اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیرین کردن آب شور توسط روش بخار سرد اولتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : شیرین کردن آب شور توسط روش بخار سرد اولتراسونیک

سلف انواع زیادی داره: "مقاومتی،بشکه ایی،تیروئیدی" بترتیب هر کدام میزان عبور جریان بیشتر را دارد!
    ترانس ها چون ولتاژ خروجیشون ac هستش پس از قرار دادن دیود پل و صافی خازنی ولتاژ خروجی dc بدست اومده چند ولت کاهش یا افزایش پیدا می کنه. شما سعی کن این تلرانس از 2 الی 3 ولت بیشتر نشه!در نظر داشته باشید که هر چه ولتاژ بیشتر بشه عمر پیزو هم کمتر میشه!

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      کارتون برام خیلی جالب بود
      والا تا اونجایی که من اطلاع دارم نمیشه کاری جز فیلتراسیون کرد
      ولی صد در صد امکانش هست وقتی تونستن اب نمکو تو یه فرکانس خاصی شعله ور کنن این کارم شدنیه :agree:

اما در کل میشه برای حذف املاح از فیلتر RO استفاده کرد
      ولی خب در اینصورت دیگه ب این مدارم نیاز نیست!!!
      باز من چند تا دوست تو رشته شیمی دارم یه پرس و جو میکنم برااتون
      راستی راجع به RO هم اگه سوالی هست در خدمتم
      :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed khakdan
        سلام دوست عزیز
        کارتون برام خیلی جالب بود
        والا تا اونجایی که من اطلاع دارم نمیشه کاری جز فیلتراسیون کرد
        ولی صد در صد امکانش هست وقتی تونستن اب نمکو تو یه فرکانس خاصی شعله ور کنن این کارم شدنیه :agree:

اما در کل میشه برای حذف املاح از فیلتر RO استفاده کرد
        ولی خب در اینصورت دیگه ب این مدارم نیاز نیست!!!
        باز من چند تا دوست تو رشته شیمی دارم یه پرس و جو میکنم برااتون
        راستی راجع به RO هم اگه سوالی هست در خدمتم
        سلام آقا سعید خوش اومدی
        ببخشید منظورتون از RO چیه؟ منظورتون همون اسمز معکوسه؟لطفا راجب نحوه کارکرد RO بصورت مختصر توضیحی بدین. باتشکر

دیدگاه

ممنون
          بله منظورم همون اسمز معکوسه
          اگه بخوام کوتاه توضیح بدم این فیلتر یه غشاها و لایه هایی داره که نفوذ پذیری نسبی ای دارن.اگه محلولی که وارد فیلتر میشه غلظت های متفاوتی داشته باشه یکم از حلال به طرف دیگه غشا میره مثلا تو اب و نمک محلول غلیظ تر از سطح اب خالص بالاتر میره
          کاربردشم مناسبه حتی میتونه یون ها هم جدا کنه پس واسه جدا کردن نمک مناسبه
          البته اینم اضافه کنم که فیلتر چون لایه هایی داخلش هست و جلوی عبور اب رو تا حدی میگیره یک پمپ برای افزایش فشار هم نیازه

اقا یه سر اینجا بزنین جاالب بوود http://isna.ir/fa/news/92041408265/%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%86%D9%85%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7

