اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط با USB 2.0 با سرعت نزدیک به 60MB/s

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتباط با USB 2.0 با سرعت نزدیک به 60MB/s

شلام بر دوشتان :nice:
    آقا یه مساله ای بر خورد کردم خفن!
    تو تموم جاهایی که از USB 2.0 حرف میزنن میگن سرعتش 480Mb/s یعنی 60MB/s هستش. اما تمام ماژول ها و آیسی ها سرعتی خیلی کمتر از اینو ساپورت می کنن مثل FT232 و... oo:
    آقا من ماژولی می خوام که 60 مگ نه (میگیم تو تبدیل پروتکل و خطا و اینا خیلیش کم میشه) ولی لا اقلکندش سرعت 40، 50 مگو بهمون بده دیگه!
    وعه که چقدر گشتم ولی چیز درستو حسابی پیدا نکردم! :angry:
    البته آیسی Cypress EZ-USB FX2 CY7C68XXX را تو سایت http://www.keil.com/dd/chip/3205.htm یافتیدم که میگه سرعتش خیلی تپله، ولی کار کردن باهاش سخته و ماژولهایی هم که باهاش ساختن هم گرونه (به دلار) و هم گیر نمیاد.
    یه چیزی که هم گیر بیاد، هم ارزون باشه، هم سرعتش بالا باشه، هم خدا رو خوش بیاد، هم.....
    ممنــــــــــــــــــــــــــــون میشم بکمکید.
    :bye

پاسخ : ارتباط با USB 2.0 با سرعت نزدیک به 60MB/s

usb در سه نسخه عرضه شده و هر نسخه خودش چند تا کلاس کاری دار

سرعت کم[۴] (نسخهآ‌های ۱٫۱ و ۲٫۰) با نرخ انتقال ۱٫۵ مگابیت در ثانیه معادل ۱۸۷٫۵ کیلوبایت در ثانیه
    سرعت تمام[۵] (نسخهآ‌های ۱٫۱ و ۲٫۰) با نرخ انتقال ۱۲ مگابیت در ثانیه معادل ۱٫۵ مگابایت در ثانیه
    سرعت بالا[۶] (نسخهٔ ۲٫۰) با نرخ انتقال ۴۸۰ مگابیت در ثانیه معادل ۶۰ مگابایت در ثانیه
    سرعت فوقآ‌العاده[۷] (به صورت آزمایشی در نسخهٔ ۳٫۰) با نرخ انتقال ۴٫۸ گیگابیت در ثانیه معادل ۶۰۰ مگابایت در ثانیه

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام علییلا!
      میگم اینو که خودمون میدونستیم :bye
      راهکار رسیدن به سرعت 40، 50 مگابایت در ثانیه رو با USB2 میخوام.
      دیج یو آندرستند؟ :nerd:

دیدگاه

من هم یه مدت دنبال یه هاست usb می گشتم که سرعت 480 مگابیت رو ساپورت کنه که البته پیدا نشد در مورد رسیدن به سرعت 60 مگ بر ثانیه باید بهتون بگم که نزدیک شدن به این سرعت هم غیر ممکنه چون دیتای رد و بدل شده در این ارتباط overhead بالایی داره در ضمن اینو بهتون بگم که چون پروتکل usb سکرون هست بنا براین هر وقت شما با usb2 high speed ارتباط برقرار مکنید دیتا با همین سرعت(60 مگ) منتقل میشه ولی به دلیل پر شدن بافر devise یا هاست ارتباط قطع و بعد از اون دباره بر قرار میشه که در واقع حد اکثر سرعت انتقال (دیتای مفید) در usb2 رو به حدود 30 مگ در ثانیه ( در بهترین وسایل ذخیره سازی) می رسونه. اگه یه هاست usb با سرعت 480 پیدا کردید به ما هم خبر بده (البته هاستی که بشه ما میکرو کنترولش کرد) بدجوری کار گیره. :cry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد احمدزاده
          اما تمام ماژول ها و آیسی ها سرعتی خیلی کمتر از اینو ساپورت می کنن مثل FT232 و... oo:
          یو وری آندرستند FTP232 واته؟
          ftp232 از کلاس hid که بصورت پورت کام شبیه سازی میشه - استفاده میکنه یعنی کم سرعت ترین پروتکل انتقال اطلاعات که بدون هیدر و در مد CPU سینگل یوزر حداکثر 187 کیلو بایت میشه
          تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
          داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام
            شما با این تراشه های عادی نمی تونین به همچنین سرعتی دست پیدا کنین و مهمترین فاکتور سرعت کمتر تراشه ها و همچنین بافر آنها هست.در تراشه معرفی شده شما(cypress) نهایت رمی که شما در دسترس دارین به 20 کیلوبایت هم نمی رسه که بخواد در حین کار تراشه مرکزیش برای یک ثانیه هم این حجم داده رو نگه داره و از جهتی پردازنده ای که بخواد این حجم اطلاعات رو کنترل و دریافت کنه و به سرعت پاسخ بده هزینه بسیاری خواهد داشت(که بهترین گزینه FPGA ها هستن)

