اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : LED

ال ای دی هفت رنگ نداریم که سه رنک هستRed ,Green,Blue یا همون RGB که با مخلوط شدن طیفی از این سه رنگ میشه تمامی رنگ ها رو به دست آورد.

دیدگاه

سلام:
      اگر کسی قیمت نهایی این led های چند واتی گرفت بگه ماهم بدویم

دیدگاه

2500

دیدگاه

یه سری به نام OSRAM تو بازار هست که 2500 تومنه . ولی زیاد دوام نداره . ما استفاده کرده بودیم . بعد مجبور شدیم گرونتر بخریم ولی جنس خوب بخریم ....
          آسمان بار امانت نتوانست کشید قرعه کار به نام من دیوانه ردند
          سلطانی دو عالم باشد از آن آن کس سلطان بیامدست و درویش رفته باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط electronics
            اگه کسی درباره LED های هفت رنگ اطلاعی داره بیاد بگه...

سلام به دوستان .
            از LED های هفت رنگی که توی بازار هست و من می شناسم دو سه تاش خیلی جالب بوده ....
            اولیش که همون LED های فرکانسیه . طرز کار نسبتا راحتی هم داره یعنی یه محدوده ی فرکانسی براش تعریف کردن که تی این رنج به ازای یه طیف های فرکانسی مشخصی که براش به دست میاد ، محدوده ی رنگی متنوعی تولید می کنه . اساس کار تولید رنگ بر حسب طیف های فرکانسی مختلفش هم تقریبا مشابهه سیستم های مشابهش توی کارای پردازشیه . بیشتر کاربردش هم توی صفحات نمایش LED هست که به تابلوهای فرکانسی معروفه . به دلیل اینکه توی یه محدوده ی فرکانسی مشخص تعریف شده ، مدن زمانی که عمر می کنه نسبتا زیاده و می ارزه که که ازش استفاده کنن مخصوصا در مقابل انعطاف تولید رنگ های بسیار بالاش . قسمتش هم که نسبتا گرونه . آخرین قیمتشو ندارم ولی تو بازار تهران زیاده و شرکتای که به طور عمده اینا رو وارد می کنن ، می تونن قابل اعتماد باشن .
            یه سری LED هفت رنگ دیگه هم هست که اینا یه چیپ مانند تو خودشون دارن(البته اندازش مثل مدلای معمولیشه)ووقتی که به صورت مستقیم بایاس میشن یه رقص نور از هفت رنگو راه میندازن ، یعنی تو اون شبه حافظه ی چیپ ، روالی تعریف شده که با یه نظام مشخص ، این هفت رنگ رو نمایش میده قیمت هر دونش هم (البته کم توان و برای کارای معمولی) 200 تا 300 تومنه . من از اینا توی یه مدارم استفاده کردم و بد بلاهایی به سرش آوردم ولی عمرشون خوبه موفق باشید

[hr]عاقلان نقطه ی پرگار وجودند ولی عشق داند که در این دایره سرگردانند
            دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

SGHL
              یک مدل از این LED ها دارای 4 پایه می باشد یک پایه مشترک و 3 پایه دیگر به چیپ هایی متصل شده است که تولید نور می کنند .
              اگر شما بین پایه ها اختلاف پتانسیل های متفاوتی اعمال کنید ، مقادیر RGB نور LED تغییر خواهد کرد .
              اکثر LED ها با رنگ های متنوع تر ، بر همین اساس کار می کنند
              در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

دیدگاه

من با اونا کار کردم ولی شدت نور رنگ سبزش خیلی کمه
                باید به رنگ سبز ولتاژه بیشتری بدی.
                www.icesi.ir

دیدگاه

سلام به دوستان . بله آقا میلاد درست میگن نور سبزش در اون مدل از بقیه کمتره .
                  اما من در پست قبلی منظورم این دوپایه هایی بود که به طور random مثل یک رقص نور شروع به کار می کنن و با بایاس فروارد هم فعالیتشونو شروع می کنن . موفق باشید .

[hr]عاقلان نقطه ی پرگار وجودند ولی عشق داند که در این دایره سرگردانند
                  دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

چند روز پیش قیمت led یک وات سفید رو قیمت کردم گفت 3500 نورشم بد نبود.

کسی با این led ها کار کرده؟
                    میخوام ببینم سرعت روشن و خاموش این led هم مثل همین led های 3 و 5 میله؟
                    جریانش مصرفیش چقدره و ولتاژ کاریش؟

www.icesi.ir

دیدگاه

با سلام به همگی

من یه چند تا 1w , 3w سفید حدود 6 ماه از یه مغازه تو انتهای طبقه همکف پاساژ امجد خریدم

طبق توضیحات فروشنده 1وات 4.5 ولت و حدود 200 تا 230 میلی امپر جریان میخواد و گفت 3 وات با 10.5 تا 11 ولت 270 تا 285 میلی امپر راه اندازی میشه

طبق محاسبه هم انگار راست مگیه (W = V *I )

من 4تا 1 وات رو با همین فرمول واسه روشنایی اطاق موقع قطع برق راه انداختم حتی موقعی که جریان رو تا 160 میلی امپر محدود کردم بازم نور خوبی

داشت. با یه باطری 6 ولت 4.5 امپر میشه =
                      160*4= 640 4500/640=حدود 7 ساعت روشنایی
                      :wow: :wow: :wow:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X