اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نوشته اصلی توسط Vahid.panabadi@gmail.com نمایش پست ها
    مقدمه چینى کردم براى اینکه چند سوال بپرسم و راهنمایى بگیرم.
    ١- براى یک مجموعه ى پرورش قارچ نیاز به بخار سرد دارم، چه پیشنهادى دارید.
    ٢- مرغ کشتار روز در سردخانه ى بالاى صفر افت شدید وزنى داره، آیا میشه از این بخار سرد براى جلوگیرى از افت وزنى استفاده کرد؟
    ٣- در یک شرکت تولیدى نان فانتزى هم نیاز به بخار سرد براى عمل اورى خمیر داریم. در یک فضاى ٥ در ٥ به ارتفاع ٢.٢ متر براى ایجاد مه غلیظ به چند عدد پیزو نیاز داریم؟
    از اینکه به سوالاتم پاسخ میدین قبلا سپاسگذارم.
    جواب1- براس سالن پرورش قارچ چون به مقدار زیادی رطوبت نیاز هست من مه پاش یا جت بخار رو پیشنهاد میکنم. یه فن هم پشتش بدارید تا رطوبت رو درست توی محیط پخش کنه.
    آیا میشه سوال 2 رو واضح تر بفرمایید؟
    جواب 3- بستگی به سطح و توان پیزو انتخابی داره اگر اشتباه نکنم پیزوها دو سایز 5 و 3 در بازار موجود هست. اگر بخوام یه چیز همینطوری بگیم 10 پیزو سایز 5. مدار
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سلام
      من دستگاه نبولایزر (نوعی بخور سرد که در تجهیزات پزشکی استفاده میشه) رو باز کردم
      پیزو داخل اون JR404 یا JR1203 یا AW1603 هست
      میخوام بدونم اینها چه تفاواتی با هم دارند و اصلا چه جوری میشه اطلاعات یک پیزو رو چه جوری میشه خوند و همچنین تست کرد
      آیا هر پیزو با شماره دیگه رو میشه به جای این پیزوها گذاشت
      توبازار فقط میگن قطر پیزو چند هست...
      باتشکر
      ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاه

سلام آیا میشه فقط با یه آدابتور این مدل پیزو( قطر 25 و 20 mm) را راه اندازی کرد؟؟؟ اگر امکانش هست چه آدابتوری نیازه ؟؟ مشخصاتشو بگید لطفا
        جدیدترین ویرایش توسط arash650; ۰۱:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۸.

دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشی
          من واقعا گیر کردم من طبق نقشه تو التیوم تا پی سی بی درست گردم یکی از مدار کار میکنه و بقیش اصلا کار نمیکنه؟؟؟؟ من اصلا نمیفهمم مشکل از کجاست دو تا مدار فقط میلرزه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahid951 نمایش پست ها
            سلام دوستان خسته نباشی
            من واقعا گیر کردم من طبق نقشه تو التیوم تا پی سی بی درست گردم یکی از مدار کار میکنه و بقیش اصلا کار نمیکنه؟؟؟؟ من اصلا نمیفهمم مشکل از کجاست دو تا مدار فقط میلرزه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم
            از پشت و روی مدار که کار می*کنه و مداری که کار نمیکنه کنار هم عکس بذارید و ذکر کنید کدوم کار می*کنه شاید نکته ای پیدا بشه

دیدگاه

سلام خسته نباشید من مدار رو بار اول روی یک کارتن بستم و اتصالارو با سیم به هم لحیم کردم اما پل دیود سوخت و رفتم یه پل دیود قوی تر گرفتم اینبار هم خیلی داغ کرد پل دیود و باقیه قطعات که سری برق رو کشیدم.مدار رو باز کردم و از اول روی یک برد برد بستم که برای بار اول واقعا گیج کننده بود واتصال همه پایه هارو هم تست کردم با بازر مولتی متر و وقتی که زدم به برق اما اینبار چیزی حتی گرمم نشد و مدار کار نکرد.پل دیود رو روش تستشو از اینترنت در اوردم و تست کردم سالم بود.دو سرشم برق داشت.اما نمیدونم چرا کار نکرد یکم سلف دست سازو کم و زیاد کردم تغییری ایجاد نشد.اعصابم واقعا خورد شد کلی پول ترانس و قطعات دادم اخرشم هیچ توروخدا راهنمایی کن.اگه ممکنه ادرس تلگرامتونو بدید چون من مبتدی در حد ۲ از صدم!!که سوال زیاد دارم

