اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ژنراتور MHD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت ژنراتور MHD

با درود . . .
    انقدر این بحث جالب بود که امونش ندادم و سریع رفتم برا تست :biggrin:
    خدایی الان هنگ کردم!
    2 تا آهنربای نئودمیومی (همونایی که تو هارد هم هستند و در شکل ابتدای تاپیک نمونه بزرگش رو روی کاشی گذاشتتشون) رو برداشتم الکی و با بدبختی در فاصله 1 سانتی هم قرار دادم(هی میچسبیدن به هم و با بدبختی جداشون میکردم). آند و کاتد هم نزاشتم(مثلا الکی و برا تست بود. چون بدنه این آهنرباها رسانا هست مثلا شد همون الکترودهام.)
    ولت متر عزیز رو هم وصل کردم و به جای گاز داغ و ... یه کبریت روشن کردم گرفتم بینشون(به شکلی که شعله از بین آهنرباها رد شه و اینجوری شدم: oo: :surprised:
    بین 60 الی 80 میلی ولت برق ایجاد شد!
    اونم با این آزمایش تستی مسخره
    دوستان یه لطفی کنن همینارو بطور ساده تست بزنن ببینیم واقعا ممکنه یا من اشتباه کردم و در اثر عبور اشباح و اجنه ولتاژ روی مولتی متر نشون داده شده

با سپاس
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

من هم یدونه ساختم . همین طور که فکرشو می کردم پس از مدت کوتاهی آهنربا ها تا حد زیادی ضعیف شدند .حداکثر ولتاژی هم که من بهش رسیدم 0.3ولت بود برای الکترودها هم از دوتا تکه لوله مسی کوبیده شده استفاده کردم. با اون مشعل گازی هم شعله روش دادم

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

برای تست از شعله فندک های اتمی که شعله شدیدی دارن استفاده کنید! نمیدونم اسمشون دقیقا چیه ولی شعله شدیدی داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سون سگمنت
          تا اونجایی که عقل من قد میده گازهای داغ توسط میدان مغناطیسی یونیزه میشوند :biggrin:
          نه خیر اون میدان مغناطیسی برای انحراف هست نه برای یونیزه کردن! در پلاسما به علت دمای بالا سوپی از الکترون و یونهای مثبت تشکیل میشه که هادی هست! من چن سال قبل این ازمایش ها رو انجام داده بودم اما چون اهنربا قوی اون موقع نداشتم خیلی چیزی مشاهده نکردم!

دیدگاه

من هم یدونه ساختم . همین طور که فکرشو می کردم پس از مدت کوتاهی آهنربا ها تا حد زیادی ضعیف شدند .حداکثر ولتاژی هم که من بهش رسیدم 0.3ولت بود برای الکترودها هم از دوتا تکه لوله مسی کوبیده شده استفاده کردم. با اون مشعل گازی هم شعله روش دادم
            تست شما غلط میباشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
              تست شما غلط میباشد
              چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

اما خودمونیما ... چه بحث جالبی شده

منم یقین دارم که با آزمون و خطاهای زیاد حتما میتونیم به روشهای ایده آل برسیم :agree:

کشورهایی که هم اکنون از این روش (یکی از روشهاشون) برای تولید برق استفاده میکنند عبارتند از:

ایالات متحده آمریکا - ژاپن - استرالیا - ایتالیا - چین - روسیه

دیدگاه

یه سری عکسهایی از mini MHD براتون میذارم:

دیدگاه

بقیه عکسها:

دیدگاه

دیدگاه

ببخشید نمیدونم چرا نمیشه بیشتر از سه تا عکس در هر پست بذارم!!!

باز جای شکرش باقیه که سایت امروز درست شد :rolleyes:

دیدگاه

دیدگاه

اینم ساخت موتور یونی قایق
                            http://tesladownunder.com/Magnetohydrodynamics.htm#Magnetohydrodynamics

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                              چرا خوب غلط سرهمش کردی . به عکس و نمودار مشخصاتی که جناب سون سگمنت گذاشته نمیخوره .خودت ببینی ...

ای بابا این جوری تست میکنید که نتیجه نمیگیرید دیگه . واقعا خیلی سخته که یه شکل ظاهریش رو سر هم کنید . چرا باید حتما چند بار شکست بخورید تا خسته بشید و....
                              خداییش اگه من بخوام بسازم حتی 1 درصد هم نمیذارم واس اینکه احتمالا نخواد کار کنه . اصلا اگه فکر کنم احتمالا 2 با باید بسازم تا نتیجه بگیرم . عمرا اصلا نمیسازم .
                              البته این درس رو 10 سال پیش قبلا کسی بهم داده که {یا چیزی نساز یا اگر میسازی درست حسابی و محکم بساز ؛ چیه مدارو میذاری تو کارتن} :redface:

دیدگاه

جالبه! میشه اینو برای ورودی مشعل های شوفاژ استفاده کرد! و بقه حرارت رو. تبدیل به آب گرم کنید. یا اگر میخاین یه چیز آزمایشگاهی بسازین من این TEC یا همون TEG رو هم میتونید بزنید تنگش چیز بدی نباید بشه. برای آهنربا هم میشه خنک کننده گزاشت اون مشکلی نی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X