اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ربات مسیر یاب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ربات مسیر یاب

بله جناب احمدی درست میگن...همون 7 تا سنسور به نظر من کافی باشه...به راحتی میشه واسه 7 تا سنسور یه مدار منطقی ساخت...البته واسه شما که میکرو کار نکردین....

دیدگاه

سلام بر دوستان عزیز
      خیلی خیلی ممنونم ازتون که راهنماییم میکنید واقعا دستتون درد نکنه ... من میترسم اگه 7 سنسوره درست کنم نتونم مقام بیارم و ..

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی اگه بخوام AVR یاد بگیرم کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میکنید ؟؟ برا من بسکام راحت تره ولی کد ویژن قابلیت های بساری داری و همچنین برای من یکم پیچیده .. ( یعنی کد هاش رو نمی دونم و اگر نه با استفاده از Code Wizar AVR به راحتی میشه یکسری تنظیمات رو انجام داد )
      یه کتاب هم دارم به اسم خود آموز روباتیک (مجموعه کتاب های موج آبی ) که در اون هم کار کردن با کد ویژن و بسکام رو آموزش داده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi8 نمایش پست ها
        سلام بر دوستان عزیز
        خیلی خیلی ممنونم ازتون که راهنماییم میکنید واقعا دستتون درد نکنه ... من میترسم اگه 7 سنسوره درست کنم نتونم مقام بیارم و ..

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

راستی اگه بخوام AVR یاد بگیرم کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میکنید ؟؟ برا من بسکام راحت تره ولی کد ویژن قابلیت های بساری داری و همچنین برای من یکم پیچیده .. ( یعنی کد هاش رو نمی دونم و اگر نه با استفاده از Code Wizar AVR به راحتی میشه یکسری تنظیمات رو انجام داد )
        یه کتاب هم دارم به اسم خود آموز روباتیک (مجموعه کتاب های موج آبی ) که در اون هم کار کردن با کد ویژن و بسکام رو آموزش داده
        سلام
        حالا از اول به فکر مقام نباش اول کار یه ربات 5 سنسوره درست کن که قلقش دستت بیاد بعدش پیشرفتش کن ارتقا بده از پله اول که نمیشه رفت پله اخر

کدویژن خوبه ولی خوب یکم سخته
        واسه ربات مسیر یاب ک چیز خاصی نداره میشه بدون کد ویزارد هم برنامشو نوشت من یه بار برنامشو واسه یه ربات 5 سنسوره نوشتم همین کلا با ربات زیاد حال نمی کنم نرفتم بیشتر از این سمتش
        شما تلاش کن سوالی داشتی توی همین انجمن بپرس جواب میدن پیشرفت می کنی
        موفق باشید
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