دیدگاه

سلام دوباره اینبار مدار گرم شد اما خیلی هم گرم شد در حد ماهیتابه روی گاز اما چیزی نسوخت و کار هم نکرد یکی بگه مشکل کجاست.سلفو بازه بازم کردم نزدیک به سیم راست ولی تغیری نکرد و فقط داغ میکنه اما کار نمیکنه.تو عکسا دیدم بعد پل دیود خازک گزاشتید من نزاشتم شاید برای اونه؟؟

دیدگاه

اقا برای استفاده از پاور کامپیوترم استفاده کنیم موردی نداره؟ یا باید حتما ac باشه
                  اخه من یبار بستم موفق نشدم، میخوام دوباره ببندم .گفتم اگر با برق dc راه میوفته دیگ ترانس نخرم

دیدگاه

سلام اقا مهران من اینمدارو ساختم و ب سلیقه خودم داخل ی باکس خوشگل جاسازیش کردم.الان یک ساله ک داره برام مثله بنز کا ر میکنه.انتظار داشتم بعد از این مدت حداقل ترانزیستور۱۰۴۷بسوزه ام داره کار میکنه همچنان.دمتون گرم............................*******............ .........

دیدگاه

سلام- من میخوام یه بخار ساز بزرگ برای سالن پرورش قارچ بسازم - راهنماییم میکنید؟
                      سپاس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام- من میخوام یه بخار ساز بزرگ برای سالن پرورش قارچ بسازم - راهنماییم میکنید؟
                      سپاس

دیدگاه

فرق این پیزو با
                        پیزوسرامیک چیه؟

دیدگاه

سلام
                          ممنون میشم هرچه سریعتر منو راهنمایی کنید
                          یه پیزو مخصوص بخار آب سرد دارم که منبع آن 15 تا 24 ولته چه مداری واسم طراحی کنم که بتونم تولید بخار کنه این سنسور
                          توروخدا کمکم کنید استادم زود میخواتش

سلام
                          یه پیزو مخصوص بخار آب سرد دارم که منبع آن 15 تا 24 ولته چه مداری واسم طراحی کنم که بتونم تولید بخار کنه این سنسور

سلام

سلام

سلام

سلام

دیدگاه

من میخوام و لازم دارم این مدار رو ببندم ولی اصلا اینکار رو انجام ندادم و بلد نیستم و شدیدا به این مدار احتیاج دارم!!!
                            اگه بخوام در حد مبتدی یاد بگیرم وبتونم این مدار رو با شما پیش ببرم باید چه آموزشی ببینم؟پیشنهاد شما چیه؟
                            و ی سوال مهم اینکه من اگه بخوام تعداد پیزو های بیشتری رو استفاده کنم باید همینجوری مدار رو اضافه کنم یا راه بهتری هست؟
                            به این عکس توی این لینک یه نگاهی بندازید:: مدارش خیلی کوچیکه انگار :
                            http://eshop.propower.ir/product/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%88%D9%86%D B%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%DB%8C/
                            متشکرم

And the big question is, if I want to use more pizos, then I need to add the circuit, or is it a better way? </ Span> <br style = "font-family: Yekan, Yekan, icons, & quot; Open Sans & quot; , sans-serif, Tahoma; "> <span style =" font-family: Yekan, Yekan, icons, & quot; Open Sans & quot ;, sans-serif, Tahoma; "> & nbsp; Take a look at this photo in this link :: its very much & nbsp; Little as if: & nbsp; & nbsp; <span style = "font-family: Yekan, Yekan, icons, & quot; Open Sans & quot ;, sans-serif, Tahoma; "> http: //eshop.propower.

دیدگاه

سلام
                              اگه این پیزو ها مستقیم به یه باطری وصل بشن چه اتفاقی میوفته؟
                              و اینکه هر پیزو نیاز به چند ولت برق دارد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی نمایش پست ها
                                سلام دوستان
                                میخواهیم در این تایپیک با کمک شما علاقه مندان راجب دستگاه بخارسرد یه همون دستگاه مه ساز بحث و گفتگو و تبادل نظر و اطلاعات کنیم.

