اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ژنراتور MHD

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت ژنراتور MHD

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
    چرا خوب غلط سرهمش کردی . به عکس و نمودار مشخصاتی که جناب سون سگمنت گذاشته نمیخوره .خودت ببینی ...

ای بابا این جوری تست میکنید که نتیجه نمیگیرید دیگه . واقعا خیلی سخته که یه شکل ظاهریش رو سر هم کنید . چرا باید حتما چند بار شکست بخورید تا خسته بشید و....
    خداییش اگه من بخوام بسازم حتی 1 درصد هم نمیذارم واس اینکه احتمالا نخواد کار کنه . اصلا اگه فکر کنم احتمالا 2 با باید بسازم تا نتیجه بگیرم . عمرا اصلا نمیسازم .
    البته این درس رو 10 سال پیش قبلا کسی بهم داده که {یا چیزی نساز یا اگر میسازی درست حسابی و محکم بساز ؛ چیه مدارو میذاری تو کارتن} :redface:
    شما می گید اصولش غلطه یا ظاهرش خوب نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟چون من هرچی نگاه می کنم درسته دوتا آهنربا که nوsشون روبروی همه و دوتا الکترود فلزی که یکیش اون پایینیه و اون یکی هم که انگشتم بهشه موقع روشن کردن شعله دقیقا روبروی اون الکترود می گیرمش .حالا اشکالش کجاست .؟؟؟؟؟؟؟؟جواب هم که داده 0.3 ولت خروجی داشت
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

به نظرم اینجور که بوش میاد اهنربا تو یونیزه شدن گاز نقش داره ! البته عاملی مهم تر هم هست
      نظرمه ها ...
      یه چیز خیلی مهم تو این دستکاه سرعت بالای گاز است .سرعت زیاد باعث میشه فشار گاز درون تونل کم میشه و به نوعی خلا ایجاد میشه . محیط برای یونیزه شدن مساعد میشه (شاید همین ) و بعد با انحراف توسط قطب ها به سمت استحکاک با الکترود ها ؛ الکترودها باردار شده و خوب / محیط کم فشار (مثلا خلا) داریم . ولتاژ هم داریم . پس گازها هم یونیزه هستن
      البته الان خیلی خسته ام و فکر نمیتونم کنم
      ولی اگه کسی در مورد یونیزه کردن و یونیزه بودن و کارآیی هاش میگفت (مخصوصا تاثیرش تو اینجا ) . البته منظورم اصلا شما نیستی آقای Ghasede del / میدونم ....حتما هر چی از یونیزه کردن کمتر صحبت کنید ، بهتر ! حالا چرا؟!!!! نمیدونم :biggrin:

اره اینجوری شاید فردا میتونستم ازمایش و جوابشو بگم .

دیدگاه

دوتا آهنربا که nوsشون روبروی همه و دوتا الکترود فلزی که یکیش اون پایینیه و اون یکی هم که انگشتم بهشه موقع روشن کردن شعله دقیقا روبروی اون الکترود می گیرمش .حالا اشکالش کجاست .؟؟؟؟؟؟؟؟جواب هم که داده 0.3 ولت خروجی داشت
        اون مکعبه چیه که همه چیزو دورش چیندی ؟ ایا داخلش سوراخه /
        اصلا ایا گازی که میدی با الکترودها تماس داره ؟ نه

اصلا فکر کن میخوای الکتریسیته ساکن با مالش به پارچه و ...بسازی / یا با بخار اب مثلا حرکت ابر ها در اسمان که انتن هوایی رو باردار میکنه (برقش ادمو میگیره) حالا انتن یا همون الکترود فلزی زیر سقف باشه هم باردار میشه ؟ نه

دیدگاه

جسارتا گاز ها قبلا با انرژی گرمایی پونیزه شده ن، آهن ربا فقط بار های مثبت و منفی رو به طرف الکترود های مخالف هل میده
          ---
          آزمایش deremel400 اکه اتصالی و اینجور چیزا نداشته باشه به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه
          کاملا طبق نقشه س
          زندگی پر ز وجود است ولی ..
          ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

فکر نکنم برای تست زدن 4-5ثانیه ای نیاز به اگزوز یا سوراخ باشه .اگر هم روش آزمایش اشتباه بوده باید یک توجیه علمی برای اون0.3ولت من و آقای نصیری وجود داشته باشه خود به خودی که اختلاف پتانسیل به وجود نمی یاد ..

البته اگر فکری برای خراب شدن آهنربا ها بکنم .میشه از لوله های شیشه ای پیرکس استفاده کرد .

تا تونل هوا هم درست بشه .

