اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

سلام .مرسی از کمک شما ولی تغییری نکرد.این مدار چقدر آمپر نیاز
    دارد؟ترانزیستور خیلی داغ می کند.و فقط از جای لحیم روی پیزو واکنش
    مشاهده می شود

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

دوستان همه بیاد بی خیال شید . به درد سر و انرژی و وقتی که باید براش بذارید نمی ارزه در ضمن هزینه اش هم خیلی فرقی نمی کنه. مدل بدون رقص نورش توی یه فروگاه اینترنتی به قیمت 20 تومن به فروش میرسه . که به نظر من واقعا ارزشش رو داره.
      http://massoud68.persiangig.com/pict...1406891613.gif

مشکلتون حل شده ؟؟؟
      پس روي "موضوع به نتيجه رسيد" کليک کنيد !! :job:

دیدگاه

یکی یه کمکی به من بیچاره بکنه
        مدار من یه بار جواب میده یه بار جواب نمیده موقعی که جواب میده فقط در حد چند قطره جواب میده
        یکی درست و کامل به من توضیح بده که چیکار کنم که جواب بگیرم
        کدوم مدار رو ببندم که جواب بگیرم مدار صفحه1 مدار صفحه 93 یا مدار دیگه ای؟؟؟
        من میخوام دستگاه بخور سرد رو به عنوان پروژه به دانشگاه تحویل بدم

دیدگاه

سلام
          خدا قوت به همه دوستان
          ممنون از زحماتون به خصوص آقای چمنی عزیز :applause:
          آقا من تا صفحه چهل و اندی رو خوندم تا جایی که جناب منتظری آستین بالا زدن :applause:
          وهیچ کدوم از عکسای ایشون باقی نمونده و بدون عکس و شماتیک یعنی هیچ :angry: :cry2:
          یکی بگه من چیکار کنم :cry2:

دیدگاه

سلام من قبلآ یه بک پ از اون مدار گرفته بودم قرارش میدم تا دوستان استفادش کنند

لیست قطعات:
            1-ترانزیستور TT2148 یا معادل آن
            2-سلف 100 میکرو هانری
            3-پیزو تبخیر آب سرد
            4-ترانس 24 ولت 1 آمپر
            5-پل دیود 2 آمپر
            6-برد سوراخ دار کوچک
            7-هیت سینک متوسط
            8-خازن 2200 میکرو فاراد 50 ولت
            9-خازن 6.8 نانو فاراد
            10-خازن 1.5 نانو فاراد
            11-مقاومت 18 کیلو اهم دو وات
            12- سلف مدار که باید پیچیده بشه و برای این کار کافیه 18 دور سیم دور یک مداد بپیچید
            [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
            [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
            [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
            [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
            صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد &#1576

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
              هیچکدوم خوب نیست.
              متاسفانه پیزوی بنده هم مثل دیگر دوستان آسیب دیده
              این پیزو هایی که خریدیم....به نظرم سه دلیل برای آسیب دیدنشون داره

اپوکسی رزین و یا کلیر هم به در نمیخوره...ترک میخوره و انعتاف پذیرم نیست....
              خلاصه....
              ما که شدیم نگرااان......این پیزو و این هم دیگراااااان

ببینم شما چه نظری دارین....

