اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیا تو قدم به قدم باز کردن و خراب کردن و داخل دستگاه مه ساز رو ببین(عکس و توضیح)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیا تو قدم به قدم باز کردن و خراب کردن و داخل دستگاه مه ساز رو ببین(عکس و توضیح)

نوشته اصلی توسط abolfazl_moradpour
    جناب چمنی شما اطمینان دارید که وارنیش سیاه اطراف این قطعه کاملا مانع از رسیدن آب به اون میشه؟هیچ سوراخ یا بریدگی از اول روش نبوده؟
    در ضمن لینک فیلمی که تو یوتیوب در مورد همین قطعه گذاشتم رو کامل دیدید؟
    اوایل متوجه این موضوع نشده بودم ولی
    وقتی خواستم اون لایه رو بکنم یک بریدگی کوچیک روش دیدم که البته مطمئن هم نیستم که اون بریدگی اونقد عمیق بوده باشه که آب وارد اون سنسور بشه

در ضمن چند هفته ای هست که یوتیوب برام باز نمیشه ...نمیدونم ایراد از کجاس...کلا صفحه فیتیله هم نیست...
    The connection has timed out
    The server at 10.10.34.34 is taking too long to respond.
    oo:

این هم تصویر بریدگی که گفتم:

سمت سوراخی سنسور هم هست !
    راستی
    یه چیزی
    الان دقت کردم
    وقتی سنسور رو کندم
    یک طرف سنسور پایش خیلی راحت جدا شد و طرف دیگه به زور کندم
    وقتی هم کندم پایه هاش یک طرفش لحیم داشت یک طرفش نداشت !
    میتونید توی تصویر پاسخ قبل هم مشاهده کنید این موضوع رو
    یعنی امکانش هست یک طرف پایش الکی بوده باشه :-?
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پاسخ : بیا تو قدم به قدم باز کردن و خراب کردن و داخل دستگاه مه ساز رو ببین(عکس و توضیح)

من هیچ سوراخی روی این وانیشه ندارم ! اون سوراخ هم احتمالا مال کارخونه نیست و بعدا" ایجاد شده

دیدگاه

در کل اون وارنیش به نظرم برای زیبایی و کاربرد دیگه ای نداره هرچی هست داره از خاصیت فلز برنج استفاده می کنه که یه خاصیت مغناطیسی خاصی داره
        قم الکترونیک

دیدگاه

با سپاس از همه دوستان ؛ به نظرم ساده ترین نقشه برای تحلیل ، اینه ...

یکی از پایه های پیزو به بدنه دستگاه ، متصل هست ( توی عکسهای مهران دیدم) و همون نقطه A هستش و حسگر هم یه فلز معمولیه و نقطه B خواهد بود! نیاز نیست که حتما نقطه B خاصیت رسانایی داشته باشه ، این جور که من تشخیص میدم سطح نقطه B رو زیاد کردن تا خاصیت خازنی بیشتری پیدا کنه و آب هم که خاصیت دی الکتریکی خوبی داره کمک میکنه که پالسهای تولید شده از طرف A به B برسه و نوسان سازی مدار شروع بشه ؛ بایاس ترانزیستور BU406 از طریق همین فیدبک انجام میشه!

حالا نظر دوستان چیه؟! :-?

دیدگاه

مهدی جان بابت شماتیک مداراتی که گذاشتی واقعا ممنونیم
            بعدا همشون رو کاملا برسی میکنم و نقشه آخرتم هم جالب تر بود

خوب خوب خوب خوووووووووب
            بریم ببینیم تکنولوژی این چینی ها رو میتونیم به خاک سیاه بنشونیم یا نه :twisted:
            همونطور که حظار محترم در پاسخ های قبل اینجانب مشاهده نموندن ما با نرمی و ملایمت با این دستگاه مه ساز رفتار کردیم ولی جواب نگرفتیم
            یه جورایی این دستگاه نمیخواد محتوای خودش رو به ما نشون بده
            و اینبار باید دست به خشونت شدیدتری بزنیم تا بفهمه با ایرانی جماعت نباید در بیوفته :nerd:

حالا مواد و ابزار آلات لازم جهت خشونت :

تا الان قیافه پیزو رو به این صورت در آوردم ولی هنوز مقاومت شدیدی میکنه

به یاد بزرگ داشت فیلم بسیار زیبا و تماشایی ارّه (SAW )
            ما هم از این وسیله شگفت انگیر و کارآمد استفاده میکنیم...
            اول از اون قسمت بدنه شروع میکنیم که مقاومت کمتری داره

و دو طرف اون رو به همین شکل میبریم

بعد از اون هم بالای پیزو رو میبرم تا تقریبا بدنه اون نصف بشه
            اما تا آخر فلز (جایگاه پیزو ) نمیبرمش چون احتمال داره زیرش مدار مهمی باشه که اون رو خراب کنه

خوب خوب خوووووب
            حالاوقتشه که با پیچگوشتی بین اون لایه ها رو باز کنیم...

چرا اینقد محکمه !!!
            در نمیاد چرا !
            هرچی فشار میارم تکون نمیخوره !
            آخ هم نمیگه oo:

باز باید بزنم تو فاز کریزی بوی :angry:
            یه فشار محکــــــم....
            یا علـــــــی...
            اووپس !
            دراومد
            :eek:

اِاِاِاِاِاِاِاِ
            :eek:
            این چیه توش جامونده ! oo:

درش بیارم ببینیم !
            چه خوشگل شده ها :mrgreen:

زیرش هم فکر کنم برگه ی سلیکن بوده
            پس به خاطر همین پیچ بوده که مقاوت میکرده و از بدنش خارج نمیشده

خوب اصلا مهم نیس
            همینطور که حدس میزدم یک PCB دیگه زیر LED ها بوده
            خدارو شکر اره به اون PCB نخورده و سالم هم هست
            و مهم اینه بدنه اون قطعه هنوز سالمه و میشه مشخصاتش رو دید :icon_razz:
            پس حالا وقتشه که ببینیم اسم مهمترین بخشش یعنی سوئیچرش چیه!؟

بلـــه
            بلـــــــه
            المان سوئیچرش مشخص شد :wow:
            ترانزیستور قدرت TIP41C
            مشخصاتش هم درآوردم
            NPN
            55V
            6A
            65W
            >3MHZ
            زمان روشن شدنش 0.3uS
            زمان خاموش شدنش 1uS

هوراااااااااااا
            موفق شدییییییم
            داریم پووز این چشم بادمی ها رو به خاک میمالیم
            به قول یکی از دوستان این چینی ها از همه چی کپی میزنند ولی تا خودشون یه چیزی میسازن همچین مومیاییش میکنن که هیچ کس نفمه چطوری درست شده !

ولی ما اینو میفهمیم
            در اولین فرصت ممکن شروع میکنم به لایه برداری از این مواد

دوستان عزیزم همه خسته نباشد :bye
            اگر خدا بخواد و به امید خدا تونستم شماتیک این مدار رو در بیارم ، آموزش ساخت کامل اون رو در قالب یک مقاله کامل به مجله نویز میدم تا هم از این سایت و مجله حمایت کوچیکی بشه و هچنین هر کسی بتونه یکی از این دستگاه ها برای خودش بسازه و همچنین تکنولوزیش رو از بازار چینی ها دربیاریم
            موفق و پیروز باشید :nerd:
            هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

ویدئو رو تو پارت پلود کردم:
              http://www.aparat.com/v/4EGzF
              ولی متاسفانه کامنت های روی تصاویر نیافتاده و اگر بخواید اونا رو ببینید باید یه سر به یوتیوب بزنید.
              خلاصه کامنت ها: می خواد کاری کنه که بخار ساز بدون آب هم کار کنه.میگه که کافیه یکی از پایه های سیمی رو دربیاریم و جای خالی رو با یه فویل آلومنیومی پر کنیم .این جوری اون سیم (که تهش داخل سوراخه) به بدنه اتصال کوتاه میشه.
              افتادگی آموز اگر طالب فیضی هرگز نخورد آب زمینی که بلند است

دیدگاه

اونایی که دورشو سیاه خط خطی کردم چین؟ oo:

اون قرمز ها رو ببین کدومش سیم داره فکر کنم گفتی یکیش الکیه! الان میتونی ببینی به مام بگو...

