اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لیزر RGB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لیزر RGB

سلام دوستان عزیز
    من یه سیستم نورپردازی واسه آبنما میخوام که RGB باشه یعنی همه طیف نور رو بده و نور متمرکز می خوام. میشه با لیزر همچین کاری کرد؟ یعنی لیزر هم میشه مثل ال ای دی درایو کرد؟ درایور ال ای دی رو میشه واسه لیزر استفاده کرد؟

پاسخ : لیزر RGB

منظورتون از لیزر دقیقا چیه؟؟؟
    چون اساس کار از زمین تا آسمون فرق میکنه
    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

بله میشه -ولی باید انتظار قیمت های میلیونی رو داشته باشید-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE
        منظورتون از لیزر دقیقا چیه؟؟؟
        چون اساس کار از زمین تا آسمون فرق میکنه
        همین دیود لیزرهای معمولی که تو بازار هست، لازمم نیست واتش بالا باشه، 100 میلی وات فک میکنم خوب باشه.

نوشته اصلی توسط voyager2020
        بله میشه -ولی باید انتظار قیمت های میلیونی رو داشته باشید-
        اون چیزی که من مد نظرم هست قیمت دیود لیزرش زیاد نیست، خیلی بالا باشه نهایتا دونه ای 20 تومن که جمعا میشه 60 تومن واسه 3 رنگ (یه سایت قیمت 100 میلی وات گذاشته 14 تومن). مهم اون درایورش هست که اینا رو کنترل کنه و همه رنگها رو بده، که من چون اطلاعات خاصی ندارم نمیدونم یه درایور معمولی ال ای دی میشه استفاده بشه یا نه.
        مثلا این درایور تو فروشگاه سایت http://goo.gl/ukvkxV قیمتش 8 تومنه!
        اگه لیزرم بشه مثل ال ای دی PWM کرد فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد، ولی اطلاعاتی در موردشون ندارم.

دیدگاه

میشه برادر میشه
          قندیل!
          تندیس قطره هاییست
          که تسلیم جاذبه زمین نشدند
          تسلیم رنج های زمین نشو....!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadx87
            همین دیود لیزرهای معمولی که تو بازار هست، لازمم نیست واتش بالا باشه، 100 میلی وات فک میکنم خوب باشه.

اون چیزی که من مد نظرم هست قیمت دیود لیزرش زیاد نیست، خیلی بالا باشه نهایتا دونه ای 20 تومن که جمعا میشه 60 تومن واسه 3 رنگ (یه سایت قیمت 100 میلی وات گذاشته 14 تومن). مهم اون درایورش هست که اینا رو کنترل کنه و همه رنگها رو بده، که من چون اطلاعات خاصی ندارم نمیدونم یه درایور معمولی ال ای دی میشه استفاده بشه یا نه.
            مثلا این درایور تو فروشگاه سایت http://goo.gl/ukvkxV قیمتش 8 تومنه!
            اگه لیزرم بشه مثل ال ای دی PWM کرد فک نمیکنم مشکلی پیش بیاد، ولی اطلاعاتی در موردشون ندارم.
            کدوم سایت ؟ 100 میلی وات چه طول موجی؟

دیدگاه

کدوم سایت ؟ 100 میلی وات چه طول موجی؟
              سایت roboeq البته یه خورده گرون فروشم هست! طول موجش رو نگفته ولی یه مدل دیگه 405nm هست 65 میلی وات گذاشته 10 تومن.

نوشته اصلی توسط maziar1996
              میشه برادر میشه
              یعنی درایورش با LED هیچ فرقی نمیکنه؟ :rolleyes:

از نظر طول عمر نسبت به LED چطوره؟ لیزرای حدود 100mW خنک کاری هم میخواد؟

دیدگاه

اون 405 نانومتری نورش یو وی هست برای ابی باید 445 نانومتری بگیرید -در ضمن اون دیود خیلی توانش پایینه اصلا نمیتونید باهاش رنگ ها رو بسازید -والبته تموم کرده-

دیدگاه

اون 405 نانومتری نورش یو وی هست برای ابی باید 445 نانومتری بگیرید -در ضمن اون دیود خیلی توانش پایینه اصلا نمیتونید باهاش رنگ ها رو بسازید -والبته تموم کرده-
                  نه 405nm یو وی نیست رنگش violet هست، زیر 400 میره تو محدوده uv البته 445 و 450nm نورشون آبی واقعیه بهتره و لی حالا من منظورم رنج قیمتی بود. کاری که من میخوام باهاش بکنم روشن کردن جریان آبه. یعنی میخوام منبع نور رو بزارم تو نازل قبل از خروجی :mrgreen: یعنی نور زیاد لازم نیست، تمرکزش مهمه.

