اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت شارژر باتری 12 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ساخت شارژر باتری 12 ولت

با سلام
    من یک باتری موتور قدیمی رو داشتم که 12 ولت 3 آمپر ساعت هست
    این مدلیه:
    کیفیت بالا باتری اسیدی باتری موتورسیکلت، باتری موتور سیکلت با کارآیی با سرعت بالا شروع کار از چین, پیشرو چین است باتری موتور سیکلت با شارژ بازار محصول, با کنترل کیفیت دقیق باتری موتور سیکلت با شارژ کارخانه, تولید با کیفیت بالا باتری اسیدی باتری موتورسیکلت، باتری موتور سیکلت با کارآیی با سرعت بالا شروع کار محصولات.

و یه آداپتور دارم که در حالتی که مصرف کننده ای نداره 12.5 ولت 7 آمپره، وقتی هم که مدار بهش متصله حدودا 2- 2.5 آمپر میده
    خاستم بدونم خروجی این آداپتور رو مستقیم برای شارژ کردن باتری به باتری متصل کنم مشکلی پیش میاد؟ اگر مشکلی هست راه حل پیشنهادیتون؟
    من دانش کافی از الکترونیک و برق ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید

نوشته اصلی توسط AmirAga نمایش پست ها
    با سلام
    من یک باتری موتور قدیمی رو داشتم که 12 ولت 3 آمپر ساعت هست
    این مدلیه:
    کیفیت بالا باتری اسیدی باتری موتورسیکلت، باتری موتور سیکلت با کارآیی با سرعت بالا شروع کار از چین, پیشرو چین است باتری موتور سیکلت با شارژ بازار محصول, با کنترل کیفیت دقیق باتری موتور سیکلت با شارژ کارخانه, تولید با کیفیت بالا باتری اسیدی باتری موتورسیکلت، باتری موتور سیکلت با کارآیی با سرعت بالا شروع کار محصولات.

و یه آداپتور دارم که در حالتی که مصرف کننده ای نداره 12.5 ولت 7 آمپره، وقتی هم که مدار بهش متصله حدودا 2- 2.5 آمپر میده
    خاستم بدونم خروجی این آداپتور رو مستقیم برای شارژ کردن باتری به باتری متصل کنم مشکلی پیش میاد؟ اگر مشکلی هست راه حل پیشنهادیتون؟
    من دانش کافی از الکترونیک و برق ندارم ممنون میشم راهنماییم کنید
    درود،
    آداپتور مد نظر شما خطی ( ترانسی ) هست یا سویچینگ ؟
    اگر سویچینگ باشه که نمیشه.
    اما اگر ترانسی باشه امکان اتصال مستقیم به باتری فراهم هست.
    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

• AmirAga
      AmirAga دیدگاه ثبت کرد
      Editing a comment
      با سلام، امیدوارم بعد از ظهر خوبی رو داشته باشید
      آداپتور من ترانسی هست،ولتاژ باتری به چه مقداری رسید از شارژ خارجش کنم؟
      و اینکه این باتری چند سالی یه گوشه بوده و اسیدی هست،مشکلی پیش نمیاد؟نیازی نیست به باتری سازی ها بدم تا چک کنن که آب باتری داره یا نه؟
      جدیدترین ویرایش توسط AmirAga; ۱۶:۳۸ ۱۴۰۲/۰۶/۲۲.

درود
    برای شارژ باتری باید مدار شارژر اتوماتیک بسازید و با آن باتری را شارژکنید که صدمه نبیند ضمنا اگر باتری چند سال کنار افتاده بوده بهاحتمال بسیر زیاد خراب شده و قابل استفاده نیست ولی بهتر است قبل از دور انداختن آن به یکباتری ساز نشان دهید .
    باتری های 12 ولت باید حداکثر تا 14.1 ولت با حداکثر 30 درصد جریان نامی آن شارژ شوند تا صدمه نبینند.

دیدگاه

درود
    - مداری را که ذکرکردید را دیدم 2 تا اشکال دارد یکی گران بودن آن است چون برای شارژ باتری نیازی به استفاده از میکروکنترلر و LCD نیست .
    - تنظیم ولتاژ و جریان بر اساس LM317 صورت گرفته که جریان خروجی آن در نوع قابلمه ای (LM317K) به حداکثر3 آمپر میرسد و این یعنی شما برای شارژ باتری های اتوموبیل که بین 60 تا 120 آمپر ساعت هستند نمیتوانید از آن استفاده کنید و یا مدت شارژ بسیار طولانی خواهد شد .
    - حالا که میخواهید هزینه کنید و یک شارژر بسازید بهتر است از انواعی باشد که هم برای باتری اتوموبیل و هم برای باتری موتورسیکلت و یا هر باتری دیگری کارآ باشد یعنی ولتاژ و جریان خروجی قابل کنترل باشد مدارات زیادی در نت وجود دارند جستجو کنید. لینک های زیر را ببینید :
    In this tutorial, we are going to make an "Automatic battery charger circuit". A battery charger is a device that stores energy

https://www.homemade-circuits.com/op...ttery-charger/

دیدگاه

• AmirAga
      AmirAga دیدگاه ثبت کرد
      Editing a comment
      با سلام
      خیلی ممنونم از راهنمایی های مفید شما

دوست گرامی اگر فقط برای یک بار شارژ نیاز داری همان ترانس جوابگو هست ولی شما باتری را بشتر از 13 ولت شارژ نکنید چون در زمان خاموشی باتری ماشین 13.5 ولت دارد و بعد نیم ساعت به 13.2 ولت میرسد .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X