اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لیزر برای برش استیل خیلی نازک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : لیزر برای برش استیل خیلی نازک

با سلام و با احترام به نظرات همه دوستان،

لیزر CO2 با تیوپ 100 وات حتی توان برش مس روی برد های مدار چاپی را ندارد!
    قابل توجه که لایه ی مس 35 میکرون و بعبارتی 35 هزارم میلی متر ضخامت دارد.

برای کاربرد کم و بدون ارزش قابل توجه اقتصادی یا به محل هایی که این کار را انجام میدهند سفارش بدهید یا از cnc برش استفاده کنید.

دیدگاه

پاسخ : لیزر برای برش استیل خیلی نازک

نوشته اصلی توسط panamm
      سلام به همه دوستانم که خیلی بحث های داغ کردن و برخی از سوالاتو جوابهای عملی شو میدونم!
      درمورد اینکه واسه چی میخوام این لیزرو و اینکه آیا میخوام دستگاهشو بخرم عرض کنم که نه میخوام خودم یک cnc خیلی کوچیک(مینیاتوری) روتاری با هد لیزری که بتونه یک ورقه استیل دایره ای به ضخامت 0/07 تا حداکثر0/1 میلیمتر رو دقیق برش بدم و اینکه هرچقدر توان لازم کمتر باشه خب به صرفه تره........سوم اینکه چرا چوب و یا استیل بخاطره حرارتش سیاه نمیشه عرض بکنم که اول باید بگیم چطور میشه و یا چه عاملی وجود داره که باعث سیاه شدن فلز در اثر حرارت میشه جواب خب مسلمه جوابش اکسید شدن بخاطر وجود اکسیژن هواست چون حرارت هست و اکسیژن هوا هم اطرافش هست فوری واکنش شروع میشه اگسید میشه و اغییر رنگ میده و سیاه میشه.....خب برای جلوگیری از اینکار از خروجی لیزر که نوره لیزر به سطح قطعه میخوره همزمان گاز خنثی مثله آرگون هم دمیده میشه تا اکثیژن را از محل حرارت دیده خالی بکنه تا دیگه سیه نشه و بخاطره همینه که پارچه های برش داده شده با لیزر یا چوب ها یا استیل ها محل برششون سیاه نمیشه!
      چون یک فرومی گفته شده بود که یک ورق مسی با ضخامت 0/2میلیمتر رو میشه با 5 وات با دوبار رفت و برگشت کردن ببره ولی استیل رو ننوشته بود پرسیدم جواب ندادن دیدم اینجا خیلی سوالهارو زود جوابهای دقیق میدن بخاطره همین اینجا مطرح کردم واقعا ازتون ممنونم
      سی ان سی که من میخوام درست بکنم خیلی کوچیکه و دقتش0/001میلیمتر میخوام بزنم......سه نظامه سرش به اندازه یک دیرل معمولیه بخاطره هیمن میخوام بدونم آیا با لیزر های توان 5 یا 10 وات میشه استیل به این ضخامت رو برش داد؟؟؟
      اینقدر سخت نگیرید.از لحاض علمی فرمایش شما متین است.اما من دستگاه لیزر co2 برای برش چوب رو خیلی جاها دیدم.یک فن برای تهویه هوا و جلوگیری از گرد نشستن روی لنز تیوپ و خنک شدن دستگاه هستش.اما اصلا از گاز هلیوم استفاده نمیکنند.البته برای برش چوب عرض میکنم.برش فلزات هم تو فیلمهایی که دیدم تو هوای ازاد بوده...
      اصل موضوع هم اینه بر اساس خاصیت لیزر فوکوس لیزر با لنز بسیار کوچک هست و انرزی زیادی در اون نقطه جم میشه و عمل برش سریعتر از اون چیزی که شما فکر میکنید انجام میشه و محل سوختگی بسیار کوچک میشه که با چشم هم دیده نمیشه...اصلا به همین دلیله که از لیزر استفاده میشه.(خاصیت های لیزر رو که میدونید چیه)

در مورد برش فلزات میدونم که طبق فرمایش اقا صابر از co2 در فلزات کمتر استفاده میشه و بیشتر از یاگ استفاده میکنند.شاید بخاطر اینکه یاگ برش دقیقتری داره...البته co2 هم برای فلزاتی مثل اهن و گالوانیز و استیل کاربرد داره.اما برای المینیوم و طلا فکر نمیکنم بشه.چون بیشتر نور لیزر رو منعکس میکنند.
      در ثانی شما چون گفتید که جای زیادی برای بکار گذاشتن لیزر ندارید بهترین راه اینه که از لیزر جامد یاگ استفاده کنید .چون کار گذاشتن لیزر گازی با دم و دستگاهش منتفیه.
      ازه باید ببینید جای اون رو هم دارید یا نه....
      نوشته اصلی توسط MReza.p
      با سلام و با احترام به نظرات همه دوستان،

لیزر CO2 با تیوپ 100 وات حتی توان برش مس روی برد های مدار چاپی را ندارد!
      قابل توجه که لایه ی مس 35 میکرون و بعبارتی 35 هزارم میلی متر ضخامت دارد.

برای کاربرد کم و بدون ارزش قابل توجه اقتصادی یا به محل هایی که این کار را انجام میدهند سفارش بدهید یا از cnc برش استفاده کنید.
      منظورتون 100 واته یا 100 میلی وات؟
      چون 100 وات خود برد مسی و فیبر و هرچی زیرش باشه رو میبره میره...

من خودم فرز رو به شما پیشنهاد میدم.ساختش خیلی راحت تره براتون.
      و همیشه این که اگه مورد استفادتون رو بگید خیلی راحتتر میشه به نتیجه رسید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X