اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن بخش اهمی مولتی متراتورنج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوختن بخش اهمی مولتی متراتورنج

سلام دوستان عزیز.
    من امروز برای اندازه گیری برق 220 ولتی شهراز یه ولت متراتورنج استفاده کردم که سلکتورمولتی مترروی رنج اهم بودو اصلا حواسم نبود وقتی فهمیدم که دیگه کار تموم شده بود.وبعد اومدم اندازه مقاومت ها تست کنم.دیگه اندازه ها رو نشون نمیده و هرمقداری که گیرش میاد نشون میده .مثلا مقاومت 50 اهم رو 2 کیلو نشون میده.
    من تا حالا 4 تا مولتی متر رو اینجوری سوزوندم.البته بخش ها دیگه سالمه .
    به نظرتون کجای مولتی متراسیب دیده که تعمیرش کنم.
    eshop-hodhod.ir

پاسخ : سوختن بخش اهمی مولتی متراتورنج

اسم مدل مولتی متر روتون رو هم بگید خب اینجوری که نمیشه
    اینو همین اول کار بگم اگه مولتی مترت آیسیش از این قیری ها هست کلا بیخیالش شو که درست نمیشه

اما اگه اسم و رسم دار هست معمولا آیسی مالتی پلکسر و اپ آمپ و یکسری مقاومت میسوزه که اگه اسم و مدل مولتی مترت و بگی شاید بشه براش شماتیک یا عکسی پیدا کرد که بشه از روی اون درستش کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده نمایش پست ها
      اسم مدل مولتی متر روتون رو هم بگید خب اینجوری که نمیشه
      اینو همین اول کار بگم اگه مولتی مترت آیسیش از این قیری ها هست کلا بیخیالش شو که درست نمیشه

اما اگه اسم و رسم دار هست معمولا آیسی مالتی پلکسر و اپ آمپ و یکسری مقاومت میسوزه که اگه اسم و مدل مولتی مترت و بگی شاید بشه براش شماتیک یا عکسی پیدا کرد که بشه از روی اون درستش کرد

لینک مولتی مترد فروشگاه
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

این دیگه بدرد نمیخوره.
        آیسیش قیری هست و تنها قطعات قابل تعویض روی برد فقط یکسری مقاومت و خازن smd هست

دیدگاه

آیسیش قیری هست
          .................................................. .................
          یعنی جنس آی سیش قیر هست؟؟؟!!!

مهندس به این مدل میگن "قطره ای "
          ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

با تشکر از فرمایش مهندس عزیزاقای غفارزاده .
            من این نوع مولتی متررو باز کردم و از برد سبزش چند تا عکس گرفتم.بعد از دقت به بردش به این نتیجه رسیدم که دنبال تعمیر این برد نیفتم هم خودم و درگیر نکنم.وهم دوستان انجمن رو. و چند تا عکس از بردش انداختم و دیدم چند تا خازن رنگی که الان در بازار حداقل بازار ایران وجود نداره و ایسی هم از همون مدلی بود که با قیر بوشونده بودن. .بنابراین اون عکس هایی که گرفته بودم و تو تابیک نذاشتم و خودم هم دیگه ولش کردم.دارم دنبال یه مولتی متر می گردم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Amirlopez نمایش پست ها
            مهندس به این مدل میگن "قطره ای "
            برادروقتی چیزی رو نمی دونی چرا اظهار نظر می کنی.؟مگه مجبوری که اینجوری بی ادبی کنی؟
            ای سی قطره ای ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            ابیاری قطره ای رو شنیده بودیم ولی...........
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
              با تشکر از فرمایش مهندس عزیزاقای غفارزاده .
              من این نوع مولتی متررو باز کردم و از برد سبزش چند تا عکس گرفتم.بعد از دقت به بردش به این نتیجه رسیدم که دنبال تعمیر این برد نیفتم هم خودم و درگیر نکنم.وهم دوستان انجمن رو. و چند تا عکس از بردش انداختم و دیدم چند تا خازن رنگی که الان در بازار حداقل بازار ایران وجود نداره و ایسی هم از همون مدلی بود که با قیر بوشونده بودن. .بنابراین اون عکس هایی که گرفته بودم و تو تابیک نذاشتم و خودم هم دیگه ولش کردم.دارم دنبال یه مولتی متر می گردم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

