اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] افزایش زمان پرواز ربات پرنده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : افزایش زمان پرواز کوادکوپتر

نوشته اصلی توسط arnic
    منظور این نبود که بیاییم و 100 درصد انرژی رو دوباره بدست بیاوریم چون معقول نیست به همون دلیلی که شما فرمودید.
    دقیقا منظورم اینه که بیاییم یه مقدار از اون رو دوباره بازآفرینی کنیم و ازش برای شارژ استفاده کنیم.
    البته این یه ایده هست که باید درموردش کار بشه...
    در مورد باتری و تعویض اون هم مسئله اینه که می خواهیم کواد پایین نیاد و الا کار خودمون رو سخت نمی کردیم، باتری رو بصورت دستی عوض می کردیم که خیلی با کلاس و باحال تر هم هست!!!
    در مورد زمان استراحت ، حق با شماست و من دقت نکرده بودم. با این وجود مشکل دو تا شد!! یکی تامین انرژی و دوم زمان استراحت.
    دوست عزیز! مجدداً عرض می کنم که با تکنولوژی امروز چنین کاری امکانپذیر نیست!
    فرض کنید که یک مولد الکتریسیته روی پرنده نصب کنید. برای تولید الکتریسیته با این مولد نیاز دارید اون رو به گردش در بیارید و برای این کار از موتور ها استفاده می کنید. باید بدونید اینطور نیست که بگیم موتور ها برای پرواز روشن هستند و حالا ما از انرژی مکانیکی تولید شده برای گردش مولد هم استفاده کنیم!! موتور ها برای ایجاد حرکت در مولد حتماً انرژی الکتریکی بیشتری مصرف خواهند کرد. ینی در عمل شما از الکتریسیته برای تولید الکتریسیته استفاده کردید!! طبق قوانین ترمودینامیک ینی شما به طور مثال %30 انرژی بیشتر مصرف کردید و تنها %10 رو به سیستم برگردوندید. در واقع اضافه کردن یک مولد ینی اضافه کردن یک مصرف کننده که باعث اتلاف %20 انرژی بیشتر شده!! این کار اصلاً عقلانی نیست. به تمام این موارد وزن مولد رو هم اضافه کنید که نتیجه فاجعه باره!!
    در مورد سلول خورشیدی هم تقریباً وضع به همین صورت هست. مگر اینکه تعداد سلول ها به قدری زیاد باشه که حجم انرژی تولید شده بیش از انرژی مصرف شده ی ناشی از وزن باشه. در واقع سرعت تولید انرژی بیشتر از سرعت مصرف اون بشه، که این کار در ابعاد مورد نظر شما و با تکنولوژی روز امکان نداره..
    *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

محدودیت زمانی که شما دیدید به خاطر باطری نیست مشکل باطری به راحتی قابل حل است
      بزرگترین مشکل موتور های الکتریکی هستن که در حالت عادی نهایتا 40 دقیقه کار می کننن که در حالت خاص به 3 الی 4 ساعت رسوندنش
      مشکل بعدی هم میزان ارتعاشی هست که به بدنه وارد میشه و تمام اتصالات و حتی شاسی اصلی رو از بین می بره که اینقدر این ارتعاش تاثیر داره که حتی فیبر کربن هم تا حدود پنج ساعت بیشتر دوام نمیاره
      اگر واقعا نیت داری که زمان پرواز رو افزایش بدی باید به فکر راه حل برای بالا بردن زمان کارکرد موتور ها باشی نه زمان د شارژ باتری ها چون تو زمان بالا اصلا از این باتری هایی مرسوم مانند لیتیوم استفاده نمی شه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S.Motlaq
        کسی اینجا با multiwii lite کار کرده؟ به مشکل خوردم بددددددد

چه مشکلی ؟ من کار کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میلاداراد

چه مشکلی ؟ من کار کردم
          نمی پره پرنده ام. گاز میدی به جای بلند شدن چپه میشه. دیوانم کرده
          ایمیل بزنید لطفا بحث منحرف نشه pilot.motlaq@gmail.com
          ممنون
          اللهم عجل لوليک الفرج

دیدگاه

سلام.
            انگار بحث منحرف شده.

انداختن باتری بعد از خالی شدن و بستن ژنراتور به موتور اونم از نوع براشلس!

چیزی که شما میخواید فقط راندمانه! بازده!

باید یه آنالیز کامل از ربات داشته باشیم:

اول از همه باید اجزای پر مصرف رو شناسایی کنیم ( هر عامل انرژی خور :mrgreen: )

مهمترین عامل : بدنه

بدنه عضو اول یه کواد هست و اگه سنگین باشه و رو اون بدنه ربات رو طراحی کنی بعدا نمیشه به راحتی عوضش کرد.

بهترین جنس بدنه کربن فشرده هست که یخورده گرونه.