درود....
          دوست عزیز آقا مهدی اگه میخوای AVR کار کنی بهتره اولشو با ابسکام شروع کنی...وقتی قشنگ راه افتادی کدویژن رو شروع میکنی....میدونی واسه چی بسکام رو میگم؟؟؟چون یهجورایی با بسکام میشه امکانات و ساختار و عمکلکرد میکروکنترلر ها رو یاد گرفت...من خودم الآن دارم بسکام کار میکنم...وقتی قشنگ تونستم کار کنم وارد کدویژن میشم..آخه اینطوری کدویژن رو راحتتر یاد میگیرم چون با AVR بصورت کامل تو بسکام آشنا بشم...اگه مثلا شما همینجوری اولشو با کدویژن شروع کنی نمیتونی درست و حسابی مباحث رو درک کنی...بسکام هم انصافا قدرتمنده و امکانات زیادی در اختیار برنامه نویس میده....تو بسکام یجورایی با میکرو حرف میزنی...به زبان ساده....
          ----------------
          اگه هم میخوای AVR رو شروع کنی ، باید اول یه سری وسایل مورد نیازشم بگیری...یعنی منظورم وسایلی که واسه تمرین و یادگیری لازمه....
          ------------------------
          یه پروگرامر AVR که بهتره بصورت USB به کامپیوتر وصل بشه...که امکانات بهتره داشته باشه...من یه پروگرامری خودم دارم انصافا هم قیمتش مناسبه ه م هر امکاناتی داره...اگه بخوای بهت بگم ...در ضمن همین مهندسای ECA ساختنش....تو فروشگاه همین سایت هم هست....
          -----------------------
          یکی دوتا میکروکنترلر مبتدی مثل ATMEGA16 یا ATMEGA8 هم لازمه....یه چند تا ال ای دی و دیگه هیچی....البته منبع تغذیه و اینا هم لازمه هاااا.....
          -=-------------
          در ادامه توضیحات جناب مهندس بگم بهتره شما مشکلاتی که تو AVR دارین رو تو اینجا مطرح کنین...ایجا واقعا سنگ تموم میزارین واسه آدم...خیلی و اضح و قشنگ واسه آدم توضیح میدن...تازه خودم یه سری از قسمت های مختلف AVR و الکترونیک رو از دوستان گرامی مخصوصا جناب مهندس یاد گرفتم....
          ---------------
          موفق باشید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir4elec نمایش پست ها
            درود....
            دوست عزیز آقا مهدی اگه میخوای AVR کار کنی بهتره اولشو با ابسکام شروع کنی...وقتی قشنگ راه افتادی کدویژن رو شروع میکنی....میدونی واسه چی بسکام رو میگم؟؟؟چون یهجورایی با بسکام میشه امکانات و ساختار و عمکلکرد میکروکنترلر ها رو یاد گرفت...من خودم الآن دارم بسکام کار میکنم...وقتی قشنگ تونستم کار کنم وارد کدویژن میشم..آخه اینطوری کدویژن رو راحتتر یاد میگیرم چون با AVR بصورت کامل تو بسکام آشنا بشم...اگه مثلا شما همینجوری اولشو با کدویژن شروع کنی نمیتونی درست و حسابی مباحث رو درک کنی...بسکام هم انصافا قدرتمنده و امکانات زیادی در اختیار برنامه نویس میده....تو بسکام یجورایی با میکرو حرف میزنی...به زبان ساده....
            ----------------
            اگه هم میخوای AVR رو شروع کنی ، باید اول یه سری وسایل مورد نیازشم بگیری...یعنی منظورم وسایلی که واسه تمرین و یادگیری لازمه....
            ------------------------
            یه پروگرامر AVR که بهتره بصورت USB به کامپیوتر وصل بشه...که امکانات بهتره داشته باشه...من یه پروگرامری خودم دارم انصافا هم قیمتش مناسبه ه م هر امکاناتی داره...اگه بخوای بهت بگم ...در ضمن همین مهندسای ECA ساختنش....تو فروشگاه همین سایت هم هست....
            -----------------------
            یکی دوتا میکروکنترلر مبتدی مثل ATMEGA16 یا ATMEGA8 هم لازمه....یه چند تا ال ای دی و دیگه هیچی....البته منبع تغذیه و اینا هم لازمه هاااا.....
            -=-------------
            در ادامه توضیحات جناب مهندس بگم بهتره شما مشکلاتی که تو AVR دارین رو تو اینجا مطرح کنین...ایجا واقعا سنگ تموم میزارین واسه آدم...خیلی و اضح و قشنگ واسه آدم توضیح میدن...تازه خودم یه سری از قسمت های مختلف AVR و الکترونیک رو از دوستان گرامی مخصوصا جناب مهندس یاد گرفتم....
            ---------------
            موفق باشید...
            یه نظر بدم در مورد حرفتون
            به نظر من از همون اول برید سراغ کدویژن چرا اینو میگم؟؟
            چون که وقتی یه چیزی رو بلد باشی دیگه اصلا حسش نیست بری یه چیز دیگه یاد بگیری که همون کار رو می کنه همین خود من با پروتیوس پی سی بی می زنم همیشه الان میخوام برم التیوم کار کنم اصلا حسش نیست چون میگم وقتی پروتیوس هست چرا برم وقت صرف کنم روی اون تا یاد بگیرم (ولی بالاخره یادش میگیرم چون مجبورم)
            به غیر از این ها وقتی هم هست که می زاری یه دوباره کاری میشه وقت به هدر میره
            (همه این ها نظر شخصی بنده بود)
            موفق باشید
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بله خب....بالاخره هر کسی دید خودشو از این مسئله ارائه میده....حرف شما رو هم قبول دارم...ولی من خودم الآن تو بسکام یه کم راه افتادم...الآنم خیلی دلم میخواد برم کدویژنو یاد بگیرم...در حد المپیک....وقت هم بله خیلی مهمه ولی به نظر شما وقتمونو واسه یادگرفتن چیزی که خیلی سخته و حتی مباحث رو هم نمی فهمیم بیشتر واسمون اتلف وقت نمیکنه؟؟(البته اینو واسه کسی میگم مثلا مستقیما میخواد وارد کدویژن بشه....
              ---------------ولی باز تجربه شما از همه چی گویا تره...
              موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X