اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص دو راهی ربات مسیریاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص دو راهی ربات مسیریاب

لطفا در مورد تشخیص مسیر کوتاهتر در دوراهی بوسیله سه عدد خط کوتاه عمود بر مسیر اصلی راهنمایی کنید.(لگوریتم تشخیص و برنامه نویسی )

پاسخ : تشخیص دو راهی ربات مسیریاب

نوشته اصلی توسط snms
    لطفا در مورد تشخیص مسیر کوتاهتر در دوراهی بوسیله سه عدد خط کوتاه عمود بر مسیر اصلی راهنمایی کنید.(لگوریتم تشخیص و برنامه نویسی )
    قوانین مربوطه در این مورد رو به طور دقیق بذارین
    گفت که دیوانه نهی لایق این خانه نهی

دیدگاه

با تشکر از پاسخ شما قانون مربوطه در زیر اورده شده است.

http://s5.picofile.com/file/8136314426/DORAHI.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط snms
        با تشکر از پاسخ شما قانون مربوطه در زیر اورده شده است.

http://s5.picofile.com/file/8136314426/DORAHI.png
        خوب اینکه خیلی آسونه. زمانی که خط مستقیم سنس میشه. فقط به جلو حرکت کنه. حالا اگه موقع حرکت به جلو یکی از سنسورهای کناری دید ، مقدار یک متغییر تغییر کنه. زمانی که به دو راهی برخورد با توجه به مقدار اون متغیر مسیرشو انتخاب کنه

دیدگاه

باز مآ‌ ممنون
          مقدار متغیر بدلیل دیدن خط توسط سنسور های کناری با توجه به المانهای مسیر بارها تغییر میکنه. مقدار ش را چگونه باید تنظیم کنیم که دقیقا قبل از دو راهی متوجه بشه. اگر لطف کنیکد مربوطه را هم نویسیدممنون می شم.

دیدگاه

اگر فاصله خطوط مشخصه. سه تا سنسور برای همین منظور با همین فاصله ها بذارید. بعد اگه این سه تا با هم دید یه متغیری را یک کنید. بعد سر دوراهی اولویت سنسور های اون سمت را بیشتر کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط snms
              باز مآ‌ ممنون
              مقدار متغیر بدلیل دیدن خط توسط سنسور های کناری با توجه به المانهای مسیر بارها تغییر میکنه. مقدار ش را چگونه باید تنظیم کنیم که دقیقا قبل از دو راهی متوجه بشه. اگر لطف کنیکد مربوطه را هم نویسیدممنون می شم.
              شما آخرین وضعیت اون متغییر رو نیاز دارید. مشکلی پیش نمیاد اگه بارها تغییر کنه

دیدگاه

با تشکر از پیشنهادهای خوب و جالب شما،اضافه کردن سنسور یک راه حل خوب و مطمئنه ولی می خواهم اگه بشه با برنامه نویسی و استفاده از سنسورهای موجود حلش کنم. یعنی به نظرتون اینطوری خوبه:
                یک متغیر تعریف می کنیم اگر سنسور سمت چپ خط را دید مقدار متغیر را 0 و اگر سنسور سمت راست خط را دید مقدار متغیر را 1 کند. در هنگام دوراهی مقدار متغیر را بخواند اگر 0 بود به سمت چپ و اگر 1 بود به سمت راست حرکت کند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط snms
                  با تشکر از پیشنهادهای خوب و جالب شما،اضافه کردن سنسور یک راه حل خوب و مطمئنه ولی می خواهم اگه بشه با برنامه نویسی و استفاده از سنسورهای موجود حلش کنم. یعنی به نظرتون اینطوری خوبه:
                  یک متغیر تعریف می کنیم اگر سنسور سمت چپ خط را دید مقدار متغیر را 0 و اگر سنسور سمت راست خط را دید مقدار متغیر را 1 کند. در هنگام دوراهی مقدار متغیر را بخواند اگر 0 بود به سمت چپ و اگر 1 بود به سمت راست حرکت کند.
                  عالیه
                  میتونی با #define هم مقدار چپ و راست رو یک عدد بدی تا برنامت زیباتر بشه

دیدگاه

با برنامه نویسی مشکلات زیادی ممکنه پیش بیاد . مثلا الان به نظرم رسید که ممکنه لوپ هم دوراهی حساب کنه بعد فرضا مقدار متغیر هم اون چیزی نیست که شما می خواهید و در نتیجه ربات اشتباه میره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadeghmojtabaei
                      اگر فاصله خطوط مشخصه. سه تا سنسور برای همین منظور با همین فاصله ها بذارید. بعد اگه این سه تا با هم دید یه متغیری را یک کنید. بعد سر دوراهی اولویت سنسور های اون سمت را بیشتر کنید.
                      من با این نظر موافقم !
                      خودم هم میخوام جام نور شرکت کنم ! اما من چینش سنسور هام ریش هست ! داشتم این تاپیکو میخوندم به نظرم رسید ک بیام از سنسور هایی توی زاویه ی بالا یی سنسور هام هست , 3 تا شون که در یک لحضه ی حرکت از بارکد ، با هم روی خط میرن رو در یک شرط قرار بدم و اولویت حرکتو با این کار تغییر بدم ! اما فکر میکنم اکر سرعت زیاد باشه یکم سخت باشه ک این کار انجام شه !
                      فعلا ک درایورام نیم سوز شدن سفارش دادم , هنوز نیاوردن ! اما مسیریاب مزخرف ترین لیگ رباتیک هست ! چون قوانینش به حالو احوال داور و هیئت داوری بستگی داره ! هر جور حال کنن قوانین مینویسن , یک مسابقه بود داشتم لیگاشو نگاه میکردم , لیگ رالی مسیریاب و مسیریاب جنگجو دیدم :| کلا صفحه ی مسابقه رو بستم ...

البته من ک رفتم رو ماز خط :mrgreen:

موف4ق باشید
                      « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
                      این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

سلام این کاری که Finder_ گفته خیلی خوبه ولی برای اطمینان می توانید بگید اگر در یک زمان خواص مثلا در طی 10 ثانیه سه بار خط را در یک سمت ربات دید الویت را به مدت مثلا 15 ثانیه به سمت مورد نظر بده .
                        باد می وزد ...
                        میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
                        تصمیم با تو است ...

دیدگاه

سلام
                          این زمانها (10ثانیه برای تشخیص بارکد و 15 ثانیه جهت الویت) را چگونه در بسکام میشه تعریف کرد.
                          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط snms
                            سلام
                            این زمانها (10ثانیه برای تشخیص بارکد و 15 ثانیه جهت الویت) را چگونه در بسکام میشه تعریف کرد.
                            ممنون
                            این ها دیگه ترفند برنامه نویسی هست و اینطور نیست که بشه جایی تعریفش کرد.
                            باید باتوجه به برنامه و الگوریتمی که نوشتید یه جایی این موضوع را بگنجانید. مثلا یه تایمری را فعال کنید تا بعد از مثلا 10 ثانیه یه متغیری را یک کنه. بعد توی برنامه تا وقتی اون متغیر یک نشده اولویت بیشتر با اون سنسور های خاص باشه.....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X