربا کم کم زور فوران میدان ضعیف میشه و خطوط میدان منحرف میشن به سمت قطب ناهمنام . ولی این ار ما قطب ناهمنام رو کمی اون ور تر ایجاد کردیم .باعث میشه خطوط میدان مغناطیسی بجای پخش شدن در ۳۶۰ درجه به سمت بوبین کناری خم بشن و تمرکز حداقل ۹ برابری پیدا کنند ! فاصله دو بوبین هم مهمه . میتونی از ۳۰ سانت بگیری تا یک متر . بستگی به شدت میدانی داره که بوجود آوردی . هر چه میدان قویتر باشه میشه فاصله رو بیشتر کرد . با بیشتر شدن فاصله میشه برد لوپ رو افزایش داد. حتی با تغییر زاویه دو بوبین و مایل کردن اونها به سمت هم میشه برد دستگاه رو کاهش داد و از این راه یه عمق سنجی تقریبی رو روی pi پیاده کرد . این هم کلک خودمه .
                      ما هرچی به ذهنمون رسید ریختیم روی دایره ... شما هم اگه چیزی مفیدی دارین دریغ نکنین
                      البته دو یا سه تا ابتکار فوق العاده دیگه هم دارم که توضیحشون مفصله ... ولی اگه کسی پایه بود حاضرم یه پروژه تاپ و بینظیر رو با هم تجربه کنیم
                      لوپ دو قلو قبلا هم نمونه اش تو اینترنت بوده !!!
                      در ضمن هر فلزیاب اساس کارش فرق میکنه
                      اکثرا اصلا با میدان مغناطیسی کاری ندارن که به خواد n و s باشه
                      اون اختراعی که شما کردی بیشتر به فلزیاب های TR میخوره که اونا هم
                      لوپشون متفاوته
                      اگر خواستید جواب بدید خواهشا با علم الکترونیک اثبات کنید قدرت
                      فلزیاب پالسی افزایش پیدا میکنه با این روش
                      چون مشخص نیست شما رو کدوم فلزیاب این کار رو کردید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid73 نمایش پست ها
                        دوست عزیز....زده این مدار بردش 30 سانت هست...من همین قدر احتیاج دارم....در ضمن من مدار های دیگه واقعا پیچیده و وحشتناک هستن...اگه مدار خوبی سراغ دارین کمکم کنید چون من واقعا گیر افتادم...ممنون :cry2:
                        سلام در مورد دستگاه نوکتا ترکیه اطلاعاتی دارید بفرمایید دستگاه خوبی هستش یا خیر با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X