اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اولین دستگاه CNC من فعلا فقط عکس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت اولین دستگاه CNC من فعلا فقط عکس

من فکر میکنم جناب feshwari یه کمی مشکل در درک مطلبش دارند یه توضیح کوچولو میدم
    اون قدیما برای اینکه محورهای ماشینها را کنترل کنند ( مثلا الان مال شما 3 محوره هست ) اومدن یک استاندارد به اسم g-code تعریف کردند ( اطلاعات بیشتری از ویکیپدیا میتونید بگیرید) این جی کد چی بود ؟ یه جور زبان برنامه نویسی حسابش کنید مثلا اگه شما مینوشتید G01 x10 y 20
    یعنی محور x بره به مختصات 10 و محور y بره به مختصاب 20
    تا اینجا که مشکلی نبود ؟
    حالا اینکه موتور شما چند تا پالس باید بگیره و گام پیچ چقدره که بشه محاسبات تعداد پالس را کرد تا موتور اینقدری حرکت کنه که محور دقیقا برسه به نقطه مورد نظر را توی تنظیمات نرم افزارهایی که g-code را میخونن و تفسیر میکنند وجود دارد
    بنابراین شما نیاز دارید اول به نرم افزاری که طرح اصلی توش کشیده شده باشه ( مثلا توکد ، کارل دراوو - کتیا- سالید ورک - ..... )
    بعد نیاز دارید به قسمتی که این طرح را تبدیل کند به جی کد - معمولا تمام این نرم افزارها قسمتی برای export کردند دارند ، و معمولا یکی از امکانات اکسپورت کردنشون همینه ، یعنی خروحی G-code بدن
    و جالب اینجاست که همین فایل را اگه از روی اصولش شبیه سازی کنند دقیقا شکل اولیه باید بدست بیاد.
    خب پس تا اینجا 2 حالت داشتیم ، اول طراحی ، بعد خروجی جی کد.
    بعد از داشتن g-code شما نیاز به نرم افزار مفسری دارید که این جی کد ها را تفسیر و تبدیل به پالس کنه و بفرسته مثلا به پورت پارالل که اون هم متصل هست به درایورهای محورها.
    این نرم افزار میتونه بازم هرچیزی باشه از نرم افزار لینوکسی معروف linuxcnc یا نرم افزارهای تحت ویندوز مثل Mach3 و غیره

حالا پس شما چی نیاز داری ؟
    اول شکل موردنظرت را بکشی
    بعد خروجی g-code را آماده کنی
    بعد تنظیمات سخت افزاریت را توی یکی از نرم افزارهای مفسر اعمال کنی ( گام پیچ - تعداد استپ موتور در یک دور کامل - قطر سر مته ( ابزار) و و و و )
    و بعد هم استارت و تماشا
    آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
    تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
    آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
    هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

سلام آقای طراح. یک فایل DXF برام ارسال کنید ممنون می شوم.

دیدگاه

یه مثال بهت بدم اجرا کن ( فقط کسی پیشت نباشه :rolleyes: )
        فایل های پیوست شده
        آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
        تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
        آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
        هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

سلام. من همیه اینها رو می دونم . مشکل من در طراحی است. فرض کنیم که یک دایره به کلفتی 2 سانتیمتر یک دایره به قطر 10 سانتیمتر بزنم. اون دایره رو چطور طراحی کنم.؟؟

دیدگاه

بدون شرح

G:\desktop\New Folder\Google Image Result for http--www_megauk_com-images-Ccd2_jpg_files\cnc_production_centre.htm

18 000 holes per hour
            18000 سورا در دقیقه
            £7300.00
            یعنی حدودا 13 میلیون
            که در واقع کاملا به صرفه هست . البته نسبت به این که بخوای قطعاتش رو تو ایران و اونم دست تراشکاران محترم این مرز وبوم بسازی
            http://www.sharjweb.com/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X