اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی درباره انتخاب فریمور پرینتر و چن سوال مکانیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی درباره انتخاب فریمور پرینتر و چن سوال مکانیکی

سلام دوستان
    من چنروزه درگیر انتخاب فریمور برای پرینترم که 2تاشو پیدا کردم بنام های repetier و marlin. یذره تو یوتوب راه اندازی اینارو دیدم و چیزی که فهمیدم این بود که marlin جامع تر بود.(بنظرم) چنتا مثال هم برای پیکربندی تو گیتهاب داشت و tronxy x5s انتخاب کردم که مکانیزم corexy داره
    حالا میخوام ببینم اصلا این فریمور برای انتخاب خوبه یا گزینه های بهتری هست؟
    همه فریمورا مکانیزم corexy ساپورت میکنن؟
    این نمونه پیکربندی که انتخاب کردم ایا باید استپ با درجه مخصوص خودشو انتخاب کنم؟

سوالای مکانیکی که هم داشتم این بود که چه فرقی تو درجه های استپ موتور هس؟ ایا انتخاب درجه مهمه؟ و همینطور گام تسمه ها؟ اینها باید تطابق داشته باشن؟

نوشته اصلی توسط الماسی نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چنروزه درگیر انتخاب فریمور برای پرینترم که 2تاشو پیدا کردم بنام های repetier و marlin. یذره تو یوتوب راه اندازی اینارو دیدم و چیزی که فهمیدم این بود که marlin جامع تر بود.(بنظرم) چنتا مثال هم برای پیکربندی تو گیتهاب داشت و tronxy x5s انتخاب کردم که مکانیزم corexy داره

سوالای مکانیکی که هم داشتم این بود که چه فرقی تو درجه های استپ موتور هس؟ ایا انتخاب درجه مهمه؟ و همینطور گام تسمه ها؟ اینها باید تطابق داشته باشن؟
    سلام وقت شما بخیر
    در دنیای پرینتر های سه بعدی کامل ترین فریمور برای پرینتر های اقتصادی و سرعت معمولی فریمور Marlin و کامل ترین فریمور برای پرینتر های پیشرفته و سرعت بالا فریمور Klipper هستند.
    هر سه این فریمور ها از مکانیزم های حرکتی دکارتی و COREXY پشتیبانی می کنند و محدودیتی در نوع سیستم حرکتی ندارند.
    برای حرکت دقیق یک محور موارد زیادی من جمله الکتریکی مانند میزان استپ موتور، میزان میکرو استپ درایور استپر موتور و عوامل مکانیکی مانند نوع سیستم حرکتی، گام تسمه ی پیچ لید اسکرو یا تعداد چرخدنده و ... وجود دارد. فریمور و کنترلر شما باید درک صحیحی از تمامی این موارد داشته باشد تا بتواند زمانی که حرکتی از آن درخواست میکنید به درستی حرکت کند. برای مثال زمانی که 10 میلی متر یک محور را حرکت میدهید دستگاه بتواند به اندازه همین 10 میلی متر حرکت کند نه کمتر نه بیشتر...
    استپر موتور های پرینتر های سه بعدی معمولا در دو نوع 0.9 درجه و 1.8 درجه ارائه میشوند که نوع 0.9 حرکت دقیق تری دارد اما از نظر هزینه گران تر است. برای پرینتر های سه بعدی مدل های 1.8 درجه از دقت کافی برخوردارند و قیمت نسبتا مناسب تری دارند.

در صورتی که تمایل به یادگیری موارد مرتبط با دستگاه های پرینتر سه بعدی هستید توصیه میکنم مجموعه آموزشی حرفه ای طراحی و ساخت پرینترهای سه بعدی FDM را تهیه کنید تا با تمامی دانشی که در رابطه با ساخت و استفاده از یک دستگاه پرینتر سه بعدی هست فرا بگیرید.

دیدگاه

سلام دوستان

سلام
      اگر می خواهید پرینتر سه بعدی خودتان را با بردهایی که میکرو کنترلر های 8 بیتی (مثل Arduino) یا میکروکنترل های 32 بیتی (STM32) دارند بسازید پیشنهاد من Marlin هست، جامعه کاربران زیادی داره و به روز رسانی های بیشتر و فروم های قوی هم داره.
      در این حالت شما GCode را از طریق یک MicroSD بر روی برد قرار می دهید و دستور پرینت را صادر می کنید.
      اما اگر می خواهید پرینتر هایی با تعداد موتور های زیاد، دوربین، شبکه، کنترل از راه دور، نمایشگر سه بعدی فایل در حال پرینت و ... داشته باشید باید علاوه بر برد های فوق از یک Raspberry Pi یا برد های مشابه همراه با Klipper استفاده کنید.
      برای شروع مورد اول را پیشنهاد می کنم، پیچیدگی کمتر، ارزان تر و قابل ارتقا هست.

