اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
    TIP3055 هست .
    ترانزیستوری قوی تر از tip3055 نیست؟
    http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
      ترانزیستوری قوی تر از tip3055 نیست؟
      قوی تر هم هست چرا نباشه اما من بیشترین بخار رو با این ترانزیستور گرفتم.

sigpic

دیدگاه

قوی تر هم هست چرا نباشه اما من بیشترین بخار رو با این ترانزیستور گرفتم.
        دوست عزیز از این فیلمی که من گذاشتم بیشتر بخار میخوای ؟دیگه فواره میشه :biggrin:

دیدگاه

سلام به همه :agree:
          اولا یه شبیه ساز بهم معرفی کنید که بتونه تو فرکانس بالا نوسان ساز و شبه سازی کنه Pspice جواب نمیذه :angry:
          بعدشم با چند مدل ترانزیستور رفتم با اسکوپ نگاه کردم دیدم تو این فرکانس تلفات ترانزیستور خیلی بالاست؟؟!!
          .
          .
          .
          .
          .
          .
          .
          حالا اینا هیچی امدم تنبل بازی در بیارم رفتم از این کریستال اوسیلاتورا خریدم با فرکانس 1.85MHZ هیچی دیگه اصلا یه ذره هم پیزو تکون نخرد یه خرده امیدوار شم !!!! :redface:
          به نظرتون این روش جواب میده؟؟ oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidavodi71
            سلام به همه :agree:
            اولا یه شبیه ساز بهم معرفی کنید که بتونه تو فرکانس بالا نوسان ساز و شبه سازی کنه Pspice جواب نمیذه :angry:
            بعدشم با چند مدل ترانزیستور رفتم با اسکوپ نگاه کردم دیدم تو این فرکانس تلفات ترانزیستور خیلی بالاست؟؟!!
            حالا اینا هیچی امدم تنبل بازی در بیارم رفتم از این کریستال اوسیلاتورا خریدم با فرکانس 1.85MHZ هیچی دیگه اصلا یه ذره هم پیزو تکون نخرد یه خرده امیدوار شم !!!! :redface:
            به نظرتون این روش جواب میده؟؟ oo:
            سلام
            این مدار رو نمیشه شبیه سازی کرد چون المان پیزو در هیچ برنامه ای تعریف نشده
            قبلا هم گفتیم که در این مدار خود پیزو هم نقش نوسان ساز رو داره و هم نقش مصرف کننده انرژی رو و نمیشه با کریستال اونو راه اندازه کرد چون هر پیزویی در یک فرکانس خاص نوسان مدار رو تثبیت می کنه و فقط هم در همون فرکانس کار می کنه یعنی فرکانس نوسان هر پیزو با پیزو دیگر تفاوت داره البته شاید این تفاوت کم باشه اما وجود داره
            به همین خاطر تمامی مدارات برای این کار از وجود پیزو در بیس ترانزیستور استفاده می کنند.
            نوشته اصلی توسط mindhunter
            دوست عزیز از این فیلمی که من گذاشتم بیشتر بخار میخوای ؟دیگه فواره میشه :biggrin:
            این بخاری که شما داری میگیری خوبه اما میشه بیشترش کرد و این نهایت بخار نیست.

sigpic

دیدگاه

این مدار

مقدار سلف ال دو یک سلف دست ساز با تعداد دور 18 دور دور یک مداد
              بچه ها. ما توی این مدار ها کریستال داریم؟ :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: پس پیزو به کجا وصل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟.......

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
                بچه ها. ما توی این مدار ها کریستال داریم؟ :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: پس پیزو به کجا وصل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟.......
                کریستال همون پیزو هستش که باید پیزوت به همون دوسر وصل بشه

دیدگاه

خیلی ممنون از پاسختون، شبیه ساز و کلی گفتم برا مدارات فرکانس بالا با کریستال، خیلی ممنونم :nice:
                  اصلا یه سوال pspice تو این فرکانس میتونه شبیح سازی کنه؟؟؟؟؟؟؟ :read:

دیدگاه

این بخاری که شما داری میگیری خوبه اما میشه بیشترش کرد و این نهایت بخار نیست.
                    جناب منتظری عزیز بخار بیشتر به پیزو آسیب نمیزنه ؟

