اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ساخت تفنگ EMP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش ساخت تفنگ EMP

نوشته اصلی توسط shart-band نمایش پست ها
    میشه بگید خودتون به شخصه ، تو چه زمینه ها و کارهای شخصی ازش استفاده کردید و براتون مزیت ایجاد کرده ، یا مسئله بکل تفریحی بوده
    من این مدار نه برای کاربرد برای خودم می خوام نه برای تفریح من برای تحلیل و اموزش می خوام چون من 2 سال به الکترونیک علاقه مند شدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Edrissna نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز تا جایی که اطلاع دارم با سیم پیچ نمیشه امواج الکترو مغناطیسی ساطع کر، دوم هم اینکه بله یک میدان مغناطیسی با ولتاژ بالا میتونه قطعات الکترونیکی رو بسوزونه، این وسیله ای که شما دارین در موردش حرف میزنیدچیز جدیدی نیست خیلی وقته خز شده بقول خودتون
    در اصل طرز کارشم اینجوریه که یک کویل یا (های ولتاژ ژنراتور) یک ولتاژ بالا تولید میکنه و این ولتاژ بالا یک میدان مغناطیسی بزرگ اطراف سیم پیچ بوجود میاره
    حالا سیم پیچ رو اگه در مجاورت یک وسیله الکترونیکق مثل ماشین حساب اگه قرار بدین میتونه اون رو بسوزونه یا برای مدتی کارکردش رو مختل بکنه، یادت باشه که مخروطی کردن نمیتونه امواج رو متمرکز بکنه توی سیم پیچ و هیچ سیم پیچی نمیتونه امواج الکترومغناطیسی ساطع بکنه
    دستگاه ترانس جوش بخاطر داشتن میدان مغناطیسی بزرگ یک منبع نویز محسوب میشه که میتونه قطعات الکترنیکی نزدیک خودشو تحت تاثیر قرار بده،
    همچنین برای داشتن میدان مغناطیسی بزرگ فقط ولتاژ بالا کافی نیست بلکه جریان بالا خیلی مهمتره
    دوستان عزیز اگه علاقه به ساخت همچین چیزی دارید یکم در مورد کویل تسلا تحقیق کنید
    اما با توجه به اینکه ممکنه به تجهیزات خودتون و یا دیگران ژسیب برسونید در فاصله نزیک پیشنهاد میکنم خیلی مواظب باشین خصوصا گوشی موبایل در نزدیکی همچین چیزی قرار ندین
    هرچند که تجهیزات و قطعات الکترونیکی اکثرا جوری طراحی شدن در مقابل جریان و ولتاژ ناخواسته مقاوم باشن تا نسوزن البته این همیشه درست نیست.
    موفق باشید.
    خیلی ممنون از اموزش کاملتون

دیدگاه

پاسخ : آموزش ساخت تفنگ EMP

با سلام خوبه ولی یه خورده خطری نیست

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X