راستی چسبی وجود داره که تو دمای شعله گاز خراب نشه و کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            ولتر

دیدگاه

درود مجدد . . .
              جناب HI VOLTAGE
              از مطالبتون برداشت میشه که پختگی لازم رو برای درک و انتقاد عملکردی افراد دارید
              منتها اصلی رو که در اینجا کم بهش توجه کردید این هست که این کار در حد تست هست و قرار نیست همین حالا کیلو کیلو آمپر ازش گرفته بشه و برق یه واحد رو تامین کنه. اون اصلی رو هم که میفرمائید : یا چیزی نساز یا اگر میسازی درست حسابی و محکم بساز، من هم بهش اعتقاد دارم و همین شکل عمل میکنم
              منتها قرار نیست برای یه تست ساده باز ...
              پس لطفا بجای ایرادات مخرب(چرا در گنجه بازه، چرا دم خر درازه و ...) کمی نظراتتون رو سازنده کنید :biggrin:

پیشاپیش عذر میخوام اگر باعث رنجیده خاطر شدن جنابعالی شدم

و اما بعد!
              اولین چیزی که ما فعلا باید بفهمیم نقش آهنربا هستش(یونیزاسیون و یا انحراف)
              برای دفع حرارت که باعث نفله شدن آهن ربا ها نشه هم خیلی کارها میشه کرد
              یه نمونه طلق های نسوز هستن که ممکنه اینجا ب کار بیان. برای تهیه میتونید از سماور سازی ! بگیرید(من 200 تومن میدم 3 تا ورق 5 در 10 سانتی)
              برای چسب هم جناب deremel400 میتونید از چسب سیلیکون قرمز (اسم دقیقش یادم نیست) استفاده کنید. تو مکانیکی برا آب بندی سر سیلندر ازش استفاده میشه و دمای بالا رو مثل هلو تحمل میکنه! :biggrin:
              من خودم توی تعمیر اتو هم بکار بردم و هیچ مشکلی پیدا نمیکنه(ارزون هم هست و راحت میتونید با مراجعه به یه فروشگاه لوازم یدکی ماشین تهیه کنید)

من برم یه دور دیگه یه تست بزنم و بر گردم :rolleyes:
              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

نتایج! :
                اینبار برای پلاتین ها از صفحه آلومینیوم استفاده کردم و برا شعله هم از گاز طبیعی اجاق گاز :biggrin:
                ولتاژ تا 0.1 رسید منتها جریان به حدی کمه که قابل اندازه گیری نیست!
                بیشتر شبیه یه ولتاژ القایی میمونه که هیچ قدرتی نداره
                یا مثل خازنی که صفحاتش باردار شدند و در یک آن تخلیه میشه
                درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                بدرود . . .

دیدگاه

پلاسما در این حرارتها احتمالآ ایجاد نمیشه حرارت باید فوق العاده بالا باشه که از ترکیب سوخت
                  با اکسیژن بدست میاد.
                  طول آهنربا و الکترود ها باید بیشتر باشه سرعت گازهای خروجی زیاده و یونها قبل از برخورد
                  با الکترودها خارج میشن.
                  برای محافظت آهنربا والکترودها احتمالآ الکترودها باید تو خالی باشه وتوسط مایه خنک بشه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

تو صفحه اول سوالی پرسیده بودم که برای این کار حتما نیاز به شعله پلاسما است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟که به نظرم جوابش مثبته و آهنربا فقط کار منحرف کننده یونها را انجام میده اما آیا شعله گاز هم یونیزه میشه .به نظرم جواب مثبته اما یون ها بسیار ناچیزه داخل یک سایت نوشته بود حداقل دما برای تشکیل پلاسما باید 1000درجه باشه .در هر صورت بازده این چنین ژنراتورها وقتی خوب میشه که در مرحله دوم از توربینهای بخار و گاز استفاده بشه .
                    ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                      نتایج! :
                      اینبار برای پلاتین ها از صفحه آلومینیوم استفاده کردم و برا شعله هم از گاز طبیعی اجاق گاز :biggrin:
                      پلاتین؟؟!؟! منظورت الکتروده دیگه؟ :redface: (چون پلاتین فکر کنم گرون در بیاد بی خیالش شو :mrgreen
                      یک سوال داشتم
                      اون چسب سیلیکن قرمز که فرمودین مثل همین چسب یا خمیر سیلیکون ها میتونه گرما رو خوب منتقل کنه؟!! منظورم اینه که همونه یا فرق میکنه!

