اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای (قدم ب قدم ساختن ربات مسیریاب پیشرفته )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای (قدم ب قدم ساختن ربات مسیریاب پیشرفته )

نوشته اصلی توسط g_monireh
    راه خوبیه ممنون. ولی اگه به صفحه شطرنجی برسیم بعد از عبور از سه تا خونه مشکی تایمر کد پایان مسیر و اجرا میکنه و متوقف میشه. oo:
    خوب در شرایط مختلف باید به دید سنسور های دیگه هم توجه کنی مثلا شطرنجی هنگام ورود به محیط سنسور ها قرینه میبینند
    میتونی سنسور معیارت را چند تا بکنی مثلا سه تا
    از من این طوریه که 13 تا خطی دارم و یکی مقابل سنسور 7 از همه جلو تر که 14 سنسورم است مثل عکسی که در پست های قبلی گذاشتم سنسور های معیارم 4 و 10 و 7 و 14 است
    اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست.(شهید چمران)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RunY
      خوب در شرایط مختلف باید به دید سنسور های دیگه هم توجه کنی مثلا شطرنجی هنگام ورود به محیط سنسور ها قرینه میبینند
      میتونی سنسور معیارت را چند تا بکنی مثلا سه تا
      از من این طوریه که 13 تا خطی دارم و یکی مقابل سنسور 7 از همه جلو تر که 14 سنسورم است مثل عکسی که در پست های قبلی گذاشتم سنسور های معیارم 4 و 10 و 7 و 14 است
      سلام یه سوال ازتون داشتم:
      مدار شماتیکی که یکی از بچه ها طراحی کرده بود رو وقتی اجرا گرفتم 17 خطا داد.ورژن پروتئوزی که دوستم باش مدار رو طراحی کرده بود پایین تر ار ورژن پروتئوزی بود که من باهاش اون مدار رو اجرا گرفتم.ارور ها هم به شکل: no model specified for...است.
      راستشو بخواین من با پروتئوز آشنایی کمی دارم.میتونید بم بگید مشکل از کجاس؟؟؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط g_monireh
        سلام یه سوال ازتون داشتم:
        مدار شماتیکی که یکی از بچه ها طراحی کرده بود رو وقتی اجرا گرفتم 17 خطا داد.ورژن پروتئوزی که دوستم باش مدار رو طراحی کرده بود پایین تر ار ورژن پروتئوزی بود که من باهاش اون مدار رو اجرا گرفتم.ارور ها هم به شکل: no model specified for...است.
        راستشو بخواین من با پروتئوز آشنایی کمی دارم.میتونید بم بگید مشکل از کجاس؟؟؟ :redface:
        سلام
        در شماتیک پروتوس من هم این مشکل رادارم
        ولی در PCB باید آنرا با پسوند REG سیو کنید
        اگر تنهاترین تنها شوم باز هم خدا هست.(شهید چمران)

دیدگاه

سلام . به نظر من باید سنسورارو به شکل عدد هشت کنار هم قرار بگیرن یعنی یکی در وسط و بقیه پایین تر از کنار اون و همین طور به ترتیب تا آخرین سنسور . اینجوری دیگه مشکلی هم برای سنسورا به وجود نمیاد چون حتی اگی دو تا خط ، یکی مستقیم و روبروی ربات و دیگری زاویه ی 90 درجه یا ... با همان خط داشته باشد ربات در برخورد به محل تقاطع این دو خط مشکلی ندارد و راه مستقیم را می رود زیرا در برنامه نویسی این ربات که چینش سنسورها به این ترتیب است، اینگونه می باشد که اگر سنسور وط دید دیگه به سنسورای دیگه کاری نداشته باشه و راه مستقیم رو طی کنه. :wow: :applause: :bye

دیدگاه

ســــلام
            من میخواستم یه ربات تعقیب خط معمولی درست کنم،برنامه نویسی هم سرم میشه، علی آقای شاهرخی از ربات شما خوشم اومد میخواستم ببینم اگه میشه شماتیک یا PCB اون رو برام تو این جا قرار بدین خیلی ممنون میشم. :smile:

دیدگاه

سلام من دارم یه ربات مسیر یاب میسازم میشه کمکم کنین ؟میخواستم بدونم مقدار مقاومتی که به فرستنده و گیرنده وصل میشه چقدر باید باشه ؟ همچنین مقدار پتانسیومتری که در مدار قرار میدهیم چقدر باید باشد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saba1h
                سلام من دارم یه ربات مسیر یاب میسازم میشه کمکم کنین ؟میخواستم بدونم مقدار مقاومتی که به فرستنده و گیرنده وصل میشه چقدر باید باشه ؟ همچنین مقدار پتانسیومتری که در مدار قرار میدهیم چقدر باید باشد؟
                اینکه مقاومت و اینا باید چقدر باشن به خیلی چیزا بستگی داره. بهترین راه اینه که روی یک مدار آزمایشی چند مقدار مختلف را امتحان کنید و بهترین نتیجه را بدست بیارید.

دیدگاه

خیلی ممنون فقط یه سوال دیگه من رباتم 13 سنسوره است میشه یه ای سی به من معرفی کنین که تعداد سنسور های بیشتری رو بشه بهش وصل کرد خودم دو تا سنسور میشناسم که یکیش 4 تا و یکیش 6تا سنسور بهش وصل میشه میخواستم بدونم ای سی با ظرفیت بیشتری هم هست؟
                  و همچنین ای سی که برای بخش درایور موتور استفاده میشه چیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X