اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت کنترلر cnc بوسیله ی آردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش ساخت کنترلر cnc بوسیله ی آردوینو

با آپلود برنامه در واقع فایل هگز رو از طریق بوت لودر نصب شده روی میکرو (که توسط کارخانه قبلا ریخته شده بود) وارد حافظه فلش میکرو میکنید حال من موندم فایل هگز دوی که با ایکس لودر به میکرو میدین دیگه چیه ؟

دیدگاه

سلام خیلی خیلی ممنون بابت اموزش خوب اردوینو

دیدگاه

سلام
        میشه بگید از کدوم نرم افزار برای طراحی استفاده کردید؟؟
        دوستان راهنمایی کنید
        من سخت افزار رو اجرا کردم
        حالا توی نرم افزارش گیر کردم.
        Yes You Can...!!!
        re20za22@
        re20za@yahoo.com

دیدگاه

سلام بر تمام استاید
          من با آموزش و فایل هایی که دوستمون Sahar.73 و راهنمایی شما دوستان این دستگاه cnc رو ساختم.
          و با نرم افزار UniversalGcodeSender تونستم که راش بندازم و با استفاده از فایل های نمونه ای که داشت تست کردم و جواب گرفتم.
          همه چی درست کار میکنه.
          حالا دو تا سوال داشتم:
          1-من با چه نرم افزاری طرح هتای مورد نظر خودم رو طراحی کنم و به G-code تبدیل کنم؟؟
          2- من از درایور CRV8825 استفاده کردم که بعد چند دقیقه کار کردن خیلی داغ میکنه و من یه طرحی دادم که حدود 20دقیقه طول کشید تا تمومش کنه.
          می خواستم بدونم که کار کردن با این وضع برای درایورها مشکلی پیش نمیاد؟؟
          3-داغ کردن موتور ها عادی است؟؟
          Yes You Can...!!!
          re20za22@
          re20za@yahoo.com

دیدگاه

با سلام از کجا میشه فهمید درایور ها سوختن یا نه؟
            درایور 8825 رو گذاشتم ولی هیچکدوم از محور ها عمل نمیکنه ( از استپ موتور های دیویدی رایتر استفاده کردم ) ,با ولت متر هم تست کردم ولتاژ حروجی به موتور ها کلا 0 است (فرمان میدیم اردوینو چشمک میزنه ولی ولتاژی به استپ ها نمیده)
            با درایور a4988 هم تست کنم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadkhan نمایش پست ها
              درایور 8825 رو گذاشتم ولی هیچکدوم از محور ها عمل نمیکنه ( از استپ موتور های دیویدی رایتر استفاده کردم ) ,با ولت متر هم تست کردم ولتاژ حروجی به موتور ها کلا 0 است (فرمان میدیم اردوینو چشمک میزنه ولی ولتاژی به استپ ها نمیده)
              تغذیه شیلد cnc رو وصل کردی؟؟
              درایور ها رو که برعکس نزاشتی رو شیلد؟؟
              Yes You Can...!!!
              re20za22@
              re20za@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadkhan نمایش پست ها
                داداش یه چیز یادم رفت بگم اون سه تا جمپر که زیر درایور هست اونا حم رو حرکت موتور تاثیر داره ها
                Yes You Can...!!!
                re20za22@
                re20za@yahoo.com

دیدگاه

اقایون کمک کنید, خانوما کمک کنید, به منه فلک زده ی نابلد کمک کنید. اخر فکر کنم ارزوی ساختن سی ان سی رو به گور ببرم. اگه راه داره بهم مسیج بدید خودم بهتون بزنگم چون اینجوری درست متوجه نمیشم. فکر نکنید یه وقت خنگ هستما. 09336058957 حامد از قم
                  جدیدترین ویرایش توسط hamednejatmanesh; ۰۹:۵۰ ۱۳۹۶/۰۲/۱۵.

دیدگاه

سللام دوستان. کسی واقعا نمیتونه مشکل مارو حل کنه؟ یه مهندس بهم قول فردارو داده ولی من خیلی عجله دارم. اردوینو uno با شیلد cnc با درایور drv8825. همه اینکارارو انجام دادم. همه چیز درسته. نرم افزار درست کار میکنه هیچ خطایی نمیده ولی موتور استپر اصلا حتی تکون هم نمیخوره. بخدا سی ان سی تبدیل به کابوس شده واسم. خاهش میکنم اگه میتونید کمکم کنید ببه شماره من یه مسیج بدید خودم تماس میگیرم باهاتون.09336058957 حامد از قم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamednejatmanesh نمایش پست ها
                      سللام دوستان. کسی واقعا نمیتونه مشکل مارو حل کنه؟ یه مهندس بهم قول فردارو داده ولی من خیلی عجله دارم. اردوینو uno با شیلد cnc با درایور drv8825. همه اینکارارو انجام دادم. همه چیز درسته. نرم افزار درست کار میکنه هیچ خطایی نمیده ولی موتور استپر اصلا حتی تکون هم نمیخوره. بخدا سی ان سی تبدیل به کابوس شده واسم. خاهش میکنم اگه میتونید کمکم کنید ببه شماره من یه مسیج بدید خودم تماس میگیرم باهاتون.[...]

