اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار تشخیص عبور از صفر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار تشخیص عبور از صفر

سلام

خوب بالاخره دیود و خازن که بدون استفاده نیستن که مثلا دیود برای (و اپتو های معمولی یه دیود هم باید بزاریم که ولتاژ معکوس زیادی دو سر LED اپتو نیوفته،)
    و خازن هم خوبه دیگه ، بهتر از هیچیه !!!!
    کلا دلم میخاد همیشه مداراتم حرفه ای باشه ، یعنی کم و کسری نداشته باشه
    به همین دلیل دیدم که توی مدار اول و مدار شما خازن هست ، ما هم گزاشتیم ، دیدم تو همون مدار اول تاپیک دوباره دیود هست (دیود1N4007) ما هم گزاشتیم ، دیدم توی اون مدار وسط تاپیک خازن 1nF هست ما هم گزاشتیم ، دیدم توی مدار اول تاپیک و مدارات آقای اکابر مقاومت 33 کیلو هست ، ما هم گزاشتیم ، تازه دیود رو دیدم یجا سری کرده بود و یجا موازی که ما هم دو مدلش رو گزاشتیم
    و این بود جریان مدار ما
    http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

با سلام،

من هم با جناب A-Ice Man موافق هستم، وجود D1 و D2 و C2 کاملا زائده! و مقاومت R1 و R2 هم حداکثر باید 1W باشه، برای اطمینان، شما 2W بگیر و C1 هم اگر باشه بد نیست، نباشه هم زیاد مهم نیست ....

ضمنا، اسم من نوربخش و اکابر هم مدرک تحصیلی محسوب میشه دادا :mrgreen:
      مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مدار تشخیص عبور از صفر

نوشته اصلی توسط Soodi
        سلام

خوب بالاخره دیود و خازن که بدون استفاده نیستن که مثلا دیود برای (و اپتو های معمولی یه دیود هم باید بزاریم که ولتاژ معکوس زیادی دو سر LED اپتو نیوفته،)
        و خازن هم خوبه دیگه ، بهتر از هیچیه !!!!
        کلا دلم میخاد همیشه مداراتم حرفه ای باشه ، یعنی کم و کسری نداشته باشه
        به همین دلیل دیدم که توی مدار اول و مدار شما خازن هست ، ما هم گزاشتیم ، دیدم تو همون مدار اول تاپیک دوباره دیود هست (دیود1N4007) ما هم گزاشتیم ، دیدم توی اون مدار وسط تاپیک خازن 1nF هست ما هم گزاشتیم ، دیدم توی مدار اول تاپیک و مدارات آقای اکابر مقاومت 33 کیلو هست ، ما هم گزاشتیم ، تازه دیود رو دیدم یجا سری کرده بود و یجا موازی که ما هم دو مدلش رو گزاشتیم
        و این بود جریان مدار ما
        توجه داشته باش که شما داری عبور از صفر برسی میکنی! یعنی خازنه که گزاشتی تو خروجی احتمال داره ولتاژ DC برات درست کن و در واقع هیچ وقت سطح صفر تو خروجیت نداشته باشی که LED وشن بشه.
        البته بسته به جریان کشی مدارت داره.
        دیود D1 اصلا روشن نمیشه!!!! چون راهش رو 4148 بسته!.
        سر اپتو هم نترس LEDش به این راحتیا نمیسوزه.
        اون دو تا مقاومتم بزاری تو ورودی فرقی نداره .

دیدگاه

سلام

ببخشید آقای نوربخش ، شرمنده :angry:
          خیلی ممنون ، پس من کلا بیخیال این دیودها و خازن بشم و همون مدار آقای نور بخش رو میبندم ولی یکسری نتایج گرفتم گفتم بزارم شاید جالب باشه

برای وجود دیود یا عدم وجود دیود
          توی تصاویر زیر نشون دادم که یکیش دیود هست و یکیش دیود نیست و اگر دیود 1N4148 رو معکوس کنم مثل اینه که برش داشتم (اسکوپ اینطور نشون میده) و دیود 1N4007 هم فقط در حالت معکوس جواب میده و اگر بایاسش غیر معکوس باشه اصلا خروجی _____________ هست
          ببخشید یه سوال دیگه ، اون خازن 1nF که توی ورودی میزارم باید ولتاژ بالا باشه ؟؟؟ و اون خازن 330nF/400v رو اگر قبل از پل دیود بزارم (به جای 1nF) خوبه یا کلا بیخیالش بشم ؟؟

http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X