دیدگاه

منتها قرار نیست برای یه تست ساده باز ...
                        پس لطفا بجای ایرادات مخرب(چرا در گنجه بازه، چرا دم خر درازه و ...) کمی نظراتتون رو سازنده کنید :biggrin:
                        منم ناراحتیم از اینه که دوستان خودشون خودشونو اذیت میکنن / خوب اگه یه بار ناراحت بشن بهتره . کلی تاپیک با بحث داغ دیدم که هیچ کی نتیجه نگرفته (مثلا همون لیزر -بخار سرد-هایولتاژ) / درسی که گفتم : یه امپلی حرفه ای ساخته بودم برادر بزرگم همین که دید برداشت پرتش کرد به دیوار (گفت این همه زحمت ..بعد تو کارتن گذاشتی ؟ یا یه چیزی نس...) بعد اون CD امپلی (تو تاپیک عکس از امپلی ها) بوجود اومد .

البته اقای deremel400 میدونم که دست به کار عملیه . از این بابت خوشحالم . اصلا اگه اینجور نبود که چیزی نمیگفتم .
                        مشخصه اولین قدم پیدا کردن یه مکعب یا لوله ی تو خالیه و بعد....

اولین چیزی که ما فعلا باید بفهمیم نقش آهنربا هستش(یونیزاسیون و یا انحراف)
                        مطمئنا انحراف یون ها است . فقط اینکه نقش دیگه ای نداشته باشه
                        جسارتا گاز ها قبلا با انرژی گرمایی پونیزه شده ن،
                        پلاسما در این حرارتها احتمالآ ایجاد نمیشه حرارت باید فوق العاده بالا باشه که از ترکیب سوخت
                        با اکسیژن بدست میاد.
                        میتونیم مطمئن باشیم که پلاسما قبلا با حرارت بالا تولید میشه ؟
                        اگر اره . پس برای یه نتیجه کوچیک اهنربا و ... نقش حساسی نداره (مثل این میمونه که یه شعه ارک کنار الکترود ها بذاریم . خوب نتیجه میده دیگه)
                        عایق خلا (البته منظورم واس تست نیست) واس عمر اهنربا خوب نتیجه میده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                          پلاتین؟؟!؟! منظورت الکتروده دیگه؟ :redface: (چون پلاتین فکر کنم گرون در بیاد بی خیالش شو :mrgreen
                          یک سوال داشتم
                          اون چسب سیلیکن قرمز که فرمودین مثل همین چسب یا خمیر سیلیکون ها میتونه گرما رو خوب منتقل کنه؟!! منظورم اینه که همونه یا فرق میکنه!
                          :biggrin:
                          بله همون الکترود! (البته اگر گیر ندی که الکترود مال جوشکاریه!! :mrgreen: )

اون خمیر یه چیزه و این چسب یه چیز دیگه
                          منظور من یه همچین چیزیه:

http://asbgroup.org/

اسمش اصلیش RTV SILICONE هست. منتها اگر شما بری بگی RTV SILICONE میخوام یارو ممکنه oo: بشه و بیچاره هنگ کنه
                          تو تراشکاری هم بعضا استفاده داره برا واشر سازی و یا آب بندی و ... استفاده میشه

قدیما که مکانیکی میرفتم برا آب بندی واشر سر سیلندر و یا کارتر و یا هر جایی که حرارت مشکل ساز بود ازش استفاده میشد.

بدرود . . .

دیدگاه

(البته اگر گیر ندی که الکترود مال جوشکاریه!!)
                            خیالت تخت نمیدم
                            ممنون!

دیدگاه

فکر نکنم برای تست زدن 4-5ثانیه ای نیاز به اگزوز یا سوراخ باشه .اگر هم روش آزمایش اشتباه بوده باید یک توجیه علمی برای اون0.3ولت من و آقای نصیری وجود داشته باشه خود به خودی که اختلاف پتانسیل به وجود نمی یاد ..
                              چند تا فلز کنار هم گذاشتید و حرارت میخوره بهشون (وسطشون ) و پخش و پلا میشه / بیشتر مثل ترموکوپله . اهن ربا ها رسما هیچ کاره ان / شما میگی 0.3 ولت گرفتی . بماند که یه نکته رو نگفتی /پس اگر شما اهن رباها رو برداری ، دیگه ولتاژ نمیده ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
                                چند تا فلز کنار هم گذاشتید و حرارت میخوره بهشون (وسطشون ) و پخش و پلا میشه / بیشتر مثل ترموکوپله . اهن ربا ها رسما هیچ کاره ان / شما میگی 0.3 ولت گرفتی . بماند که یه نکته رو نگفتی /پس اگر شما اهن رباها رو برداری ، دیگه ولتاژ نمیده ؟
                                ترموکوپل فکر کنم باید دو فلز نا هم جنس به هم متصل باشه اما اینجا من اصلا اتصالی نداشتم.اما کلا سوال خوبی بود وقت کردم بدون آهنربا تست می کنم شاید این ولتاژ دلیل فیزیکی دیگه داشته باشه .اون نکته که نگفتم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                                ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X