درضمن خیلی ماهی و سمژ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  اونایی که دورشو سیاه خط خطی کردم چین؟ oo:

اون قرمز ها رو ببین کدومش سیم داره فکر کنم گفتی یکیش الکیه! الان میتونی ببینی به مام بگو...

درضمن خیلی ماهی و سمژ
                  1-سیم قهوه ای و آبی ولتاژ ورودی بود
                  2-سیم قرمز میرفت به فنر و به پیزو
                  3-بدنه ترانزیستور هم به بدنه آلومنیومی دستگاه وصل میشد و یکی از خروجی ها بوده چون سمت دیگه پیزو به بدنه وصل میشد
                  4-اون دوتا خط قرمزی هم که کشیدی پایه های سنسور بودن
                  الان واقعا فرصت و آرامش ندارم بخوام لایه هاش رو بردارم و اگه دست بزنم خراب میشه
                  ولی پایه نسور به دایره بالای خبلی محکم چسبیده بود

\|/_\/_

دیدگاه

مهران جان 1 ایده: فکر کنم با استراتژی ضعیف کردن و بعد ضربه زدن بهتر بشه این ماده رو ازش کند. چطوری ؟ بیا با مته فیبر سوراخ کن سوراخهایی به عمق مثلا 3 میل به فواسل 2 میل ( یا حالا تجربی این مقدارهارو بهینه کن) ایجاد کن بعد با ضربه و نوک پیچ گوشتی عمل لایه برداری رو انجام بده! شاید راحت تر باشه و از شکستن چیزی هم جلو گیری بشه این قسمت مدار حتما پر از قطعه هستش ...

دیدگاه

سلام
                      مهندس جان یه پیشنهاد دارم
                      یه مقدار گرم کنید مثلا با نوک هویه بعد فکر کنم تکه تکه میشه کند در این صورت به چیزی هم آسیب نمی رسد
                      فقط احتمالا دیگه اون نوک هویه خراب خواهد شد
                      :redface:
                      کمتر سخن گویم
                      بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

یه ایده خیلی مسخره
                        چرا کمی از اون ماده آزمایشگاه نمیبری تا هم اسمش بهت بگن هم مواد تشکیل دهنده و هم حلال اون
                        البته من نمیدونم کجا باید ببری ولی میدونم بعضی آزمایشگاه ها این کار میکنن
                        اگه این اطلاعات بدست بیاریم تقریبا مشکل اغلب دوستان در برخورد با این مواد حله
                        [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

یه دونه میخ چودنی بگیر
                          به همراه یه چک کش
                          از کناری ترین نقطه شروع کن اروم اروم بکوب
                          خیلی خشگل چسبهایی که مثل قیر میمونن میشکنن من قبلا یه ترانزیستور موتور رو لخت لخت کرده بودم البته این مال زمان راهنمایی بود که خیلی دوست داشتم بدونم چی هست. ای کاش اون ترانزیستوری رو که لخت کرده بودمو دور نمیانداختمش
                          الان میتونستم مدارشو در بیارم
                          ولی خلاصه حرفم
                          با میخ چدنی میتونی کم کم لختش کنی
                          فقط دقت کن که از یه گوشه شروع کنی و یهو وسطو با میخ نکوبی
                          نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
                          barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

مهران واقعا خسته نیاشی بخار ساز ایده ی با حالی بود واسه تشریح کردن واقعا حال کردم امیدوارم که بتونی شماتیکشو پیدا کنی
                            راستی در مورد اون ماده ی قیر مانند بگم که من خودم یه دستگاه چینی باز کزدم و با یک پرس شده رو برو شدم که جنسش مثل مدار شما بود و برای باز کردنش با هیتر گرمش کردم و سپس با کاتر سطحشو تراش میدادم و براحتی ظرف یک ساعت مدار رو از داخلش تونستم بکشم بیرون

