اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

از توجه و نظرات دوستان خیلی ممنونم.
    اینم به توصیه ی اقا مهران عزیز:

نوشته اصلی توسط shork
    دلیل داغ بودن ترانزیستورت نازک بودن ببش از حد ورق هیت سینکته
    که نمیتونه گرما رو از ترانزیستور بگیره تا بتونه تحویل باقی قسمتا بده
    ولی این ورق خودش تو یه دستگاه دیگه هیت سینک بود .
    البته الان با پیشنهاد اقا مهران و جناب ice man دیگه فک نکنم دماش از 30 درجه بالاتر بره. :biggrin:

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سلام اقا من مدار رو بستم البته ترانزیستور1047 گیرم نیومد اجبارا از tip3055 استفاده کردم مدار فقط اب رو میلرزونه و بخار نمیکنه کل یزد رو زیر و رو کردم ترانزیستور گیرم نیومد چه کنم مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــن؟!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8
        از توجه و نظرات دوستان خیلی ممنونم.
        اینم به توصیه ی اقا مهران عزیز:
        ولی این ورق خودش تو یه دستگاه دیگه هیت سینک بود .
        البته الان با پیشنهاد اقا مهران و جناب ice man دیگه فک نکنم دماش از 30 درجه بالاتر بره. :biggrin:
        داداشی برای اینکه هزینت بالا نره یک هیتسینک CPU COOLER که دیگه فنش به کار نمیاد بهش ببند حتی میتونی ببریش و کوچیکترش کنی
        البته من این پروژه را هنوز نبستم و نمیدونم این ماسفت چقدر داغ میکنه مهران عزیز و دیگر دوستان که ساختن میدونن

اگر هم خودت نداری میتونی از این فروشگاه های کامپیوتر که پگرید میکنن بگیری

در ضمن اون هیتسینک که الان بستی زیاد تاثیر گذار نیست چون به پشت ماسفت نچسبیده و فاصله داره
        خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alifardin1
          سلام اقا من مدار رو بستم البته ترانزیستور1047 گیرم نیومد اجبارا از tip3055 استفاده کردم مدار فقط اب رو میلرزونه و بخار نمیکنه کل یزد رو زیر و رو کردم ترانزیستور گیرم نیومد چه کنم مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــــــــن؟!!!
          چون بتای ترانزیستور ها با هم فرق میکنه
          عجیب نیست که مدار درست کار نکنه
          منم با ترانزیستورای دیگه جواب نگرفتم
          فقط 1047
          اگه دوستانی در شهر های دیگه دارید سفارش کنید براتون تهیه کنند و بفرستند
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

آقا 47k درسته
            من دیدم 10k گذاشتی آقا مهران؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 000mehran000
              آقا 47k درسته
              من دیدم 10k گذاشتی آقا مهران؟
              من کمتر از 47کیلو کار نکردم
              چون پیزوم رو دوس دارم
              هنوز میخوام عمرش به دنیا باقی باشه
              شما دوس داری 10 کیلو بزار ببین چی سرش میاد
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

تو عکسا که 10k گذاشتی!:-/

دیدگاه

این هم از قاب پیزو های سه قلو که قولش رو داده بودم تصاویر تکمیل کردنش رو بزارم
                  تصاویر ماقبل رو میتونید در صفحه پنج همین تایپیک مشاهده نمایید

برای اتصال قطعات به یکدیگر از چسب 1-2-3 استفاده کردم که فوق الغاده محکم و کاملا ضد آب هست
                  تصاویر کاملا پویا و گویا هستند پس از ایجاد توضیحات اظافی خودداری میکنم
                  [glow=red,2,300]
                  باز هم نگران حجم تصاویر نباشید
                  حجم تمامی تصاویر را به کمتر از یک دهم کاهش دادم [/glow]

امیدوارم برای تجربیاتتون مفید بوده بوده و از دیدن تصاویر لذت برده باشید :applause:

\|/_\/_

دیدگاه

سلام بچه ها .
                    از قم تا تهران که دیگه راهی نیست .بیا تهران یه هوای آلوده ای بزن به بدن و قطعاتتم بگیر دیگه

من این پیزو رو 1 هفته پیش تموم کردم . فیلم و عکسشم اگه خدا بخواد فردا میزارم ..