با توضیحات بالا دیگه دنبال همچنین تراشه ای که در بازار متداول باشه نباشید
            هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

سلام،
              ممنون از پاسخهاتون. :smile:
              .
              اگه یه هاست usb با سرعت 480 پیدا کردید به ما هم خبر بده (البته هاستی که بشه ما میکرو کنترولش کرد) بدجوری کار گیره.
              چیپ CY7C68XXX بود که تو پست اول گفتما؟ رفتم دنبالش، PDF شو از سایت Cypress دانلود و پرینتش کردم.
              تو این PDF نوشته سرعت این چیپ به 53 مگابایت در ثانیه میرسه که این خیلی عالیه. اینم متنش:
              The ingenious architecture of FX2LP results in data transfer rates of over 53 Mbytes per second, the maximum allowable USB 2.0 bandwidth
              ها این خیلی توپ بید! :wow:
              می خوام بخونمشو ترجمش کنم ببینم میشه یه کارهایی صورت بدم! :read:
              اینطور که فهمیدم توی این چیپ یه آیسی 8051 تعبیه شده که برای برقراری ارتباط دیگه نیازی به میکروکنترلر هم نیست.
              اینم آدرس PDF جهت دانلود:
              http://www.cypress.com/?mpn=CY7C68013A-100AXC
              امیدوارم دوستان هم اگه نظری دارن یا چیپ دیگه ای سراغ دارن بگن بریم دنبالش.

دیدگاه

در تراشه معرفی شده شما(cypress) نهایت رمی که شما در دسترس دارین به 20 کیلوبایت هم نمی رسه که بخواد در حین کار تراشه مرکزیش برای یک ثانیه هم این حجم داده رو نگه داره
                این مهم نیست که بتونه توی رمش چند میلی ثانیه اطلاعاتو نگه داره، این مهمه که سرعت انتقال از SIE به GPIO زیاد باشه.
                SIE همون واحد تبدیل و پردازش اطلاعات سریال دریافت شده هست.
                GPIO هم که میشه پورت های ورودی و خروجی پارالل.
                اصلا ممکنه تو یه ارتباط از 1KB از رمش هم استفاده نشه.
                از جهتی پردازنده ای که بخواد این حجم اطلاعات رو کنترل و دریافت کنه و به سرعت پاسخ بده هزینه بسیاری خواهد داشت(که بهترین گزینه FPGA ها هستن)
                موافقم.
                الانم یه پردازنده قوی دارم که میتونه از طریق پورتاش سرعت حدود 72MBps رو ساپورت کنه. :agree:
                خداییش زور نیست که نمی تونم با سرعت 50، 60 تا با کامپیوتر ارتباط بر قرار کنم؟
                خیلی زوره! :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

حالا این مقدار سرعت واقعا به چه درد میخوره حافظه های فلش و هارد های اکسترنال که همچین سرعتی رو پشتیبانی نمیکنن. مگه اینکه بخواهی تصویر HD رو به صورت مستقیم نمایش بدی که اونم راه کار خودشو داره. به نظر من تلاش روی این موضوع بی فایده هست .
                  رو 5 یا 6 مگابیت بر ثانیه هم با کلی مشکل بر خواهی خورد.

دیدگاه

سلام، ببخشید این چند روز مسافرت بودم. :mrgreen:
                    حالا این مقدار سرعت واقعا به چه درد میخوره حافظه های فلش و هارد های اکسترنال که همچین سرعتی رو پشتیبانی نمیکنن. مگه اینکه بخواهی تصویر HD رو به صورت مستقیم نمایش بدی که اونم راه کار خودشو داره. به نظر من تلاش روی این موضوع بی فایده هست .
                    رو 5 یا 6 مگابیت بر ثانیه هم با کلی مشکل بر خواهی خورد.
                    فایده ای نداره من میدونم! :NO:
                    بابا حمید جون شما خیلی توپپی! oo:
                    پاسکال رو هم خیلی ها مسخره کردند که یه ماشین حساب مکانیکی ساخت که 2 ساعت طول میکشید 2 رو با 2 جمع کنه، ولی...
                    حالا این مقدار سرعت واقعا به چه درد میخوره
                    متاسفم! oo:
                    حافظه های فلش و هارد های اکسترنال که همچین سرعتی رو پشتیبانی نمیکنن.
                    با اجازت، من یه فلش USB2 دارم سرعت ریدش 38 مگ بر ثانیه و یه کابل SATA به USB دارم که وقتی وصلش میکنم به هاردهای اینترنال پرسرعت، سرعت رید و رایتش به 55 مگ بر ثانیه هم میرسه. :applause:
                    به نظر من تلاش روی این موضوع بی فایده هست
                    هر موقع به نتیجه رسیدم، خبرت می کنم. :bye
                    یادت باشه من محصولاتمو با نام XIMIX تو بازار میدم. اگه یه روزی یه پروژه توپ دیدی کفت برید و روش این کلمه رو خوندی... :eek:
                    .
                    .
                    .
                    قابل توجه دوستان، PDFشو خوندم، :read: چند تا سمپل هم از اینترنت گرفتم. :biggrin: یه دوست آلمانی هم دارم که قرار شد 10 تا از این چیپو برام بذاره تو پاکت نامه و بفرسته. :icon_razz:
                    تا مقصد راه دشواری دارم ولی به سمتش حرکت کردم.
                    .
                    .
                    .
                    راستی جایی رو سراغ ندارید PCB چند لایه با ظرافت خوب بزنه؟