دیدگاه

سلام بر مهندسین
                      من در مورد منبع تغذیه این مدار و همچنین نوع ترانس اش هنگ کردم!!
                      ترانس 16 ولت دوبل یعنی چی ؟؟؟؟ یعنی 2 تا ترانس 8 ولت با هم سری شده اند و ترانس 16 ولت دوبل را ایجاد کرده اند یا 16 ولت دوبل یعنی 32 ولت ؟؟؟؟ من عاقبت نفهمیدم این دوبل چه کار می کنه؟؟؟ یعنی 2 تا 16 ولت را با هم سری می کنه؟؟؟ چطوری هاست؟؟؟
                      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alidavodi71
                        خیلی ممنون از پاسختون، شبیه ساز و کلی گفتم برا مدارات فرکانس بالا با کریستال، خیلی ممنونم :nice:
                        اصلا یه سوال pspice تو این فرکانس میتونه شبیح سازی کنه؟؟؟؟؟؟؟ :read:
                        سلام فکر نکنم البته نسخه های جدیدش رو نمی دونم ولی قدیمی ها که نه اصلا
                        نوشته اصلی توسط mindhunter
                        جناب منتظری عزیز بخار بیشتر به پیزو آسیب نمیزنه ؟
                        اگه مدار درست بایاس بشه و زیاد داغ نکنه نه اسیب نمیزنه البته به جنس پیزو هم بستگی داره که این پیزو قاب دار ها خیلی عمر بالاتری دارن. ولی اگر توان زیادی از پیزو کشیده بشه عمرش کم تر میشه
                        نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                        سلام بر مهندسین
                        من در مورد منبع تغذیه این مدار و همچنین نوع ترانس اش هنگ کردم!!
                        ترانس 16 ولت دوبل یعنی چی ؟؟؟؟ یعنی 2 تا ترانس 8 ولت با هم سری شده اند و ترانس 16 ولت دوبل را ایجاد کرده اند یا 16 ولت دوبل یعنی 32 ولت ؟؟؟؟ من عاقبت نفهمیدم این دوبل چه کار می کنه؟؟؟ یعنی 2 تا 16 ولت را با هم سری می کنه؟؟؟ چطوری هاست؟؟؟
                        سپاس
                        دو تا 16 ولت هست که با هم سری شده البته در قالب یک ترانس یعنی سیم پیچ هاش با هم سری شده و میشه 32
                        یعنی باید یک ترانس 32 ولت خرید
                        اما تو بازار ترانس 32 ولت نداریم بلکه دوبل 16 وجود داره که ما از دو سر اول و آخر خروجیش استفاده می کنیم و 32 می گیریم ازش

sigpic

دیدگاه

دو تا 16 ولت هست که با هم سری شده البته در قالب یک ترانس یعنی سیم پیچ هاش با هم سری شده و میشه 32
                          یعنی باید یک ترانس 32 ولت خرید
                          اما تو بازار ترانس 32 ولت نداریم بلکه دوبل 16 وجود داره که ما از دو سر اول و آخر خروجیش استفاده می کنیم و 32 می گیریم ازش
                          ممنون جناب منتظری
                          یک سئوال:
                          امپر ترانس 16 ولت دوبل چند باید باشه؟؟؟ 1 امپر خوب هست؟؟؟منظور ار 1 امپر حقیقی یا واقعی چی هست؟؟؟
                          http://iran-micro.com/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-p-3202.html
                          سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                            ممنون جناب منتظری
                            یک سئوال:
                            امپر ترانس 16 ولت دوبل چند باید باشه؟؟؟ 1 امپر خوب هست؟؟؟منظور ار 1 امپر حقیقی یا واقعی چی هست؟؟؟
                            http://iran-micro.com/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D9%84-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-p-3202.html
                            سپاس
                            یک امپر برای یک پیزو خوبه ولی حواست باشه اگه میخوای ترانس 16 دوبل بخری باید مدل 2 یا 3 امپری بگیری چرا ؟ چون که اون امپر نامی ترانسی که میخری برای استفاده در حالت 16 ولت هست ولی وقتی در حالت دوبل استفاده میکنی چون ولتاژ دو برابر میشه پس جریان نصف میشه به طور خلاصه بگم یه ترانس 16 ولت 3 امپر در حالت دوبل میشه 32 ولت 1.5 امپر

دیدگاه

بچه ها کسی مدار سوئیچینگ 45 ولتی رو نداره؟ با ترانس گرون در میاد؟

دیدگاه

من ترانس هایی که می خرم 4 آمپر هست
                                زیاد با قیمت یک مدار سوئیچینگ فرق نمی کنه
                                ترانس های بیرون جریان رو به صورت واقعی ذکر نمی کنن و اونو برای ولتاژ 12 بیان می کنن
                                مثلا ترانس 12 ولت 4 آمپر واقعا 4 آمپر میده اما 24 ولت 4 آمپر به صورت واقعی 2 آمپر میده
                                و این برای همه ترانس ها هم نیست بلکه ترانس های بازار ما اینگونه است
                                یعنی شما وقتی ترانس می خری در یک جریان ثابت با هر ولتاژی قیمت یکسان هست در صورتی که هنگامی که ولتاژ زیاد باشد توان هم باید زیاد تر شود و در نتیجه ترانس بزرگتر می شود.
                                پس مشکل ترانس های بازار و سازندگان آنهاست. :angry:

sigpic

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X