با سلام و درود خدمت شما
                      به انجمن خوش آمدید، امیدوارم بتوانیم مطالب علمی و و ارزشمندی را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و به مهارت فنی خود بیفزاییم.
                      در مباحث مرتبط با الکترونیک و در هنگام ساخت مدار و دستگاه های مختلف؛ عدم کارکرد مدار یا دستگاه در مراحل ساخت؛ عادی است و باید با صبر و حوصله نسبت به رفع اشکال اقدام نمود.
                      برای رفع اشکال می توان گام به گام موارد مختلفی را بررسی نمود به عنوان مثال بررسی کنید که آیا جریان لازم برای حرکت موتورها توسط منبع تغذیه تأمین می شود یا خیر و به همین صورت گام به گام موارد مختلفی را بررسی نمایید.

برای اینکه بتوانیم فعالیت مفیدتری در انجمن داشته باشیم بهتر است قوانین انجمن را مطالعه نماییم:
                      قوانین انجمن
                      در این مطلب هم نکاتی در مورد پرسش سوال مطرح شده است:
                      هوشمندانه سوال بپرسیم!

با آرزوی موفقیت برای شما.

دیدگاه

با عرض سلام من برای ساخت یک دستگاه سی ان سی از برد آردوینو اونو و شیلد سی ان سی استفاده کردم و درایور موتورهای drv8825 ،با تنظیمات 8× بلافاصله بعد از راه اندازی جهت تست حرکت از برنامه یونیورسال جی کد موتورها از حرکت ایستاد و دیگه کار نکردند فکر میکنم استپ موتورها سوخته باشه ،نا گفته نماند از منبع تغذیه 12 ولت 10 آمپر استفاده کردم. دلیل این اتفاق چی میتونه باشه لطفا راهنمایی کنید .با سپاس فراوان

دیدگاه

اول به سوال: وقتی که دستور رو ارسال میکنی موتور یه صدای صوت میده؟؟؟
                          1-خروجی شیلد که به موتور ها وصل میشه چهارتا led وصل کن.به این صورت که مثبت ها به خروجی و منفی ها به منفی شیلد.
                          2-دستور حرکت موتور رو بده(حالا با g-codeت یا با کلید های کنترل که تو برنامه هست.
                          3- اگه ledها روشن و خاموش نشدن یا وقتی که مدار رو روشن کردی یک یا هر چنتاش روشن شد ینی درایورت سوخته.
                          4-اگه ledها روشن خاموش شدن درایور درسته و مقدار مود (همون 8*) رو عوض کن.
                          Yes You Can...!!!
                          re20za22@
                          re20za@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط براتی نمایش پست ها
                            سلام خدمت عزیزان.
                            من با اطلاعات همین پست یه سی ان سی (الان فقط پلاتر هست) ساختم.
                            آردوینو اونو
                            شیلد سی ان سی
                            و همین نرم افزار های معرفی شده در پست بالا.
                            مرسی.!
                            سلام دوست عزیز
                            شما که این دستگاه رو ساختین میشه ما رو هم راهنمایی کنید که ماهم بتونمیم راش بندازیم
                            لطفا
                            Yes You Can...!!!
                            re20za22@
                            re20za@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARDHY نمایش پست ها
                              همه چی دقیق کار میکنه به جز سنسورهای end stop
                              هیچ کدومشون عمل نمیکنن
                              سلام داداش
                              تونستی سنسور هارو را بندازی؟؟؟
                              Yes You Can...!!!
                              re20za22@
                              re20za@yahoo.com

دیدگاه

سلام.وقتتون بخیر.
                                ببخشید دوتا سوال داشتم:اگه بخوایم به جای سه تا استپر موتور از دوتا و یدونه سروو موتور استفاده کنیم کجای آموزش بالا براش تغیی میکنه؟کد هاش عوض میشه؟
                                سوال دومم اینه که اگه از دی وی دی رام استفاده کنیم چجوری و با چه ترتیبی باید به شیلد وصلش کنیم.
                                ممنون بابت مطالب خوبتون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X