اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ولتاژ مجاز آرمیچر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ولتاژ مجاز آرمیچر

:question:

اگه آرمیچر زیر بار به جریان بیشتر از حد راه اندازی اولیه (250mA) نیاز داشت مثلا 800mA ، اگه انو محدود به 300mA کنم به آرمیچر فشار میاد یا فقط از پس اون بار بر نمیاد ولی آسیب نمی بینه؟
    *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 0121takpa
      :question:

اگه آرمیچر زیر بار به جریان بیشتر از حد راه اندازی اولیه (250mA) نیاز داشت مثلا 800mA ، اگه انو محدود به 300mA کنم به آرمیچر فشار میاد یا فقط از پس اون بار بر نمیاد ولی آسیب نمی بینه؟
      خواهش داداش
      نه هیچ اسیبی به ارمیچر وارد نمیشه فقط از پس اونکار برنماید و شفت ارمیچر از حرکت می ایسته چون شما جریانش رو محدود کردین :rolleyes:

دیدگاه

باسلام
        مقاومت سیم پیچ های آرمیچر کم هستش و اگر یه مقاومت را با آن سری کنیم تمام ولتاژ روی مقاومت افت میکنه و دیگه موتور نمیچرخه
        همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم امیر جان :applause:

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
          باسلام
          مقاومت سیم پیچ های آرمیچر کم هستش و اگر یه مقاومت را با آن سری کنیم تمام ولتاژ روی مقاومت افت میکنه و دیگه موتور نمیچرخه
          درسته مقاومت سیم پیچ آرمیچر های 6 ولت معمولی که من دارم بدون اعمال تغذیه حدود 3 اهم تا 7 اهمه (خودم با اهمتر گرفتم) و در 6 ولت از 100mA تا 150mA در حالت بی باری جریان میکشن
          ولی

جناب دارایی متوجه نشدم ؛ چرا باید یک مقاومت رو با موتور سری کنم که موتور دیگه نچرخه؟ :rolleyes:
          ممنون میشم بفرماید منظورتون از این کار دقیقا برای چه کاریه؟ آیا بعد از توقف موتور وقتی لازم شد موتور دوباره بگرده مقاومت رو بصورت الکترونیکی از مدار خارج میکنید؟ اگه امکان داره دقیق تر بفرمایید منظورشما چی بود
          *_**_**_* دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس بدان دست خواهند یافت پیامبراعظم(ص) *_**_**_*

دیدگاه

در پست شماره 2 دوستی ذکر کردن یه مقاومت به آرمیچر وصل کن من منظورم این بود اگر با موتور یه مقاومت سری کنید موتور حرکت نمی کند چون تقریبا تمام ولتاژ روی مقاومت افت می کند (بر اساس تجربه در این کار)

دیدگاه

در پست شماره 2 دوستی ذکر کردن یه مقاومت به آرمیچر وصل کن من منظورم این بود اگر با موتور یه مقاومت سری کنید موتور حرکت نمی کند چون تقریبا تمام ولتاژ روی مقاومت افت می کند (بر اساس تجربه در این کار)
              نه دوست عزیز این مقاوتی که بنده پیشنهاد کردم طبق جریان مصرفی و ولتاژ موتور محاسبه شده و با اعمال 9 ولت به ارمیچر حدود3 ولت تو مقاومت افت میکنه(با درنظر داشتن اینکه جریان مصرفی موتور 0.5 امپر هست) مابقی ولتاژ وارد ارمیچر میشه

دیدگاه

سلام
                بعضی وقتها محاسبات در عمل پوچ در میاد....خدایی ناکرده منظور بدی ندارم... فقط شما این کارو به صورت عملی انجام دادین... یا فقط محاسبات کردین اخه من هر کاری کردم موتور با یک مقاومت سری شده جواب نداد :angry: :angry:

