اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکرو استپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : میکرو استپ

چند سوالی نسبت به میکرو استپ داشتم گفتم ذکر کنم
    اول اینکه خودم ی طراحی با avr داشتم و تقریبا یک میکرو استپ رو درست کردم
    سوال اول اینه که در کنترلر های صنعتی ایا غیر خطی بودن بودن موتور رو اندازه گیری میکنند یا اصلا برداشت من اشتباه بود
    من در یک حلقه for مقدار ولتاژ برروی یک سیم پیچ را افزایش و مقدار سیم پیچ قبلی را کاهش میدهم،فکر میکنم افزایش ولتاژ رابطه ای نمایی با حرکت موتور دارد،به فرض اگر من سیم پیچ اول را در محدود 25% و دوم را 75% برسونم مقدار تحرک موتور در استپ کمتر 50% یک استپ است
    2.در هنگام روشن شدن برد و اگاه نبودن درایور از وضعیت موتور ایا یا روشن کردن هرکدام از سیم پیچ ها موتور به چرخش درخواهد امد یا حرکت موتور منوط به بودن روتور مقابل سیم پیچ روشن است
    3. و همچنین زمان بندی درایور و کنترلر چگونه است،با توجه به نبود فیدبک از درایور به کنترلر چطور زمان بندی انجام میشه که موتور پالس را کامل انجام داده،و اگر نیاز بود موتور نگه داشته بشه،با توجه به اینکه اگر جریان قطع بشه موتور کلا ازاد شده و برروی گام یک استپ می افته؟چه تدابیر انجام میشه در نمونه صنعتی؟
    درایوری که من تدارک دیدم unipolar هست که موتور 6 سیم متصل شده
    بزودی میخوام درایور رو با tb6560 ببندم و وقت رو برروی قسمت کامپیوتر بزارم
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

جریان های سیم پیچ ها باید به شکل سینوسی تغییر کنند. در زمان اعمال جریان به سیم پیچ ها بسته به مکان روتور ممکن است یک حرکت اولیه در آن ایجاد شود و بعد با فرض ثابت بودن جریان در یک نقطه قفل می شود. در مورد سوال بعدی هم در صورت اعمال شکل موج صحیح، جریان در همه زمان ها به موتور اعمال می شود و موتور هیچ گاه در وضعیت آزاد قرار نمی گیرد.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
        3200 پالس باید به درایور موتور اعمال شود تا موتور یک دور بچرخد و اینکه هر یک دور چرخش موتور معادل چند میلیمتر حرکت است، بستگی به سیستم انتقال قدرت دارد. مثلا اگر به موتور پیچ و مهره ای با گام 5 میلیمتر کوپل شده باشد، به ازای 3200 پالس 5 میلیمتر حرکت ایجاد خواهد شد و در نتیجه برای یک میلیمتر حرکت باید 640=3200/5 پالس اعمال شود.
        سلام به همه دوستان و اساتید خصوصاً جناب کیآ‌نژاد عزیز .

با توجه به فرمایشات استاد ، فرکانس خروجی کنترلر خیلی بالاتر میره ؛ سوالم اینه که محدودیت فرکانسی در مدارهای صنعتی تا چه حده ؟

ممنون میشم پاسخ بفرمایید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X