موتور ها:

بعد از بدنه موتور ها مهمترین عامل هستن چون قوای اصلی از اونها بیرون میاد. بازده موتور ها باید تا حد امکان بالا باشه.

ملخ ها: ملخ چیزیه که باعث حرکت کواد میشه. و مستقیما با هوا برخورد داره. نوع انحنای ملخ ( که یه نوع ایر فویل با انحنای سه بعدیه و میدونیم بعضی از ایر فویل ها قدرت بالا برندگی بیشتری دارن ) خیلی مهمه.

و در آخر باتری ها:

نسبت ظرفیت به وزن باتری باید بیشترین مقدار ممکن باشه. مهم نیست چقدر طول بکشه تا شارژ شه. مهم ظرفیت باتری هست.

بقیه اجزای کواد انرژی زیادی مصرف نمیکنن ( واحد پردازشی و ...)

این چیز هایی بود که به نظرم مفید هست. هرچند ممکنه حد اکثر 20 درصد کمک کنه ولی بهترین نوع کمک رو میکنه.
            [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
            درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین بیگدلی
              سلام.
              انگار بحث منحرف شده.

انداختن باتری بعد از خالی شدن و بستن ژنراتور به موتور اونم از نوع براشلس!

چیزی که شما میخواید فقط راندمانه! بازده!

باید یه آنالیز کامل از ربات داشته باشیم:

اول از همه باید اجزای پر مصرف رو شناسایی کنیم ( هر عامل انرژی خور :mrgreen: )

مهمترین عامل : بدنه

بدنه عضو اول یه کواد هست و اگه سنگین باشه و رو اون بدنه ربات رو طراحی کنی بعدا نمیشه به راحتی عوضش کرد.

بهترین جنس بدنه کربن فشرده هست که یخورده گرونه.

موتور ها:

بعد از بدنه موتور ها مهمترین عامل هستن چون قوای اصلی از اونها بیرون میاد. بازده موتور ها باید تا حد امکان بالا باشه.

ملخ ها: ملخ چیزیه که باعث حرکت کواد میشه. و مستقیما با هوا برخورد داره. نوع انحنای ملخ ( که یه نوع ایر فویل با انحنای سه بعدیه و میدونیم بعضی از ایر فویل ها قدرت بالا برندگی بیشتری دارن ) خیلی مهمه.

و در آخر باتری ها:

نسبت ظرفیت به وزن باتری باید بیشترین مقدار ممکن باشه. مهم نیست چقدر طول بکشه تا شارژ شه. مهم ظرفیت باتری هست.

بقیه اجزای کواد انرژی زیادی مصرف نمیکنن ( واحد پردازشی و ...)

این چیز هایی بود که به نظرم مفید هست. هرچند ممکنه حد اکثر 20 درصد کمک کنه ولی بهترین نوع کمک رو میکنه.
              محاسبات شما کاملا درست هست ولی تا زمانی که یک کواد با زمان پرواز معقول رو بخواهید بسازید نه این که یک کواد با زمان پرواز بالای 6 ساعت اون موقع نکات دیگه ای نیاز داره برای حساب کردن و باید سیستم های دیگه ای به ربات اضافه کرد تا بشود این خروجی رو از ربات بدست اورد و خیلی از این محاسبات دیگه جایی ندارن تو مراحل ساخت

دیدگاه

الان ربات ساخته شده؟یا هنوز نه؟
                [glow=green,2,300][b]بشر ممکن الخطاست
                درخت هرچه پربار تر سر به زیر تر[/glow]

دیدگاه

با سلام و درود
                  موتور MN3508 KV580 محصول T-MOTOR برای افزایش زمان پرواز می تواند مورد بررسی قرار بگیرد. مثلاً با ملخ 1344CF و در ولتاژ 14.8 پیشرانه ای معادل 450 گرم تولید می کند با جریان مصرفی 2.6 آمپر.
                  MN3508 KV580_Navigator Type_Motors_Products_T-motor-The Safest Propulsion System

به این نکته هم باید دقت داشت که پرواز در نزدیکی سطح دریا باعث می شود ربات مدت زمان بیشتری پرواز کند و این به دلیل غلظت بیشتر هوا در ارتفاعات پایین است.
                  این مطلب به چنین نکته ای اشاره دارد:
                  عوامل مهم در مداومت پرواز مولتی روتور

شرکت EnergyOR با استفاده از Hydrogen fuel cell توانسته است حدود 3 ساعت و 43 دقیقه مداومت پروازی برای ربات پرنده ایجاد نماید.
                  بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـٰنِ الرَّحِیمِ با سلام و درود در ربات های پرنده ی عمودپرواز یکی از موارد مورد بحث مداومت پروازی[1] است. (http://www.eca.ir/forums/thread64625.html) ربات عمود پرواز به خلاف هواپیما دارای بال نمی باشد پس نمی تواند روی لایه های هوا سُر بخورد[2] در نتیجه برای پرواز لازم است به طور مداوم موتورهای خود را
                  جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۹:۰۱ ۱۳۹۶/۰۸/۰۵.