برادروقتی چیزی رو نمی دونی چرا اظهار نظر می کنی.؟مگه مجبوری که اینجوری بی ادبی کنی؟
              ای سی قطره ای ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
              ابیاری قطره ای رو شنیده بودیم ولی...........
              اگه میخوای هزینه کنی دنبال مولتی متر های فلوک باش
              قیمت و کیفیتشون مناسب هست

در مورد آیسی "قطره ای"
              عده ای این نوع از پکیچ رو به این اسم میشناسن
              ولی به دلیل شباهت به قیر از قدیم به آیسی قیری معروفه.
              من از دوران بچگی به اسم قیری میشناسمش

دیدگاه

قسمت ولت سنج هم همین جوریه؟

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Master81 نمایش پست ها
                  قسمت ولت سنج هم همین جوریه؟
                  دقیق نشون میده .فقط اهم مترمشکل داره و تازه متوجه ششدم که محاسبه خازن هم داره.ولی اون هم اصلا اندازه نمیگیره.
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                    دقیق نشون میده .فقط اهم مترمشکل داره و تازه متوجه ششدم که محاسبه خازن هم داره.ولی اون هم اصلا اندازه نمیگیره.
                    سلام
                    جناب نامور ببخشید شاید جای سوالم مناسب این جا نباشه ولی چون این مولتی متر رو داشتید دارم ازتون می پرسم. شما از این مولتی متر راضی بودین ؟؟ خازن سنجش خوب نشون میداد.
                    چون من تصمیم دارم یکی از همین مدل مثل شما بخرم.
                    سپاس

دیدگاه

با سلام:
                      و عرض ادب، خدمت کلیه کاربران گرامی. وقتی که می خواهید مولتی میتر بخرید، باید به چند نکته توجه فرمائید.
                      1- باتری های آ ن از باتری های سایز استاندارد و موجود در ایران باشد. قلمی ( سایز AA)، نیم قلمی ( سایز AAA) و باتری کتاب 9 ولت. ( عدم استفاده از باتری های نایاب و سکه ای).
                      2- آی سی های اصلی راه اندازه آن موجود در بازار ایران باشد و در صورت امکان آی سی روی سوکت نصب شده باشد.
                      3- از خرید مولتی میتر هایی که آی سی راه انداز اصلی آن روی مدار چاپی، با سیلد سیاه رنگ دایره ای ( قیری شکل) پرهیز نمائید.
                      وقتی این موارد را بررسی کردید، سپس اقدام به خرید مولتی میتر کنید.
                      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                        با سلام:
                        و عرض ادب، خدمت کلیه کاربران گرامی. وقتی که می خواهید مولتی میتر بخرید، باید به چند نکته توجه فرمائید.
                        1- باتری های آ ن از باتری های سایز استاندارد و موجود در ایران باشد. قلمی ( سایز AA)، نیم قلمی ( سایز AAA) و باتری کتاب 9 ولت. ( عدم استفاده از باتری های نایاب و سکه ای).
                        2- آی سی های اصلی راه اندازه آن موجود در بازار ایران باشد و در صورت امکان آی سی روی سوکت نصب شده باشد.
                        3- از خرید مولتی میتر هایی که آی سی راه انداز اصلی آن روی مدار چاپی، با سیلد سیاه رنگ دایره ای ( قیری شکل) پرهیز نمائید.
                        وقتی این موارد را بررسی کردید، سپس اقدام به خرید مولتی میتر کنید.
                        با عرض سلام بر منهدس تحیری

رعایت موارد 2و3 برا قشر دانشجو و افرادی که میخوان زیر 150تومن خرج کنن سخت هست چون توی این رنج 99.99درصد جنس بازار از آیسی های قیری استفاده میکنن

برای این رنج قیمت من مولتی مترDEC-330 v میکنم(قیمت بازار الان بین 60 تا 70تومن). یکی از جنس های خوب بازار زیر 100تومن هست و اندکی از وکتور بهتره. سه تا ازش دارم و برای کارهای روزمره از این استفاده میکنم. برای کارهای دقیق هم یه فلوک قدیمی دارم که حرف نداره

دیدگاه

با عرض سلام بر منهدس تحیری

رعایت موارد 2و3 برا قشر دانشجو و افرادی که میخوان زیر 150تومن خرج کنن سخت هست چون توی این رنج 99.99درصد جنس بازار از آیسی های قیری استفاده میکنن