دیدگاه

کدوم چیپ رو میخوای؟! اگه اینهCY7C68XXX
                      اینجا چند نوعش هست:
                      http://www.iran-module.ir/index.php/cPath/35_40/pname/%D8%A2%D9%8A-%D8%B3%D9%8A-%D9%87%D8%A7%D9%8A-SMD

دیدگاه

یادت باشه من محصولاتمو با نام XIMIX تو بازار میدم. اگه یه روزی یه پروژه توپ دیدی کفت برید و روش این کلمه رو خوندی...
                        خدا کنه (بر چشم بد لعنت) :applause:

با اجازت، من یه فلش USB2 دارم سرعت ریدش 38 مگ بر ثانیه و یه کابل SATA به USB دارم که وقتی
                        وصلش میکنم به هاردهای اینترنال پرسرعت، سرعت رید و رایتش به 55 مگ بر ثانیه هم میرسه.
                        راستشو بخواهی هارد اینترنال من (western ,500G sataII, 64mb) در حین کپی از یک هارد دیگه مثل خودش ماکسش به 70 مگ بر ثانیه میرسه(سرعتی که ویندوز 7 نشون میده). در ضمن دوست عزیز host های usb موجود روی مادربورد ها معمولاً (99%) به وسیله چیپ های هاب تعمیم داده میشن و این باعث میشه هر گز به حداکثر سرعت نرسن و همونطور که گفته شد حد اکثر نرخ انتقال داده 64 مگ بر ثانیه هست و اگر Over head ازش کم بشه به نظر خودت 55 مگ بر ثانیه میشه (over head شامل دستورات و بیت های اضافی برای رفع خطا و encapsoulation واطلاعات مربوط به فایل سیستم و غیره ... ). به احتمال زیاد نرم افزار اندازه گیریت اشتباه کرده یا دچار خطای دید شدی.

هر موقع به نتیجه رسیدم، خبرت می کنم.
                        حتما این کار رو بکن چون منم یه همچین چیزی لازم دارم.

ولی جدا از شوخی همیشه (از قدیم گفتن) سنگ بزرگ نشونه نزدنه تا حالا روی ارتباط usb با سرعت های دیگه کار کردی؟ من با کلی داستان (از انواع باور کردنی و نکردنی) به سرعت 1MB/s دست پیدا کردم. :redface:
                        و اصلاً نتونستم افزایشش بدم و پرونده پروژه رو بستم .(به سرعت بشتری حداقل 4 مگ نیاز داشتم)
                        ابتدا بهتره روی سرعتی مثل 5MB/s کار کنی که البته برای این سرعت هم باید از چیپ های USB با سرعت 480Mb/s استفاده کرد ولی شدنی تر به نظر میاد و بهد از انجامش بری سراغ سرعت های بالاتر.
                        به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

میشه فقط لطف کنید مراحل پیشرفت پروژه رو بذارید. ممنون

دیدگاه

حمید جان سلام،
                          میشه فقط لطف کنید مراحل پیشرفت پروژه رو بذارید
                          بر چشم.
                          من یه چند روزی احتمالا سرم شلوغه. این کارو میکنم ولی ممکنه یه کم طول بکشه.
                          به احتمال زیاد نرم افزار اندازه گیریت اشتباه کرده یا دچار خطای دید شدی.
                          ممکنه!
                          یه بار دیگه تست می کنم اگه درست دیده بودم میگم.
                          من با کلی داستان (از انواع باور کردنی و نکردنی) به سرعت 1MB/s دست پیدا کردم.
                          خوش به حالت. من به همینم نرسیدم!
                          میشه مراحل کارتو بذاری ما هم ببینیم. شاید تو پروژه من هم به درد بخوره.
                          (از قدیم گفتن) سنگ بزرگ نشونه نزدنه
                          ای خدا، من این سنگ گندهه را پرتش کنم!
                          .
                          .
                          .
                          راستی یه سوال پرسیده بودم کسی جوابشو میدونه؟:
                          جایی رو سراغ ندارید PCB چند لایه با ظرافت خوب بزنه؟

دیدگاه

درود
                            FT232H
                            مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
                            از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
                            جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
                            اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X