دیدگاه

سلام-موضوع بسیار خوبی برای کار انتخاب کرده اید. ولی قبل از ان بهتر است در مورد روشهایی که تا کنون انجام شده نگاهی داشته باشید و محاسن و معایب انها را بررسی کنید.تا گرفتار دوباره کاری نشوید-https://en.wikipedia.org/wiki/Desalination تا جایی که میدانم حدود 10 سال پیش جدیدترین روش که هنوز هم در صنعت استفاده میشود روش اسموز معکوس بود و قبل از ان هم روش کاهش فشار و جوشاندنولی الان را خبر ندارم. روش اسموز معکوس معایب خودش را دارد مانند استفاده از ممبرین یا همان غشا خاص که هر از گاهی باید تعویض شود که هزینه بالایی دارد-استفاده از فیلتر های مختلف برای گرفتن ذرات بزرگ معلق در اب- استفاده از پمپای فشار بالا-اضافه نمودن مواد شیمیایی مختلف به اب حاصل تا پ-هاش ان کنترل شود باکتری های ان کمتر شوند موجودات اب دریا در تجهیزات رشد نکنند -استفاده از نور فرا بنفش برای باکتری زدایی-که تازه بعد از همه اینها اب حاصل اب قابل شرب نبوده و فقط میتوان برای شستشو از ان استفاده نمود و برای رسیدن به اب قابل شرب عملیات بسیار دیگری باید بر روی ان انجامم شود.و در نهایت مقدار انرژی مصرفی برای تولید یک متر مکعب اب باید کمترین مقدار را داشته باشد.
            در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

با تشکر از اطلاعات مفید دوستان عزیز و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما
              بله روش اسمز معکوس یکی از مهم ترین مراحل نمک زدایی آب در زمینه تصفیه آب خانگی،تجاری،صنعتی،نظامی و... هست و دارای کیفیت بسیار خوبیه اما مشکلی که اسمز معکوس داره فیلتر های گرون قیمت اونه که با توجه به سایز و میزان نمک زداییش در مدت زمان محدودی نیاز به تعویض و هزینه مجدد داره! تعمیر ونگهداری چنین آب شیرین کن هایی سبب میشه که آب تولیدی اون جهت مصارف خانگی گران قیمت تموم بشه و برای کشاورزی مقرون به صرفه نباشه :sad:

دیدگاه

به دوستان عزیز خاطر نشان کنم که این روشی که من در نظر دارم شباهت زیادی به روش نمک زدایی از طریق جوش آوردن آبه! اما تفاوت این روش با روش نمک زدایی حرارتی اینه که اون روش از طریق حرارت آب رو تبدیل به بخار(ذرات معلق آب) می کنه اما این روش از طریق ارتعاش این کار رو انجام می ده!به همین سادگی! :agree:
                مشکل اصلی فقط اینه که وقتی آب از طریق ارتعاش ایجاد شده توسط پیزو الکتریک بخار میشه پیوند یونی محلول آب نمک به هم نمی ریزه و نمک همچنان به مولکول آب چسبیده :angry:
                اگه کسی روشی بنظرش می رسه که امکان داشته باشه بخاری بدون نمک تولید کرد کمک کنه :smile:

دیدگاه

پاسخ : شیرین کردن آب شور توسط روش بخار سرد او&#1604

نوشته اصلی توسط pouya.bp
                  پیوند یونی محلول آب نمک به هم نمی ریزه و نمک همچنان به مولکول آب چسبیده :angry:
                  پیوند یونی همون لحه ای که ماده یونی درون اب حل میشه شکسته میشه!!!
                  و بعد نیروی بین مولکولی ای بین اب و اون یونا به وجود میاد که بهش میگن یون دوقطبی!!!

اگه کمکی در زمینه شیمی نیاز داشتید بنده در خدمتم

تاپیکتونم خیلی خوبه
                  [center]یه شب خواب دیدم اون دنیا خدا ازم پرسید:وقتی همسایه ات گرسنه بود کجابودی؟
                  منم گفتم: خدا جون خودت کجا بودی؟
                  خیلی حال داد
                  ولی بعدش رو یادم نیست ، فکر کنم سرب داغ رو با قیف ریختن تو حلقم