دیدگاه

دوست من من لیزر 405 دارم و درست هست که یو وی کامل نیست ولی باید بدونید که با تست هایی که انجام دادم کاملا اثر یو وی داره! اون اعداد فقط عدد هستند و حالا خودتون میدونید ولی با 405 نانومتر نمیتونید همه رنگها رو در بیارید و البته با این توان!
                    --
                    متوجه هستم- کلیپ های زیادی تو نت هست از این کار-بازتاب کلی میشه - در این صورت فکر میکنم حتی به توان بیشتری هم نیاز باشه! در هر صورت باید تست کنید ولی من این دیودی که روبوایکیو داشت رو قبلا تست کردم و خیلی توانش پایین هست -
                    در هر صورت خوشحال میشیم نتایج کارتون رو ببینیم

دیدگاه

دوست من من لیزر 405 دارم و درست هست که یو وی کامل نیست ولی باید بدونید که با تست هایی که انجام دادم کاملا اثر یو وی داره! اون اعداد فقط عدد هستند و حالا خودتون میدونید ولی با 405 نانومتر نمیتونید همه رنگها رو در بیارید و البته با این توان!
                      --
                      متوجه هستم- کلیپ های زیادی تو نت هست از این کار-بازتاب کلی میشه - در این صورت فکر میکنم حتی به توان بیشتری هم نیاز باشه! در هر صورت باید تست کنید ولی من این دیودی که روبوایکیو داشت رو قبلا تست کردم و خیلی توانش پایین هست -
                      در هر صورت خوشحال میشیم نتایج کارتون رو ببینیم
                      حق با شماست، رنگ 445nm خیلی بهتره. من خودم با لیزر اصلا کا نکردم و نمیدونم نورشون چجوریه باید تست کنم ببینم چند میلی وات جواب میده.
                      واسه این کارم نازلشو ساختم حالا میخوام نور بهش اضافه کنم، میشه از LED های توان بالا هم استفاده کرد ولی باید نورش از طریق فیبر نوری بره پشت خروجی نازل به خاطر پخش بودن نور LED خیلی نور به هدر میره. اگه بشه از لیزر استفاده کنم شاید دیگه نیازی به فیبر نوری نباشه و خیلی بازدش میره بالا.
                      اگه موفق شدم حتما عکساشو میزارم :smile:

دیدگاه

من درست متوجه نمی شوم. دیود لیزری تک فرکانس چه ربطی به لیزر RGB دارد؟!
                        ضمنا درایور مناسب برای این LED RGB 10W تو بازار چی هست:

http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/2725-led-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-10w-rgb-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-liteon.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس نوآور
                          من درست متوجه نمی شوم. دیود لیزری تک فرکانس چه ربطی به لیزر RGB دارد؟!
                          ضمنا درایور مناسب برای این LED RGB 10W تو بازار چی هست:

http://eshop.eca.ir/power-led-%D9%88%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7/2725-led-%D9%BE%D8%A7%D9%88%D8%B1-10w-rgb-%D9%85%D8%A7%D8%B1%DA%A9-liteon.html
                          دوست عزیز منظورم اینه که 3تا لیزر با رنگهای متفاوت (قرمز سبز آبی) رو درایو کرد و همه رنگا رو تولید کرد.
                          فک میکنم میتونی از http://goo.gl/ukvkxV استفاده کنی، قیمتشم مناسبه. من واسه سه تا ال ای دی 3 وات استفاده کردم بد نبود.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadx87
                            حق با شماست، رنگ 445nm خیلی بهتره. من خودم با لیزر اصلا کا نکردم و نمیدونم نورشون چجوریه باید تست کنم ببینم چند میلی وات جواب میده.
                            واسه این کارم نازلشو ساختم حالا میخوام نور بهش اضافه کنم، میشه از LED های توان بالا هم استفاده کرد ولی باید نورش از طریق فیبر نوری بره پشت خروجی نازل به خاطر پخش بودن نور LED خیلی نور به هدر میره. اگه بشه از لیزر استفاده کنم شاید دیگه نیازی به فیبر نوری نباشه و خیلی بازدش میره بالا.
                            اگه موفق شدم حتما عکساشو میزارم :smile:
                            دقیقا برای این کار اگر قطر نازل شما خیلی کم مثلا در حد میلی متر نباشه میتونید از ال ای دی RGB 10 وات استفاده کنید و جواب کار شما رو خواهد داد نیازی به لیزر ندارید!خیلی هم جمع و جور تر خواهد بود-

دیدگاه

دقیقا برای این کار اگر قطر نازل شما خیلی کم مثلا در حد میلی متر نباشه میتونید از ال ای دی RGB 10 وات استفاده کنید و جواب کار شما رو خواهد داد نیازی به لیزر ندارید!خیلی هم جمع و جور تر خواهد بود-
                              آره ایده خوبیه باید تست کنم ببینم چجوری میشه. قطر خروجی 12mm هست، اگه ابعاد ال ای دی کوچکتر باشه فک کنم کارم راه بیفته، ولی هرچی بشه زاویه جمع تر باشه بهتره.

یه چیزی که واسم سواله اینه که اگه نور یه ال ای دی مثلا 3 وات رو بشه فرضا مثه لیزر جمع کرد با لیزر چند میلی وات برابری میکنه؟ کلا بازده لیزر بیشتره یا ال ای دی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X