- این دستگاه چیه ؟
                                با این دستگاه آب به قدری ریز میشه که بخار آب شباهت زیادی به مه غلیظ پیدا میکنه
                                آب معمولا در دمای بالا شروع به بخارشدن میکنه و بخار به سمت بالا حرکت میکنه.مثل بخار سماور یا اتوی بخار

-بخار سرد یعنی چی ؟
                                یعنی آب در دمای پایین شروع به بخار شدن کنه که بخار به دلیل سرد بودن به سمت بالا حرکت نمیکند و به سمت جاذبه زمین بر میگردد

-به چه دردی میخوره ؟
                                برای رطوبتی ساختن منازل و محل کار در فصول خشک سال و مناطقی با آب و هوای گرمسیر و خشک
                                برای پرورش قارج و ساخت محل شرجی برای حیوانات خانگی یا گیاهان استوایی
                                جهت مصارف گلخانه ها
                                جهت زیبایی در آب نماها یا در نهر آب باغ و باغسراها
                                و.....

-چطور میشه بخار سرد درست کرد ؟
                                توسط امواج صوتی بسیار زیادی که به یک پیزوالکتریک میدهیم میشه این کار رو انجام داد.

-پیزوالکتریک چیه ؟
                                پیزو الکتریک نوعی بلنگوی التراسونیک هست که پوشش بالای آن فقط ضد آب استو توانایی انجام ارتعاش با فرکانس بالایی رو داره
                                این ارتعاش در حدود 1.6مگاهرتز تا 1.7 مگاهرتز میتونه باشه ( 1600000بار در ثانیه سطح پیزو به لرزش در میاد )

_چطوری آب رو بخار میکنه ؟
                                اون میزان ارتعاش ایجاد شده توسط پیزو میتونه مولکول های آب رو از هم جدا کنه و آب به ذرات خیلی کوچکی تبدیل بشه

-در این تایپیک چه چیزی قرار هست درست بشه ؟
                                قرار است که در اینجا آموزش بسیار دقیق یک دستگاه مه ساز رو به نمایش بزاریم که خیلی هم سادس !!!

-دیگه چه امکاناتی داره ؟!
                                قرار هست که با استفاده از چند تا LED به اونها جلوه بسیار زیبایی بدیم
                                خودم که مدل سه قولوی پیزو رو میخوام بسازم و تصاویرش رو بزارم
                                و در آخر روش یک سیستم تشخیص کم شدن سطح آب هم بزاریم که اون مدار رو قراره در آینده نزدیک از دمونتاژ یک دستگاه مه ساز چینی کشف کنیم

این هم تصاویری از دستگاه مه ساز

و قطعات مورد نیاز برای ساخت دستگاه:

این هم قلب تپنده مدار مه ساز ( پیزو الکتریک مخصوص تبخیر آب سرد )

و چند قطعه دیگر :

این هم از موتور دستگاه ما

در این مدار از دیودهای سرعت بالا استفاده میکنم که البته نبود اونها هم تاثیر زیادی روی دستگاه نداره ولی وجودش موثره

خوب خوب خوووووووب
                                حالا قیمت قطعات فوق در تاریخ 1391/11/6 به شرح ذیل است:

-ترانزیستور 2SD1047 = 3500
                                -پیزو الکتریک مشهد = 7500 تهران 6000 البته مدل فلزی و کوچکتر اون مشهد = 10500 تهران =5500
                                -خازن پولیستر ولتاژ بالا = 400
                                -عدد سلف = 800
                                -دیود سرعت بالا =200
                                -هدسینگ هم میخواد که حدود 2500تا 5000 تومن میشه
                                -ترانس 45تا 50ولت هم میخواد که قیمتی ندارم

-چقدر ساخت یک پیزو طول میکشه ؟
                                زمان ساخت و راه اندازی یک پیزو مه ساز حدود 15تا 30 دقیقه خواهد بود که در اینجا به صورت دقیق آموزش اون رو میبینید.

دوستان عزیز و علاقه مندی که میخواهند مارو برای ساخت این مدار همراهی کنند لطفا با زدن گذینه تشکر در لیست حامی های این بحث تایپیک قرار بگیرند

پس یا علی بگیم و طرف داران جمع بشن تا کار رو به امید خدا شروع کنیم البته از نظرات و تجربیات دوست عزیز آقای arvinfx هم استفاده میکنیم
                                سلام من* تازه وارد این کانال شدم! شاید خوب با جزءیات این سایت اشنا نیستم! مثلا من هیچ نقشه ای جهت ساخت بخار اب سرد اینجا نمیبینم! باید به قسمت دیگری جهت دیدن برم؟ راهنمایی کنین ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X