دیدگاه

سلام
                  بعضی وقتها محاسبات در عمل پوچ در میاد....خدایی ناکرده منظور بدی ندارم... فقط شما این کارو به صورت عملی انجام دادین... یا فقط محاسبات کردین اخه من هر کاری کردم موتور با یک مقاومت سری شده جواب نداد :angry: :angry:
                  نه دوست گلم هیچوقت تئوری در مقابل عمل پوچ درنمیاد هر کار عملی که انجام میدیم پشتش یک تئوری مهندسی دقیق وجود داره
                  شما چه مقاومتی؟ رو با موتورچند ولتی؟ و چند امپری؟ سری کردین که موتور کار نکرد ؟
                  جهت یاداوری اگر جریان بیشتر از چند ده میلی امپر باشه متقابلا به مقاومت وات بالا نیاز خواهد بود

دیدگاه

سلام
                    من به خاطر نظر اشتباهی که دادم معذرت می خوام من فهمیدم که منبع تغذیه ام توان کافی را به مدار نمی داد و همچنین موتورم به بار متصل بود برای همین روشن نمی شد که من فکر کردم به خاطر مقاومت کم سیم پیچ هاست وگرنه حساب کردن یه مقاومت سری شده با یک مصرف کننده که کاری ندارد
                    موفق باشید

دیدگاه

سلام خسته نباشید من اماتور هستم ممنون میشم راهنماییم کنید
                      دوتا ارمیچر ۳ ولت و ۶ ولت دارم میخوام با برق ۱۲ ولت تغذیشون کنم ولی وقتی ۱۲ ولت میدم خیلی سریعتر از اون چیزی که باید میچرخن قشنگ معلومه که ولتاژ ۱۲ واسشون زیاده چیکار باید بکنم مقاومت بذارم یا رگلاتوری چیزی باید سرراهشون بذارم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hami3df نمایش پست ها
                        سلام خسته نباشید من اماتور هستم ممنون میشم راهنماییم کنید
                        دوتا ارمیچر ۳ ولت و ۶ ولت دارم میخوام با برق ۱۲ ولت تغذیشون کنم ولی وقتی ۱۲ ولت میدم خیلی سریعتر از اون چیزی که باید میچرخن قشنگ معلومه که ولتاژ ۱۲ واسشون زیاده چیکار باید بکنم مقاومت بذارم یا رگلاتوری چیزی باید سرراهشون بذارم؟
                        بنظر من بهتره از مقاومت و رگولاتور بخاطر تلفات توان و داغ شدن استفاده نشه.برای هر مصرف کننده از یک مبدل باک جداگانه (از نوع نمونه های زیر) میشه استفاده کرد:

جدیدترین ویرایش توسط مهندس ربانی; ۱۰:۵۶ ۱۳۹۷/۰۲/۲۲.

دیدگاه

سلام میخواستم ببینم من یه آرمیچر ۱۲ ولت دارم ولی با آداپتور ۱۲ ولت ۵ امپر کار نمیکنه و هی روشن خاموش میشه ولی با آداپتور ۹ ولت ۶۰۰ میلی امپر کار میکنه مشکل چیه دوستان

دیدگاه

سلام.........من آرمیچر 3 ولت دارم........ موتور آرمیچر گجت مدل MD-85میشه اینو به باتری موبایل 3.7 ولت 800 میلی امپر وصل کرد....نمیسوزه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط anybody63 نمایش پست ها
                              سلام.........من آرمیچر 3 ولت دارم........ موتور آرمیچر گجت مدل MD-85میشه اینو به باتری موبایل 3.7 ولت 800 میلی امپر وصل کرد....نمیسوزه؟
                              با درود
                              چند تا دیود معمولی رو با هم موازی کن و سر راه سیم مثبت قرار بده یا از یک دیود چند آمپری استفاده کن .. ولتاز خروجی حدود 3 ولت میشه
                              جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۲۱:۳۴ ۱۴۰۱/۰۴/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
                                با درود
                                چند تا دیود معمولی رو با هم موازی کن و سر راه سیم مثبت قرار بده یا از یک دیود چند آمپری استفاده کن .. ولتاز خروجی حدود 3 ولت میشه
                                شاید ولتاژ رو تحمل کنه...ـآمپرمشکلی نداره؟...کسی میدونه این مدل موتور ها حداکثر تا چقدر تحمل جریان تحت بار دارن؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X