یک شاخصه مهم در پرینتر ها، استپ بر میلی متر هست، یعتی استپ موتور باید برای هر میلی متر حرکت چند استپ را طی کند، استپ موتور های 0.9 درجه 400 استپ و 1.8 درجه 200 استپ هستند.
      ساختار مکانیکی سایر اجزا مثل گام لیداسکرو ها و تسمه ها هم در محاسبات اهمیت دارد.

دیدگاه

انتخاب فریمور برای پرینتر 3D

در انتخاب فریمور برای پرینتر 3D، دو گزینه معروف repetier و marlin وجود دارد. هر دو فریمور قابلیت پشتیبانی از مکانیزم corexy را دارند. اما برای انتخاب بهترین گزینه، می‌توانید به مزایا و معایب هر یک مراجعه کنید.

Marlin
        • Marlin یک فریمور محبوب برای پرینترهای سه‌بعدی است که از ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند پشتیبانی از مکانیزم corexy و امکان پیکربندی گسترده برخوردار است.
        Repetier
        • Repetier نیز یک فریمور قدرتمند است که امکانات گسترده‌ای ارائه می‌دهد و از مکانیزم corexy پشتیبانی می‌کند.
        انتخاب درجه استپ موتور و گام تسمه

انتخاب درجه استپ موتور و گام تسمه برای مکانیزم corexy می‌تواند تأثیرگذار باشد. اما بعضی از فریمورها امکان تنظیم این پارامترها را فراهم می‌کنند. برای اطمینان از انتخاب صحیح، می‌توانید به منابع مرتبط مراجعه کنید یا با تولیدکننده پرینتر خود مشورت کنید.با توجه به اینکه انتخاب فریمور برای پرینتر 3D به عوامل مختلفی بستگی دارد، بهتر است قبل از انتخاب، نیازها و امکانات مورد نیاز خود را به دقت بررسی کنید.

دیدگاه

سلام عزیزان. خیلی ممنوناز راهنماییاتون

حالا یک سوال دیگ که برام پیش اومده اینکه از سنسور sensor LJ8A3-1-Z/BY بجای کلید در محور z استفاده میکنن یا نه؟
          و سوال بعدیم این هست که گشتاور مناسب براموتور چجوری انتخاب کنم؟

دیدگاه

سلام عزیزان. خیلی ممنوناز راهنماییاتون

حالا یک سوال دیگ که برام پیش اومده اینکه از سنسور sensor LJ8A3-1-Z/BY بجای کلید در محور z استفاده میکنن یا نه؟
            و سوال بعدیم این هست که گشتاور مناسب براموتور چجوری انتخاب کنم؟
            کسی نظری نداره؟

دیدگاه

دوستان گشتاور موردنیاز برای پرینترمو چجوری باید محاسبه و انتخاب کنم؟

دیدگاه

دوستان گشتاور موردنیاز برای پرینترمو چجوری باید محاسبه و انتخاب کنم؟
                سلام
                گشتاور استپ موتور ضرب در ضریب انتقال قسمت های مکانیکی
                مثلا 4 کیلوگرم بر سانتی متر گشتاور استپ موتور هست و با کمک دو عدد پولی و تسمه با نسبت 2 به 1 به بار نهایی متصل هست که در نهایت مقدار گشتاور آن محور برابر 8 کیلوگرم بر سانتی متر می شود.
                اگر تبدیل های مکانیکی که سرعت حرکت را کاهش می دهند، گشتاور را افزایش می دهند و بلعکس.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Quantum. نمایش پست ها

سلام
                  گشتاور استپ موتور ضرب در ضریب انتقال قسمت های مکانیکی
                  مثلا 4 کیلوگرم بر سانتی متر گشتاور استپ موتور هست و با کمک دو عدد پولی و تسمه با نسبت 2 به 1 به بار نهایی متصل هست که در نهایت مقدار گشتاور آن محور برابر 8 کیلوگرم بر سانتی متر می شود.
                  اگر تبدیل های مکانیکی که سرعت حرکت را کاهش می دهند، گشتاور را افزایش می دهند و بلعکس.
                  اینترنتو بالا پایین کردم تقریبا همه یه فرمول دادن. اونم شعاع قرقره * ضریب اصطکاک*جرم. بعد اینو پیدا کردم https://www.aparat.com/v/j2fUt ک اونم نمیدونم این فرمول درحالت افقی یا برای هر دو حالت افقی و عمودی. حالا شما باز یچی دیگ میگی

دیدگاه

سلام.
                    برای gcode گرفتن کدوم برنامهمناسبه ؟slic3r, cura, creatbot? فرق چندانی باهم دارند؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X