برای این رنج قیمت من مولتی مترDEC-330 v میکنم(قیمت بازار الان بین 60 تا 70تومن). یکی از جنس های خوب بازار زیر 100تومن هست و اندکی از وکتور بهتره. سه تا ازش دارم و برای کارهای روزمره از این استفاده میکنم. برای کارهای دقیق هم یه فلوک قدیمی دارم که حرف نداره
                          درود
                          در مورد موارد 2 و 3 که جناب تحیری فرمودند ،با شما موافقم. چون اکثر مولتی متر های زیر 100 تومن آیسی های قیری دارند.خودم برای مصرف خونگی می خوام که نمی خوام زیاد هم هزینه کنم چون برام کاربرد نداره.
                          من قصد داشتم همین ویکتور وی سی 97 رو بخرم. امروز رفتم سمت جمهوری خیلیا نداشتن و اونایی هم که داشتن 70 اینطورا میدادن .البته یه فروشنده گفت دوباره بر میگرده به قیمت قبل.
                          البته انتخاب دومم هم همین دک 330 بود حالا باز موندم.
                          اشکان جان برای شما قادیر خازنها رو خوب نشون میده؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
                            جناب نامور ببخشید شاید جای سوالم مناسب این جا نباشه ولی چون این مولتی متر رو داشتید دارم ازتون می پرسم. شما از این مولتی متر راضی بودین ؟؟ خازن سنجش خوب نشون میداد.
                            سلام ببخشید که دیر به سوالتون جواب دادم.چون انجمن نبودم.
                            بله من از این مدل اهم مترراضی ام.مقداراهمی مقاومت ها رو قبل اینکه بخش اهمی مولتی متر به 220 ولت وصل بشه خیلی دقیق نشون میداد.ولی خازن ها رو تا حالا با این بخش اندازه نگرفتم چون نمی دونستم این مدل از این قابلیت اندازه گیری برخورداره..اصلا هم متوجه بخش خازنش نبودم تا اینکه اون روز تو اینترنت دنبال شماتیک و تجربیات مشابه من د رنت میگشتم که کابران گفته بودند بخش اندازه گیری خازنه ها هم در این مدل مولتی متر فعاله.ولی الان داشتم تست می کردم و در داخل دفترتوضیحاتش نوشته بودند که برای تست خازن باید پراب قرمزبه مثبت خازن و منفی را به براپ مشکی وصل بشه و این یعنی اینکه خازن های بدون پلاریته با این مولتی متر اندازه گیری نمیشه.من یه خازن پلی استرتست کردم چیزی نشون نداد.
                            در مورد دقت اندازه گیری هم باید بگم که من یه خازن 2200میکرو رو اندازه گرفتم مقدار2953میکرو نشون داد.حالا ممکنه ظرفیت خازن دارای خطای بالایی باشه.
                            از همه مهمترشکل پرابها ر این مولتی متر خیلی باحاله و سیم پراب ها محکمه و باره نمیشه.
                            بخش بازر صوتی یا تست اتصال کوتاه از صدای بازرش معلومه که مرغوبه و صدای بلند و دلنشینی
                            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365 نمایش پست ها
                              درود
                              در مورد موارد 2 و 3 که جناب تحیری فرمودند ،با شما موافقم. چون اکثر مولتی متر های زیر 100 تومن آیسی های قیری دارند.خودم برای مصرف خونگی می خوام که نمی خوام زیاد هم هزینه کنم چون برام کاربرد نداره.
                              من قصد داشتم همین ویکتور وی سی 97 رو بخرم. امروز رفتم سمت جمهوری خیلیا نداشتن و اونایی هم که داشتن 70 اینطورا میدادن .البته یه فروشنده گفت دوباره بر میگرده به قیمت قبل.
                              البته انتخاب دومم هم همین دک 330 بود حالا باز موندم.
                              اشکان جان برای شما قادیر خازنها رو خوب نشون میده؟
                              پایداری در برابر نویز های الکترومغناطیس دک 330 از ویکور بالاتر هست. یعنی در مجاورت یک ترانس تک فاز ساده دک نتایج پابدارتری دارد. این رو طی چند تا اتفاق ساده متوجه شده
                              به نظر من (نظر دیگران هم قابل احترام هست) دک 330 از ویکتور 97 بهتر هست.
                              تنها نقطه ضعفش سقف اندازه گیری خارن هست که تا 50میکرو فاراد رو میتونه اندازه بگیره. باقی قسمت ها نسبت به قیمتش ارزش بالاتری داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X