اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لاینر گاید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : لاینر گاید

برای من هم سوال بود که این میله ها میتونن وزن زیاد رو تحمل کنن؟
    تو cnc هایی که لاینرگاید هاشون میل گردی هست اون میلگرد تماما رو صفحه خابیده و یا از میله های بزرگ استفاده شده .
    یعنی واقعا این میل گردای کروم نمره 20 نمیتونه تحمل 30-40 کیلو رو بیاره اونم تازه 2 تا میل !!! oo:
    فکرش رو بکن یه گونی 10 کیلویی برنج رو با چه سختی جایجا میکنی حالا یه بار 25 تا 35 کیلویی داری که میخای بزاری رو این میله ها صد در صد اگه این میله ها طول زیاد داشته باشن خراب میشن و تاب برمیدارن.(منظور من از طول زیاد بالای 20 سانت هست oo: )

من خودم بعد از کلی تحقیق و تفکر :read: :redface: به این نتیجه رسیدم که برم لاینرگاید H بخرم البته برای کار من نوع چینی و دست دومش هم کار راه میندازه.
    در مورد بال اسکرول هم شاید رفتم پیچ کبریتی خریدم.

میگن در جک های نیمه روغنی و ابزار های قدرتی استفاده میشه حالا قرار یه سر خیابان قزوین برم ببینم چیه؟ شاید خریدم.

یه ایده هم دارم که میشه از پیچ کبریتی و یا بال اسکرول به نحوی استفاده که که لازم نباشه از لاینر گاید استفاده کنیم.
    برای مثال پیچ کبریتی که ارزان تر هم هست بهترین گزینه محسوب میشه.
    ما محورمون رو بجای این که رو ریل ها قرار بدیم رو پیچ قرار میدیم و دیگه از لاینرگاید هم استفاده نمیکنیم البته این سیستم بدرد CNC های که طول و عرض اونها کمتر از 50 تا 70 باشه.
    دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

سلام دوستان
      امروز صبح رفتم خیابان قزوین پیچ کبریتی ببینم ، چیز جالبی بود و فکر کنم جواب بده عکس متاسفانه نگرفتم چون چیز خاصی نبود مثل عکسی هست که پوست قبلی قرار دادم.
      در موردش از فروشنده سوال کردم جالب اینجا بود که فروشنده گفت دیروز هم چند نفری اومدن و همین سوال رو پرسیدن oo: :icon_razz:
      گفتم میشه بجای بال اسکرول از این ها استفاده کرد ؟
      گفت اره ولی تو طول زیاد باید قطر پیچ رو بالا بگیری ولی یه مشکلی داره که گفت طول مهرش کمه یعنی مهره 12 ، طولش 13 میلی متر هست که باید دو تا سه تا مهره رو با هم سری کنی که لغیش گرفته بشه.درکل چیز جالبی بود قیمش هم پیچ 1 متری نمره 12 حدود 4000 هزار تومان بود و جنش هم اهنی.گفت اگه میخوای تمیز بمونه ببر اب کرومش بکن.

بعد از اونجا رفتم خیابان ناظم الاطبا مرکز فروشندگان لاینرگاید ، اسکرول و بلبرینگ البته چیزای دیگه هم بودا ولی من نفهمیدم چیه :mrgreen: تا تونستم کاتالوگ و cd گرفتم :icon_razz:
      قیمت هم گرفتم
      برای کار خود که لاینر گاید 15 کافی بود ریل رو متری 200 هزار تومن قیمت گرفتم مارکش هم hiwin هست واگنش هم 95 هزار تومن البته مارک چینی هم داشت که 20 درصد ارزون تر بود.

نوع میلگردیش هم که از همه ارزون تر هست نمره 15 با المینیوم پایه متری 100 هزار تومن و واگن دونه ای 50 تومن
      البته میگن لقی داره که خیلی کمه از این ارزون تر هم هست که ریلش متری 70 تومن واگن دونه ای 35 تومان
      من نمیدومن که کاربردش کجاس اصلان این نوع بدرد ماشین cnc فرز میخوره یا نمیتونه فشار رو تحمل کنه؟؟ چون خیلی ارزونه نسبت به همه.

و بال اسکرول هم که ماشاالله خیلی گرونه و من ترجیح میدم که اول پیچ کبریتی بگیم حتی اون هایی که خودشون بال اسکرول میفروشن میگن نداری برو پیج بگیر و ابکاریش کن اما به روانی بال اسکرول نمیشه و من روونی کار رو بادستم احساس کردم که با یک فشار کم محور روی ریلش جابه جا میشد.چیز حقی بود oo:
      قیمت پیچ اسکرول نمره 16 متری 230 هزار تومان و پایین ترین قیمتش هم که گرفتن 190 تومان بود هیج جوره ارزون نداشت oo: oo: :angry: :cry2:
      پیچش هم از 250 بود تا 175 تومان یاتاقان هم دونه ای 35 تومان
      گفت باید ابتدا و انتهای بال اسکرولت رو هم ماشین کاری کنی بعد تو یاتاقان قرار بدی که هر سرش تراشش برات 50 اب میخوره دستگاه داره تا دقیق دربیاره :NO:
      کوپلینگ خورشیدی لاستیک دار oo: دوربر 30 تا 70 بود که من لازم ندارم همینجوری قیمت گرفتم دور هم باشیم میخوام موتور هام رو با پولی تایم وصل کنم تا قدرتم رو افزایش بدم
      پولی تایم هم از 12 داشت تا 90 تومن تسمه هم قیمتی نداره
      و این بود گردش ما حالا یه سر هم باید گود عبدی ، شوش برم ببینم این استوک استوک که میگن چیه ؟؟؟یه بار رفتم یکی ادرس داد ما جز لوازم یدکی پیکان چیزی دیگه ای پیدا نکردیم؟؟؟؟ oo: oo: oo: :cry2: :angry:
      دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

