اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موتورهایی که در دستگاه های CNC بکار می روند

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : موتورهایی که در دستگاه های CNC بکار می روند

نوشته اصلی توسط mebk1988
    کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟ :angry: :angry:

بستگی به شما داره که چقدر بخواهید که موتور فشار بیارید اگر براتون زیاد زمان ماشین کاری مهم نباشه میتونید از یک موتور کوچک هم استفاده کنید مثل همونهایی که تو سشوار هست
    من یکی از دستگاهام دقیقا یک موتور که برای سشوار هست روش داره و روی چوب هم باهاش کار کردم ولی خوب نمیشه زیاد بهش فشار اورد
    ولی فکر کنم اگر یه موتور 200 وات هم بگیری خیلی راحت جواب کارت رو میده

در مورد ابزار هم برای چوب که ابزار زیاده باید ببینی که مدلت چی هست تا ابزار مناسب رو انتخاب کنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ezrael

بستگی به شما داره که چقدر بخواهید که موتور فشار بیارید اگر براتون زیاد زمان ماشین کاری مهم نباشه میتونید از یک موتور کوچک هم استفاده کنید مثل همونهایی که تو سشوار هست
      من یکی از دستگاهام دقیقا یک موتور که برای سشوار هست روش داره و روی چوب هم باهاش کار کردم ولی خوب نمیشه زیاد بهش فشار اورد
      ولی فکر کنم اگر یه موتور 200 وات هم بگیری خیلی راحت جواب کارت رو میده

در مورد ابزار هم برای چوب که ابزار زیاده باید ببینی که مدلت چی هست تا ابزار مناسب رو انتخاب کنی
      موتور وسیله خاصی مد نظرتون هست؟
      خوب زمان ماشین کاری هر چقدر کمتر باشه بهتره . مثلا چه ابزاری؟ لطفا راهنمایی کنید
      اگه از موتور سشوار استفاده کنم چطور باید ابزار بهش متصل بشه؟ سه نظام های معمولی مته 2 بزرگتر نمیخوره :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mebk1988
        موتور وسیله خاصی مد نظرتون هست؟
        خوب زمان ماشین کاری هر چقدر کمتر باشه بهتره . مثلا چه ابزاری؟ لطفا راهنمایی کنید
        اگه از موتور سشوار استفاده کنم چطور باید ابزار بهش متصل بشه؟ سه نظام های معمولی مته 2 بزرگتر نمیخوره :nerd:
        اسپیندل تو بازار هست فکر کنم 200 وات رو 150 تا 200 تومن بتونی پیدا کنی
        بهتره برای کارت از کولت استفاده کنی نه سه نظام چون هم راحت تره و اینکه سه نظام لنگی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ezrael
          اسپیندل تو بازار هست فکر کنم 200 وات رو 150 تا 200 تومن بتونی پیدا کنی
          بهتره برای کارت از کولت استفاده کنی نه سه نظام چون هم راحت تره و اینکه سه نظام لنگی داره
          ممنونم که راهنمایی میکنید
          میشه بیشتر راجب کولت توضیح بدید و اینکه چطور به موتور متصل میشه؟
          ایا به همه موتورها با سایز شافت متفاوت متصل میشه؟
          و در اخر از کجا میتونم تهیه کنم؟ (اگه فروشگاه اینترنتی میشناسید معرفی کنید)
          از همه دوستانی که راهنمایی میکنن ممنونم :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mebk1988
            کسی نیست کمکم کنه؟
            شما اگر کمی بیشتر درباره کارتون توضیح بدید خیلی بهتره
            دستگاههتون چی هست؟ خودتون ساختید؟
            چه کاری باهاش میخواهید ماشین کاری کنید؟
            شاید بهتر بتونم کمکتون کنم

