اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز موجود در امپلی فایر 100 وات.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نویز موجود در امپلی فایر 100 وات.

خیلی ممنون از راهنمایی تون . میخواستم بدنم اگه از پاور کامپیوتر بعنوان منبع تغذیه استفاده کنم چهطور هست . رو مدار که نویز زیاد ایجاد نمیکنه .

بعد میشه یه مدار امپلی خوب و ساده و اینکه در حدود 200 وات واقعی باشه معرفی کنید ....

دیدگاه

سلام
      پاور کامپیوتر چون سویچینگ هست باز هم کمی نویز میندازه
      در کل از هر چی که استفاده میکنی درستش این هست که این فیلتر ورودی رو بزاری چون این فیلتر علاوه بر حذف نویز جریان لازم در بیس ها رو هم تامین میکنه
      با سپاس

دیدگاه

خیلی ممنون از راهنمایی تون . میخواستم بدنم اگه از پاور کامپیوتر بعنوان منبع تغذیه استفاده کنم چهطور هست . رو مدار که نویز زیاد ایجاد نمیکنه .

بعد میشه یه مدار امپلی خوب و ساده و اینکه در حدود 200 وات واقعی باشه معرفی کنید ....
        سلام
        خواهش میکنم

پاور کامپیوتر چون سوییچینگ هست یه سری نویز های ناخواسته ای روی مدارات صوتی میندازه که از بین بردنشون مکافاته البته شاید شما با این امپ این نویز هارو حس نکنید ولی وقتی امپ های گسسته ساختید چون به صافی تغذیه خیلی حساسن اونوقت میبینید که منبع های سوییچینگ نویز بسیار بدی روی صدا میندازن (البته منبع های سوییچینگی هم هست که مخصوصا برای مدارت صوتی ساخته شدن و این مشکل رو ندارن و توی بعضی از پاور امپ ها هم استفاده میشن)
        مبحث پیچیده ای داره و منم خیلی ازش سر درنمیارم...
        ولی هنوز هم بهترین امپ های دنیا برای تغذیه از ترانس استفاده میکنن چون اخرش این تغذیه برای امپ بهتره و نویز کمتری داره در ضمن اگه ترانس حلقوی بتونین استفاده کنین که دیگه عالیه کمترین نویز رو داره

برای امپ 200 وات RMS برین اینجا:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=65938.0
        همونطور که میبینین این یه امپ مدار گسسته هست ساختن و جواب گرفتن ازش تجربه میخواد ولی قدرت و کیفیت فوق العاده ای داره
        البته باید بتونین از پس تغذیه اش بربیاین وگرنه نه اون قدرت نامی خودش رو داره نه کیفیت خوب
        برای چنین امپی تغذیه شما باید حدودا 400 وات واقعی باشه (ترانس 400 وات) که فراهم کردن این ترانس یکم مشکله و قیمت بالایی داره ولی اگه بتونین تغذیه اش رو فراهم کنین عالی میشه البته برای یه کاناله فقط!! برای استریو 2 برابر میشه!

البته من یه مطلب خیلی مهمی رو خدمتتون بگم:
        گوش انسان خاصیت لگاریتمی داره یعنی با افزایش خطی توان شما به همون اندازه افزایش صدا رو حس نمیکنید برای مثال اگه توان یه امپی 100 وات واقعی باشه میزان صدایی رو که گوش میکنید یه مبنا قرار بدید و حالا اگه برید به صدای یه امپ 200 وات واقعی گوش کنید انتظار دارید که صدایی معادل 2 برابر صدای مبنا بشنوید ولی میبینید که اصلا این طور نیست!!!
        صدایی که از یه امپ 200 واتی میشنوید تنها حدود یک دهم از صدای اون امپ 100 واتی بیشتره نه 2 برابر!!
        حالا اگه برین صدای یه امپ 1000 وات واقعی رو گوش کنید میبینید که صدا فقط حدود 2 برابر نسبت به امپ 100 وات واقعی زیاد تر شده نه 10 برابر!!
        پس دنبال این نباشید که همینطوری قدرت امپ رو زیاد کنید برید دنبال کیفیت نه قدرت!
        اگه برید قدرت امپ های چند هزار دلاری مارک های معروف رو ببینید متوجه میشد قدرتی بین 10 تا نهایت 100 وات دارن :eek: پس این همه قیمت برای چیه؟ مسلما برای قدرت نیست برای کیفیت صدا هست البته تماما امپ های لامپی هستن و از ترانزیستور استفاده نمیشه بحث مفصلی هم داره

در نتیجه الکی سعی نکنید کلی هزینه کنید و امپ های توان بالا بسازید همین 100 وات واقعی (RMS) هم بسیار عالیه به شرطی که کیفیت بالایی داشته باشه :agree:

موفق باشید...

دیدگاه

بعد میشه یه مدار امپ خوب که با ولتاژ 12 به خوبی کار کنه و اگر هم شد 100 وات واقعی باشه

دیدگاه

ببخشید . من نتونستم 100 میکرو پیدا کنم . چی میتونم به جاش بزارم ...

راستی یه مدار مانیتور سوخته دارم . میتونم از توش پیدا کنم ..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nimatehrani3
              ببخشید . من نتونستم 100 میکرو پیدا کنم . چی میتونم به جاش بزارم ...

راستی یه مدار مانیتور سوخته دارم . میتونم از توش پیدا کنم ..
              مقدار دقیقش مهم نیست
              این خازن های با مقدار کم که به موازات خازن های بزرگ میزارن برای حذف فرکانس های بالا هست
              چون خازن های بزرگ تر و مخوصا با جنس نامرغوب ESL بالایی دارن و تو فرکانس های بالا جواب گو نیستند
              برای همین شما یه خازن بین 10 تا 100 میکرو بزار و یکی هم 100 نانو و یکی هم 100 پیکو
              با سپاس

دیدگاه

وقتی که از پاور برای منبع تغذیه استفاده کردم نویز خیلی بدی ایجاد میکرد و خیلی سرو صدا راه مینداخت . حالا اگه همین فیلتر رو روش بزارم خوب میشه ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X