قیمت بلبرینگ هم دارید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR13584788
          قیمت بلبرینگ هم دارید؟
          چه نوع بلبرینگی؟ چه شماره ای؟
          فکر نکنم قیمت زیادی داشته باشه :redface:
          دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajaxian
            خوب بالاخره میلگرد کروم دار رو هم خریدم . کیلویی 17 هزار تومن
            من نمره 20 خریدم متری حدود 44 هزار تومن شد البته هزینه برش هم جدا که 30 تومن هم هزینه برش همشون شد و البته 50 تومن هزینه باربری :cry2: ( این قسمتش دردناک بود)
            اینم تصاویر :

حالا موند لینیر بوشینگ بلبرینگ که یکی از دوستان حدود 20 تومن قیمت گرفته از اسکویی oo:
            :rolleyes: امیدوارم همون قیمت باشه
            سلام
            لطفا بگید این میل گرد هارو از کجا خریدید(ادرس دقیق باشه لطفا)
            در ضمن این میله ها تحمل بار شعاعی 10 کیلویی در طول 1.5 متر دارن؟

دیدگاه

خوب بالاخره میلگرد کروم دار رو هم خریدم . کیلویی 17 هزار تومن
              من نمره 20 خریدم متری حدود 44 هزار تومن شد البته هزینه برش هم جدا که 30 تومن هم هزینه برش همشون شد و البته 50 تومن هزینه باربری :cry2: ( این قسمتش دردناک بود)
              احساس میکنم اگه لاینرگاید میلگردی می خریدی ارزون تر درمیومد oo: oo: oo:

:angry: آخه چرا اینجا همه چیز گرونه
              دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MKB
                :angry: آخه چرا اینجا همه چیز گرونه
                بد جور منم کلافه ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                  این لاینر گاید های اسانسور چه سایزی دارن؟ به عنوان مثال قطرشون چقدره؟
                  من امروز راجب این ریل ها تحقیق کردم و متوجه شدم به درد cnc نمیخوره
                  واگن هاش( به قول خودشون کفشک)از یک تیکه لاستیکی تشکیل شده که روی ریل حرکت میکنه و لقی زیادی داره
                  کوچکترین سایزش( t 5 )بود که شاخه 5 متری چینی 275 هزار تومان بود

دیدگاه

وقت بخیر

دوستان میدونم این تاپیک ارسالی نداشته ولی عکس های من برای ادامه شاید کمک ساز باشه !

نظرتون در باره این لاینر گایدها چیه ؟ کاربردشون برای کشو و دراور هست فیمتشون در حدود 10000 تومان هست ؟

دیدگاه

قیمت که خیلی عالیه باید دید لقیش چقدره
                      فکر کنم برای کارهایی که دقت زیاد بالایی نداره و وزن زیادی رو نمیخواهد تحمل کنه خیلی هم خوبه

دیدگاه

اینا که ریل کابینت هست و بقول خودتون برای کمد هم استفاده میشه
                        از بچه های همین سایت یه cnc با همینا درست کرده کارش خوب بود ولی جواب دقت رو نمیده.
                        لقیش هم خیلی بالا هست
                        دودمانم بر باد رفت

دیدگاه

منم رفتم این ریل هارو دیدم لقی زیاد دارند مناسب cnc نیستند بهتره به فکر یه چیز دیگه باشیم
                          در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
                          گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sami222
                            منم رفتم این ریل هارو دیدم لقی زیاد دارند مناسب cnc نیستند بهتره به فکر یه چیز دیگه باشیم
                            برای هر طرف هر محور 2 تا از این ریل ها بزارید . بطوری که با یک مکانیزم مثلا پیچ بین این دو ریل یکم پیش تنش باشه . خلاصی تا حد زیاد کم میشه . بشرطی که ریل ها به اندازه کافی مقاوم باشن تا در اثر پیش تنش وا نرن
                            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

وقت بخیر

این مشابه ساخته شدش !!

دیدگاه

سلام من یک ریل ساده دیدم شامل یک نبشی در کف و یک نبشی کوچک بصورت برعکس روی آن بطوری که لبه های هر دو نبشی نزدیک هم بودند. بعد با 4 عدد بلبرینگ نبشی کوچیکه روی نبشی بلنده حرکت می کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X