دیدگاه

پاسخ : موتورهایی که در دستگاه های CNC بکار می رو&#1

نوشته اصلی توسط ezrael
              شما اگر کمی بیشتر درباره کارتون توضیح بدید خیلی بهتره
              دستگاههتون چی هست؟ خودتون ساختید؟
              چه کاری باهاش میخواهید ماشین کاری کنید؟
              شاید بهتر بتونم کمکتون کنم
              من توضیح دادم برای چه کاری میخوام
              نوشته اصلی توسط mebk1988
              لطفا اگه موتور کوچک و پر قدرتی برای براده برداری که همه جا پیدا میشه میشناسید معرفی کنید
              از موتور سشوار میشه استفاده کرد؟
              از این موتور برای تراشکاری فیبر مدار چاپی و چوب به عمق 3mm استفاده میشه و نهایت ضخامت مته 3mm میباشد
              در ضمن اگه ابزار مناسب برای تراشیدن چوب میشناسید معرفی کنید
              عکس دستگاه تو این صفحه هست
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=74939.msg455020#msg455020
              نوشته اصلی توسط mebk1988
              ممنونم که راهنمایی میکنید
              میشه بیشتر راجب کولت توضیح بدید و اینکه چطور به موتور متصل میشه؟
              ایا به همه موتورها با سایز شافت متفاوت متصل میشه؟
              و در اخر از کجا میتونم تهیه کنم؟ (اگه فروشگاه اینترنتی میشناسید معرفی کنید)
              از همه دوستانی که راهنمایی میکنن ممنونم :redface:
              لطفا به این سوالات پاسخ دهید
              ممنونم

دیدگاه

ببخشید من متوجه نشده بودم این دستگاه شماست
                واقعا عالیه ...بسیار عالی
                این همون دستگاه هست که گفته بودم

مدل رولند ژاپن هست با یک موتور ارمیچر 12 کار میکنه روی چوب و رزین بخوبی کار میکنه اصلا برای همین کاره در سایت شرکتش میتونی ببینی
                http://www.rolanddg.com/product/3d/3d/mdx-20_15/mdx-20_15.html
                البته کولت خیلی متنوع هست ولی کلت این رو فکر کنم خودت هم میتونی درست کنی
                این کلتشه

البته میله کلت اماده هست که خیلی گرون در میاد فکر کنم من قبل عید er11 که از سایز .5 تا 6 میلیمتر میتونی ابزار ببندیی سایز 10سانی شو با بلبرینگ 150 گرفتم تازه با تراشکاریش حدود 300 در اومد ولی یه همچین چیزی درست کنی ارزون تر در میاد

اگر تهران باشی میتونی بیایی خودت از نزدیک ببینیشون ....خوشحال میشم

دیدگاه

دوستان از موتور سشوار نشد استفاده کنم قدرتش کم بود برای بالا بردن دور ولتاژو زیاد کردم بعدش موتور رفت اون دنیا :angry:
                  موتور دور بالای قوی تری که قیمتش مناسب باشه نمیشناسید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mebk1988
                    دوستان از موتور سشوار نشد استفاده کنم قدرتش کم بود برای بالا بردن دور ولتاژو زیاد کردم بعدش موتور رفت اون دنیا :angry:
                    موتور دور بالای قوی تری که قیمتش مناسب باشه نمیشناسید؟
                    چه توقعی از یه موتور سشوار داری ......اگر بخواهی از اون استفاده کنی نباید زیاد بهش فشار بیاری
                    این شاید بدردت بخوره
                    http://www.degadental.com/saeshine-micro-motor-strong-204-p-571.html
                    این مدلش رو من ازش 2 تا دارم و خیلی خوبه قیمتش هم نسبت به مدلهای دیگه بهتره فکر کنم الان حدود 300 تومن بتونی بگیری
                    این مدل تا 35000 دور هستش ولی مدلهای دیگه هم داره که 45 هزار و 50هزار و 60 هزار دوره که قیمتش خیلی بالا میره فکر کنم بالای 1 تومن در بیاد
                    ولی این مدل قیمت مناسبی داره و بسیار خر کار
                    کولت استانداردش 2.35 هست چون در اصل برای دندانپزشکی هست و فرز های دندانپزشکی بهش میخوره ولی میتونی براش کولت 3 هم بگیری که من اخرین بار حدود 30 تومن خریدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ezrael
                      چه توقعی از یه موتور سشوار داری ......اگر بخواهی از اون استفاده کنی نباید زیاد بهش فشار بیاری
                      این شاید بدردت بخوره
                      http://www.degadental.com/saeshine-micro-motor-strong-204-p-571.html
                      این مدلش رو من ازش 2 تا دارم و خیلی خوبه قیمتش هم نسبت به مدلهای دیگه بهتره فکر کنم الان حدود 300 تومن بتونی بگیری
                      این مدل تا 35000 دور هستش ولی مدلهای دیگه هم داره که 45 هزار و 50هزار و 60 هزار دوره که قیمتش خیلی بالا میره فکر کنم بالای 1 تومن در بیاد
                      ولی این مدل قیمت مناسبی داره و بسیار خر کار
                      کولت استانداردش 2.35 هست چون در اصل برای دندانپزشکی هست و فرز های دندانپزشکی بهش میخوره ولی میتونی براش کولت 3 هم بگیری که من اخرین بار حدود 30 تومن خریدم
                      دوست عزیز من کلا با 300 این دستگاهو ساختم حالا شما میگی 300 بدم برای اسپیندل؟ :angry:
                      من 1 چیزی در حد 50 هزار تومن میخوام :agree:

دیدگاه

mebk1988 جان میتونی از موتور های براشلس استفاده کنی که توی ماشین و هواپیما های مدل استفاده میشه قدرت فوق العاده و راندمان و توان بالایی دارن 2 نوع inrunner و outrunner دارن که inrunner ها توی ماشین استفاده میشه و مثل موتور معمولی داخلش میچرخه و دور بالایی داره که من تا 95 هزار دورش رو هم دیدم و outrunner ها توی هواپیما استفاده میشه و بدنه میچرخه دورش حدود 12 هزار دور و گشتاور بالاتری نسبت به inrunner ها داره
                        اما با 50 هزار تومن چیز بدرد بخوری فکر نکنم بتونی پیدا کنی این موتور ها اسپید کنترل هم نیاز داره که تقریبا هم قیمت موتور میشه و یه موتور و اسپیدش حدود 200 تومن میشه

دیدگاه

یه سری میکرو دریل تو بازار هست که برای کارهای سبک مثل کار روی شیشه و این حرفها که حدود 40 تا 50 تومنه ولی اونا هم داخلش همون موتور سشواره که زدی سوزوندیش :redface:

مگر اینکه استوک بتونی بری بگردی یه موتوری چیزی پیدا کنی
                          اگر بتونی یه موتور چرخ خیاطی قدیمی پیدا کنی فکر کنم بتونی از اونایی که چرخ خیاطی تعمیر میکنن با قیمت مناسب بگیری
                          اگر موتوری پیدا کردی و مشکلت سه نظامش بود بگو یه چیزی دارم بدردت میخوره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ezrael
                            یه سری میکرو دریل تو بازار هست که برای کارهای سبک مثل کار روی شیشه و این حرفها که حدود 40 تا 50 تومنه ولی اونا هم داخلش همون موتور سشواره که زدی سوزوندیش :redface:

مگر اینکه استوک بتونی بری بگردی یه موتوری چیزی پیدا کنی
                            اگر بتونی یه موتور چرخ خیاطی قدیمی پیدا کنی فکر کنم بتونی از اونایی که چرخ خیاطی تعمیر میکنن با قیمت مناسب بگیری
                            اگر موتوری پیدا کردی و مشکلت سه نظامش بود بگو یه چیزی دارم بدردت میخوره
                            دقیقا مشکلم سه نظامه :cry:
                            1 موتور چرخگوشت 1 موتور چرخ خیاطی و 1 موتور جارو برقی دارم اما نمیدونم چطور سه نظام بش ببندم :angry:
                            دقیقا از همون میکرو دریل استفاده کردم که جان به جان افرین تسلیم کرد :NO:

دیدگاه

من یه همچین چیزی دارم قبلا روی دستگاه وصلش کرده بودم .سرش سه نظام داره چون برای کار دقیق تر میخواستم کولت خور درست کردم
                              برای یه موتور اویز امریکایی بود که من جداش کردم من باهاش تا 20 هزار دور کار کردم خیلی بلبرینگ عالی داره

یک پولی باید سر این و سر موتورت نصب کنی مثل این

با تغییر اندازه های پولی ها میتونی دورت رو هم افزایش بدی

اگر بدرت میخوره بگو برات بفرستم

دیدگاه

باریکلا به شما با این همه همت . انصافا دستگاه خوبی ساختی.
                                اون دوستی که دنبال موتور میگشت :
                                موتورهای استفاده شده در خودرو مثل موتور برف پاک کن پیکان فکر میکنم مناسب باشد چون هم گشتاور بالایی
                                دارد و هم کوچک و ارزان است تازه دست دوم هم پیدا میشه هم با ولتاژ پایین کار میکنه (12 ولت) و به راحتی سرعتش کنترل میشه . هم توی بازار همیشه هست . به راحتی هم باز میشه و میتونی یک سه نظام یا کولت گیر بهش وصل
                                کنی (البته با کمک تراشکاری)
                                امیدوارم موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X