دیدگاه

سلام دووستان
                    اقا چی شد؟؟؟ به نتیجه ای رسید؟؟؟من پرسیدم گفتش که تا اونجایی که من میدونم با الکترولیز میشه na رو از cl جدا کرد
                    ولی روش کامل جدا کردنشو نمیدونست
                    حیفه تو همین مرحله بمونه هااااا
                    استارتو بزنین بااز دیگه :agree:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                      بله منم مشتاق حل این مساله هستم اما متاسفانه بقیه دوستان چندان همکاری نمی کنن و نظر نمیدن :cry2:
                      الکترولیز هم روش خوبیه اما دوتا مشکل وجود داره:
                      1- اکسیده شدن و خوردگی پایه های قرار گرفته در آب (آند و کاتد)
                      2-تولید گاز کلر (سمی)
                      اگه برای رفع این مشکلات ایده هایی پیشنهاد می کنید لطفا بیان نمایید، مانند:استفاده نوع فلز یا روشی خاص جهت جلوگیری از خوردگی فلز در الکترولیز - جلوگیری از تولید گاز کلر یا مهار آن .
                      با تشکر

دیدگاه

سلام مجدد
                        فک کنم تو یه نمونه دستگاه الکترولیزی که دیدم از ذغال فریت استفاده کرده بود(نمیدونم درست دیدم یا ن)
                        شایدم یه فلز تیره رنگ بوده!!!!

دیدگاه

لطفا اگه امکان داره از دوستتون که در این باره ازش سوال کردین و روش الکترولیز رو پیشنهاد کرد،نوع جنس پایه ها و روش جلوگیری از تولید گاز کلر یا محدود کردن اون رو بپرسید
                          ممنونم

دیدگاه

باشه غروب میبینمش باهاش صحبت میکنم

البته همینجاهم دوستمون 11101010000 اعلام امادگی کردن واسه شیمی

خب زنگ زدم بهش
                            گفت تو گوگل سرچ کن هست راجبش
                            منم سرچ کردم
                            برای الکترود ها از مغز مداد استفاده کردن
                            برای دفع اون هیدروکلریک اسید هم با لوله های شیشه ای این گازو به محفظه ی تو خالی که از اب پرشده میبرن و دوباره تو اب حل میشه

دیدگاه

با تشکر از کمک های شما و بقیه دوستان
                              در این مورد بیان شده چندتا سوال برام پیش اومده:
                              1-کلر که جدا میشه پس تکلیف سدیم این وسط چی میشه؟من قبلا شنیده بودم که اگه سدیم با آب تماس داشته باشه مشتعل میشه پس چرا همچین چیزی رخ نمیده؟؟ oo:
                              2- مغز مداد جنسش از کربنه،آیا مغز مداد در برابر این عبور جریان در آب شور خوردگی و اکسیده نمیشه؟
                              3- پس از الکترولیز شدن و جدا شدن کلر از آب مزه شوری آب کاملا از بین میره؟
                              4- این آب پس از الکترولیز و جدا شدن کلر با بخار سرد فرآیند نمک زدایی روی اون کاملا انجام میشه؟

دیدگاه

ن فک کنم تو همه حالت ها منفجر نشه.فقط تو حالت پودر منفجر میشه
                                فک نکنم اکسید بشه چون اگه میشد خب تو این همه جا ازش استفاده نمیکردن
                                باید از بین بره
                                من فعلا امکاناتشو ندارم که انجام بدم ولی بهتره اول یه محلول بی خطر و الکترولیز کرد تا ببینیم انجام میشه یا نه
                                بعد منم یه سوال دارم
                                واسه الکترولیز حتما باید از ولتاژ dc استفاده کرد دیگه درسته؟؟؟
                                بعد اگه ما بخوایم این کارو بکنیم میشه با یه پل دیود 220 و dc کنیم بنظرم هر چی ولتاژ بالاتر باشه زود تر و بهتر انجام میشه
                                در کل واسه دیدن نتیجه نهایی باید تست کرد همینجوری نمیشه حدس زد که نمک زدایی کامل انجام میشه یا نه
                                اگرم میخواین الکترولیز انجام بدین خیلی با احتیاط انجام بدین و مراقب اون گازم باشین

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X