این مدار فوق العاده زیباست . من با یه پیزو با جریان 700 میلی با 4 تا ال ای دی 4 رنگ تموم کردم بخارش فوق العاده قشنگ بود
                    حالا اگه 3 تا بشه چی میشه حرف نداره دیگه

فقط یه مشکلی به وجود میاره دور و ور ظرف خیلی خیس میشه . درسته رطوبت ایجاد میکنه ولی خیس هم میکنه دیگه.

من قوی ترین ال ای دی که تو بازار موجود بود گرفتم بخار هم کم نبود ولی بازم زیاد نمیشد بخار رو رنگی کرد ولی 2 یا 3 پیزو باشه فک کنم بهتر باشه

. من با اینکه 750 میلی دارم میکشم ازش یه هیت سینک 6*6 با یه فن 35 ولت 6*6 گذاشتم ترانزیستورم سرد سرد میمونه .
                    0.8 17 دور حلقوی !! :biggrin:
                    حالا من مدار رو 30 دقیقه روشن گذاشتم تو آب زندگیرو آب برداشت :icon_razz: مدار بخور سرد و رقص نور هیچ مشکلی نداشتن از نظر فرار حرارتی ولی خازن و پل دیودم داغ کردن پل 4 آمپر خازن 100 470میکرو چرا ؟؟؟؟؟؟

پشت پیزو رو نمیتونم لمس کنم اونم داغ میکنه ؟؟؟؟

پیزو تو آب که میره نزدیکه 10 15 سانتی متر فواره داره چرا ؟؟؟
                    خیلی قشنگ هست ولی اگه ظرف مناسب نباشه یه کوچولو میپاشه بیرون

من کلا از ترانس خوشم نمیاد خیلی حجمش زیاده . واسه تغذیه مدار کسی پیشنهادی نداره ؟

تبدیل 9 به 45 1 آمپر یا 2 با سویچینگ یا اگه امکان داره بدون سویچینگ

تشکر از مهران جان به خاطر این مدار واقعا جالب و زیبا که معرفی کرد و از شما دوستان که نظر و کمک میکنید
                    موفق باشید
                    با همه چی ساختم
                    تا همه چی ساختم
                    http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

خوب نزاشتم به فردا برسه . امیدوارم مفید باشه براتون

اینم یه ویدیو تقریبی 1 2 دیقه 3مگ . لینک هم سالمه
                      http://s1.picofile.com/file/7689212903/20130308074.mp4.html
                      با همه چی ساختم
                      تا همه چی ساختم
                      http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

اقا مهران اون چسب رو از چه صنفی و به چه اسمی تهیه کردید؟ چسبندگیش در مقایسه با قطره ای چطوره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                          اقا مهران اون چسب رو از چه صنفی و به چه اسمی تهیه کردید؟ چسبندگیش در مقایسه با قطره ای چطوره؟
                          درود بر شما
                          دوست عزیز چسب به قول گفتنی 123 را همه ابزار فروشی ها دارند و چسبندگیش واقعا عالیه من باهاش آلومینیو هم چسبوندم برای نوعی
                          هیتسینک ابتکاری
                          در برابر گرما و سرما هم استقامت داره
                          روش کار هم به این صورت هست که دو قطعه را به یکیش چسب مایع را میزنی و به قطعه دوم اسپری سپس بلافاصله به هم میچسبونی
                          و تحت فشار دست تا 12 میشماری یعنی حدود 12 ثانیه یا کمی بیشتر به همین راحتی در بیشتر زمینه ها هم استفاده داره به خصوص
                          در صنعت MDF
                          من حتی آبگرمکن لحظه ای را با هاش آببندی کردم

کلا معجزه هست

دیدگاه

اینم از هیت سینک جدید من خیلی بهتر از اون یخیه کار میکنه. یه جت فن دست ساز بستم پشتش. ترانزیستور فقط گرم میشه. :nice: ولی بخارم هنوز کمه. :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8
                              اینم از هیت سینک جدید من خیلی بهتر از اون یخیه کار میکنه. یه جت فن دست ساز بستم پشتش. ترانزیستور فقط گرم میشه. :nice: ولی بخارم هنوز کمه. :cry2:
                              از اینا ولی بزرگترشو من تو تونل های جاده چالوس دیدم

آفرین داداشی دمت گرم
                              اینو میگن ابتکار

دیدگاه

ممنون . شما لطف داری. قابل شوما رو نداره. :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X