دیدگاه

سلام برابچ گل و گلاب و علاقه مند :bye
                              همونطور که قول داده بودم بلافاصله بعد از امتحاناتم برگشتم :smile:
                              چهارشنبه شب (دیشب) امتحانم تموم شد و به سرعت از شهرستان برگشتم خونه تا پنجشنبه (امروز)برم بازار واسه خرید :mrgreen:
                              چشمتون روز بد نبینه :cry:
                              قیمت ها سربه فلک کشیده که هیچی ! در فلک چرخ و فلک کشده بود oo:
                              هرچی میخواستم بخرم خداتومن شده بود :surprised:
                              هیچی دیگه ....یه نیگا به پولای جیبم انداختم....داشت بهم التماس میکرد میگفت من رو الکی خرج نکن...

حالا میخوام شما رو خیلی بهتر با قطعات یک دستگاه مه ساز آشنا کنم و برای همین تمام سعیم اینه که عکس ها دقیق تر و مطالب واضح تر باشه

خلاصه....51500تومن این چندتا خرت و پرت شد

این تصویر پیزو الکتریک
                              البته یه مدل با پک فلزی داشت که از این پیزوش کوچیک تر بود و گرون تر....و میگفت بهتره...ماکه گوشامون مخملی نشد اون مدل روبخرم ازش :icon_razz:

اینم تصویر خرت و پرتای دیگه

و اینبار برای دوستان میخوام دیود اولترا فست یا همون سرعت بالا رو معرفی یا یادآوری کنم

این ترانزیستورهای قدرت هم بخش مهم مدار هستند
                              اون ترانزیستور نیمه قدرت کتابی و رگولاتور رو کنارشون گذاشتم تا اندازه اونها بهتر براتون قابل درک باشه

برای خریدنشون کل مغازه های خیابون سعدی مشهد رو از بالا به پایین ...از اینور به اونور....از اونور به اینور طی کشیدم تا همه قطعات رو پیدا کردم...
                              و برخی قیمت ها به شرح ذیل است:
                              -پیزو الکتریک 8500تومن !!!! هرچی چونه زدم گفتم تهران 6تومن میده...میگفت برو از تهران بخر ...گفتم کلی پول رفت و برگشت باید بدم نمی ارزه...گفت پس از همینجا بگیر...خلاصه....مجبور شدم خریدم...اما 7500تومن پول اضافه دادم کرد تو جیبش :angry:
                              مدل استیلش هم بود که قبلا راجبش گفته بودم....اونو میگفت 10500 !!! کوچیکتر بود پیزوش....نخریدم...

ترانزیستور 2SD1047 بود 3500 ( کمیاب )
                              ترانزیستور 2SD991 بود 3800 که یه دونه دیگه واسش مونده بود و گفت دیگه هم انگار وارد نمیشه و از این به بعد روش حساب نکنم ! ( نایاب )
                              سلف ها بود 800 و 1000تومن
                              خازن ها هم حدود 400 تومن
                              دیود فست یک آمپری بود 200تومن
                              مقاومت 10تومن
                              سیم سبز مفتولی نیمه ذخیم 5متر 1500تومن
                              سیم 0.80 متری 220تومن ( اغلب دوستان اشتباهی سیم 0.8 میگفتن که خیلی اون نازک بود )

خوب خوب خوووووووب....
                              یکم این قعات مختلف رو پایین و پالا و سرهم کنم ببینم مه ساز چطوری با بیشترین بخار از آب در میاد بعدش برم سر اون بخش سنسور تشخیص آب و دمونتاژش کنم ببینم چیه و وقتی سر از کارش درآوردیم بزاریم روی این مدار و یه مدار با 4برابر قدرت بخار بیشتر از مدل چینی که دیدید درست کنیم
                              یعنی هر پیزوی این سه تا چهار برابر مدل چینی که دیدید قدرت خواهد داشت :nice:

دوستان عزیز برای اینکه موضوع تایپیک به انراف کشیده نشده
                              ادامه این پاسخ را در تایپیک ذیل دنبال کنید

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=72424.0

\|/_\/_

دیدگاه

آقا مهران اون سنسور چی شد؟ بازکردیش؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X