دیدگاه

پاسخ : [گفتگو و تبادل نظر] افزایش زمان پرواز ربات پرنده

با سلام و درود
                    - مطلبی در مورد «Gas Powered Quadcopters» :
                    Gas Powered Quadcopters: Best Models Overview

- توضیحاتی پیرامون پیل های سوختی با کاربری های مرتبط با هوافضا(Aerospace Grade Fuel Cells):
                    Ultralight Fuel Cell Stacks

- نمونه ای از پیل سوختی هیدروژنی:
                    Ultralight PEM Fuel Cell - 1000W (1kW)

- ربات عمودپرواز HyDrone 1550 که از هیدروژن برای تامین جریان برق مورد نیاز خود استفاده می نماید، این ربات پرنده محصول شرکت MMC Aero Technology Co., Ltd می باشد:
                    .HyDrone 1550 Hydrogen-powered Multirotor with Super Long Flight Time - MMC Aero Technology Co., Ltd

- ربات پرنده ای به نام Foxtech GAIA 160 Hybrid که هنگام پرواز از یک مولد برق گازوئیلی جهت تامین جریان برق مورد نیاز خود استفاده می نماید:
                    1- !Foxtech GAIA 160 Hybrid: The Hexacopter That Can Fly For 6 Hours
                    2- GAIA 160-Hybrid Hexacopter ARF Combo
                    جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۱۴:۲۳ ۱۳۹۶/۰۷/۰۹.

دیدگاه

سلام.
                      ببخشید دوستان بنده نیز همین مشکل را که مطرح شده دارم.
                      البته نه مثل این دوستمون بالای 6 ساعت پرواز بلکه من بالای 1 ساعت پرواز رو می خوام.
                      اما مسئله ی اصلی اینه که مولتی کوپتر بنده از نوع حمل بار هست و بالای 10 کیلوگرم فقط وزن پی لود اون میشه.
                      بدون احتساب وزن باتری(چون هنوز نمی دونم چی درج کنم) حدودا 5 کیلوگرم وزن خود مولتی کوپتر هست.
                      من یه سرچی در مورد پیل های سوختی زدم اما چیزی پیدا نکردم که چه طوری با اون ها کار کنیم و چه قطعاتی لازمه، بازدهی چه قدره و...
                      ممنون میشم اگر دوستان روشی بلد هستند بگند که چه طوری می تونم مدت پرواز رو به بالای یک ساعت برای مولتی کوپتر حمل بار ارتقا بدم.
                      باطری خورشیدی را هم بررسی کردم. مشکل اینجاست که خیلی طول می کشه که شارژ بشه یعنی ضریب شارژ شدنش کم تر از دی شارژ اش هست.
                      می خواستم از پاور بانک های سبک اما با ظرفیت بالا استفاده کنم که با راهنمایی های دوستان متوجه شدم کلا باطری مولتی کوپتر با پاور بانک فرق داره و نمیشه از پاور بانک برای برق رسانی استفاده کرد.
                      روش دو باطری را هم بررسی کردم اما مشکل اینجاست که اگه بخوام باطری با ظرفیت بالا بخرم وزن خود باطری به طور فاجعه آمیزی بالا میره به گونه ای که می توان گفت برای دوباطری 16000 میلی آمپر(جمعا 32000) حدودا 3kg وزن به مولتی کوپتر اضافه میشه(درحالی که اگه روشی برای استفاده از برق پاور بانک بود این مقدار وزن به 380 گرم کاهش پیدا میکرد و این یعنی عااااالییییی! هم وزن کم تر و هم هزینه ها خیلی کم تر)

لذا اگه روشی بلدید که با اون من بتونم از پاور بانک به عنوان باطری مولتی کوتر استفاده کنم ممنون میشم بگید.

پیشاپیش از کلیه ی عزیزان سپاس گزارم.
                      جدیدترین ویرایش توسط hewillcome; ۱۱:۳۲ ۱۳۹۶/۰۷/۲۰.

دیدگاه

با سلام و درود
                        مطلبی پیرامون مداومت پرواز در ربات پرنده ی عمودپرواز:
                        شکستن رکورد مداومت پروازی ربات های پرنده توسط استارت آپ Skyfront | مهاجر رسانه تخصصی پهپاد

- این ربات پرنده هم می تواند تا 5 ساعت بدون داشتن بار و تا 3.5 ساعت با داشتن بار 1 کیلوگرمی پرواز نماید و از گازوئیل و بنزین جهت تامین جریان الکتریکی برای موتورها می تواند استفاده نماید:
                        Tailwind | Skyfront - 5 Hour Endurance Surveying and Mapping Drones
                        جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۱:۴۸ ۱۳۹۶/۰۹/۰۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X