@@@@@@@سلام اسپری پلاستیک چطوره؟؟/@@@@@@@

دیدگاه

دوستان برای اب بندی میتونید از چسب مزدا استفاده کنید. بعد از خشک شدن مثل واشر پلاستیکی انعطاف پذیر هم میشه و مقاومت خوبی هم داره.
                زندگي را ميسازيم.شانسي وجود ندارد . اعمال ديروز مان ، فرصت هاي امروزمان و اعمال امروزمان نتايج فردايمان است . سخت تلاش کنيم تا آسوده زندگي کنيم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MAHDI ZAMANI
                  میکرو جواب داد؟ :rolleyes:
                  من این مدار را تقریبا یک سال بیش بستم با میکرو جواب نگرم دلیلشم نمیدونم چون اسکوپ نداشتم که تست کنم
                  ولی مدار بدون میکرو خیلی ساده هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط moohseen
                    یکی یه کمکی به من بیچاره بکنه
                    مدار من یه بار جواب میده یه بار جواب نمیده موقعی که جواب میده فقط در حد چند قطره جواب میده
                    یکی درست و کامل به من توضیح بده که چیکار کنم که جواب بگیرم
                    کدوم مدار رو ببندم که جواب بگیرم مدار صفحه1 مدار صفحه 93 یا مدار دیگه ای؟؟؟
                    من میخوام دستگاه بخور سرد رو به عنوان پروژه به دانشگاه تحویل بدم
                    پروژه خیلی سادس
                    هر وقت جواب نگرفتی مدار را باز کن دوباره ببند
                    خازن 1.5 نانو فارادی خیلی مهمه
                    از ترانزیستور d1047 استفاده کن من با d1047 و d998 جواب گرفتم
                    پایه های ترانزیستور را اشتباه نزنی چون من خودم اشتباه زدم سوخت بعد هی میگفتم چرا جواب نمیده :S
                    و حتما باید ته پیزو عایق باشه و با آب تماس پیدا نکنه میتونی از در نوشابه و چسب آکواریم استفاده کنی

دیدگاه

سلام بر دوستان و عزیزان مخصوصا آقا مهران گل
                      من نتونستم همه تاپیک رو بخونم؛ خیلی طولانی بود
                      میخواستم بدونم الان بهترین مدار کدومه؟ کدوم رو باید ببندیم؟
                      مرسی ممنون

جناب منتظری اگه ممکنه عکس ها رو دوباره پلود کنید؛ یا برای من ارسال کنید تا پلود کنم
                      ممونم

اضافه شده در تاریخ :
                      کسی با میکرو جواب نگرفت؟
                      یه جا به چشمم خورد بهترین شکل موج مربعی هست
                      کسی عکسی از بهترین موج نداره؟
                      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

من برنامه میکرو رو گیر کردم پالس ها رو کار نکردم :cry2:
                        http://s6.uplod.ir/i/00674/9cm41hm4inx0.jpg

دیدگاه

من برنامه میکرو رو گیر کردم پالس ها رو کار نکردم :cry2:
                          کجاشو گیر کردی؟
                          اگه بقیه مدارشو بستی برنامشو بنویسم تست کنی

اضافه شده در تاریخ :
                          اره بنویس تست کنم :wow:
                          این دوتا رو تست کن
                          masoudmbf.persiangig.com/other/Piezo.rar
                          البته اگه اسکوپ داری قبلش فرکانس خروجی رو چک کن بعد به مدارت وصل کن، نمیدونم محاسباتم درسته یا نه
                          مگا8؛ از پین B.0 خروجی بگیر؛ تو یکیش فرکانس رو 1 و تو یکی دیگه 8 مگا هرتز تعریف کن
                          منتظرم
                          آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bardiya3
                            پروژه خیلی سادس
                            هر وقت جواب نگرفتی مدار را باز کن دوباره ببند
                            خازن 1.5 نانو فارادی خیلی مهمه
                            از ترانزیستور d1047 استفاده کن من با d1047 و d998 جواب گرفتم
                            پایه های ترانزیستور را اشتباه نزنی چون من خودم اشتباه زدم سوخت بعد هی میگفتم چرا جواب نمیده :S
                            و حتما باید ته پیزو عایق باشه و با آب تماس پیدا نکنه میتونی از در نوشابه و چسب آکواریم استفاده کنی
                            همه اینا که گفتی درسته مدارم درست درست هست هیچ عیبی نداره فقط در حد چند قطره اب که باشه جواب میده
                            یکم تغیرات تو مقاومتش ایجاد کردم فقط یکم بخارش بیشتر شدتو اب که میره خیلی کم بخار میده سطح اب هم از یک سانت گذاشتم تا 10 سانت
                            کمک کنید باید پروژه را تحویل دانشگاه بدم دیگه

دیدگاه

سلام چه جوری مدارشو درست کنیم هم بنویسید و بگید منبعش باطری یا برقه شهری :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط term
                                سلام چه جوری مدارشو درست کنیم هم بنویسید و بگید منبعش باطری یا برقه شهری :redface:
                                سلام دوست عزیز
                                ورودتون رو به این انجمن خوش آمد میگم @};-
                                توی این تاپیک دو سه تا شماتیک هست با توضیحات کامل، صفحات قبلی رو ببینید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X