اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی بوبین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : طراحی بوبین

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
    سلام
    ولتاژ کاری و طول سیم مورد استفاده رو هم لحاظ کردید؟
    F=N*I
    از فرمول بالا
    نیرو و تعداد دور رو داشتم از روش جریان حساب کردم بعد
    از فرمول محاسبه قطر سیم رو حساب کردم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zahra.sh نمایش پست ها
      F=N*I
      از فرمول بالا
      نیرو و تعداد دور رو داشتم از روش جریان حساب کردم بعد
      از فرمول محاسبه قطر سیم رو حساب کردم
      این رابطه دیمانسیونش درست نیست.
      چیزی که باعث جریان کشی میشه مقاومت سیم پیچ هست. البته با فرض dc بودن ولتاژ. شما اگر میخواید 15 امپر جریان بکشید باید براساس ولتاژ مقاومت سیم پیچ رو بدست بیارید. بعد طراحی کنید.
      اگر نمیتونید ولتاژ رو تغییر بدید تنها راهتون کاهش تعداد دور یا افزایش قطر سیمه
      ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
        این رابطه دیمانسیونش درست نیست.
        چیزی که باعث جریان کشی میشه مقاومت سیم پیچ هست. البته با فرض dc بودن ولتاژ. شما اگر میخواید 15 امپر جریان بکشید باید براساس ولتاژ مقاومت سیم پیچ رو بدست بیارید. بعد طراحی کنید.
        اگر نمیتونید ولتاژ رو تغییر بدید تنها راهتون کاهش تعداد دور یا افزایش قطر سیمه
        نه ولتاژ ac هستش که میخوام ولتاژِی که به بوبین میدم رو کنترل کنم تا شدت لرزش رو تغییر بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zahra.sh نمایش پست ها
          نه ولتاژ ac هستش که میخوام ولتاژِی که به بوبین میدم رو کنترل کنم تا شدت لرزش رو تغییر بدم
          خب پس کنار مقاومت اهمی، باید اندوکتانس سیم پیچ رو هم در نظر بگیرید. چون در حالت ac اندوکتانس باعث کاهش جریان کشی میشه. دقیقا مثل مقاومت عمل میکنه و البته با تغییر فرکانس هم تغییر میکنه و باید اینو مد نظر داشته باشید.
          البته برای جبرانش میتونید یک خازن باهاش سری کنید تا اندوکتانس نهایی کاهش پیدا کنه.
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X