اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر سنسور راه پله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تعمیر سنسور راه پله

نوشته اصلی توسط alireza986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سنسور راهرو سنس میکنه و روشن میشه و طبق تنظیم خاموش میشه ولی باز خود به خود روشن میشه و بعد یک دقیقه خاموش و باز ... ماه قبل 5 بار یا کمی بیش و کم اینکار رو میکرد و بعد خاموش میموند تا دوباره کسی از راهرو رد بشه ولی جدیدا شاید 50 بار خود بخود روشن خاموش میشه ...باز کردم آوردم داخل و زدم به برق و یک پمپ هوای آکواریم به جای لامپ بهش وصل کردم براب تست ... متاسقانه نمیدونم چرا دیگه اتومات نمیکنه و خاموش نمیشه و باید سیم رو قطع کنم تا قطع بشه ... با قطع و وصل سیم برق صدای تق رله میده و وصل کنم باز صدای تق وصل رله میاد .... همه خازن های الکترولیت تست شده سالمه فقط یک اهمی کمی در حد 996 نانو نشان میده که عوض کردم هم درست نشد .... رله هم با قطع و وصل سیم برق صدای تق تق قطع یا وصل میده .... الان عکس تهیه کردم و اومدم پست بزارم بلکه دوستان راهنمایی کنند.با تشکر
    ممنون میشم کمک کنید.
    سنسور سقفی تایمیران تولید سال 1395 هست .... با تشکر
    [IMG]با تشکر از دوستان

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

این هم عکسش
    [IMG][/IMG]

اگر احیانا از دوستان کسی شک به خازن پلی استر پشت رله داشت باید عرض کنم متاسفانه به دلیل شستن کیت با تینر عددش تقریبا پاک شده و برای حل این موضوع هم راهنمایی کنید گرچه بعیده این خازن ها خراب بشوند.
    درود.
    ببینید یکی از سیم های ورودی (فاز و نول) به آن خازن پشت رله میرسد؟
    درمورد خازن جیگری:
    اتفاقا این خازن نقش بسیار مهمی در مدار شما دارد!!
    این خازن تغذیه کل مدارتان را بر عهده دارد . زیرا این خازن وقتی خراب شود یا دچار نشتی بشود!! کل مدارتان دچار اختلال یا دچار سوختگی دیود زنر اول مدار که با خروجی منبع تغذیه خازنی موازی است میشود.!!!
    بنابراین ببینید دیود زنر چند ولتی است ؟ این منبع ها منبع تغذیه خازنی نام دارند که ایزوله هم نیستند!!! یعنی به خروجی اش نباید اصلا دست بزنید!! شما ولتاژ دیود زنر رو به دست بیاورید (روی آن نوشته ) و بعد میگوییم چه خازنی با چه ظرفیتی جایگزین کنید!!!
    اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

سلام دوستان
      سنسور راهرو سنس میکنه و روشن میشه و طبق تنظیم خاموش میشه ولی باز خود به خود روشن میشه و بعد یک دقیقه خاموش و باز ... ماه قبل 5 بار یا کمی بیش و کم اینکار رو میکرد و بعد خاموش میموند تا دوباره کسی از راهرو رد بشه ولی جدیدا شاید 50 بار خود بخود روشن خاموش میشه ...باز کردم آوردم داخل و زدم به برق و یک پمپ هوای آکواریم به جای لامپ بهش وصل کردم براب تست ... متاسقانه نمیدونم چرا دیگه اتومات نمیکنه و خاموش نمیشه و باید سیم رو قطع کنم تا قطع بشه ... با قطع و وصل سیم برق صدای تق رله میده و وصل کنم باز صدای تق وصل رله میاد .... همه خازن های الکترولیت تست شده سالمه فقط یک اهمی کمی در حد 996 نانو نشان میده که عوض کردم هم درست نشد .... رله هم با قطع و وصل سیم برق صدای تق تق قطع یا وصل میده .... الان عکس تهیه کردم و اومدم پست بزارم بلکه دوستان راهنمایی کنند.با تشکر
      ممنون میشم کمک کنید.
      سنسور سقفی تایمیران تولید سال 1395 هست .... با تشکر
      [IMG]با تشکر از دوستان

این هم عکسش
      [IMG][/IMG]

اگر احیانا از دوستان کسی شک به خازن پلی استر پشت رله داشت باید عرض کنم متاسفانه به دلیل شستن کیت با تینر عددش تقریبا پاک شده و برای حل این موضوع هم راهنمایی کنید گرچه بعیده این خازن ها خراب بشوند.
      سلام و درود، به احتمال زیاد ترانزیستور Q3 سوخته.
      میتونه آیسی LM324 هم سوخته باشه.
      خازن های پلی استر C2 و C3 هم ممکنه کاهش ظرفیت داده باشن و باعث نوسان ولتاژ تغذیه و اختلال در عملکرد مدار باشن.
      بهتر بود از پشت برد هم عکس میذاشتین.
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام و تشکر
        پشت برد فقط سنسور هست نه چیز دیگه ... smd نیست
        خازن ها همه با اهمتر چک شد و درسته غیر از c12 که 1 اهمی هست ولی 996 نشان میداد و عوض کردم هم درست نشد .
        ترانزیستور رو ندارم ولی ممنون میشم کسی جواب دقیق تر بده

سلام و تشکر
        پشت برد فقط سنسور هست نه چیز دیگه ... smd نیست
        خازن ها همه با اهمتر چک شد و درسته غیر از c12 که 1 اهمی هست ولی 996 نشان میداد و عوض کردم هم درست نشد .
        ترانزیستور رو ندارم ولی ممنون میشم کسی جواب دقیق تر بده

دیدگاه

[IMG][/IMG]

ممنون ... پایه زنر رفته به مقاومت نزدیک سنسور و از مقاومت به سنسور ..البته اگر درست دیده باشم.دایره مشکی ها پایه های خازن سرامیکی پشت رله ... قرمز وسطی پایه زنر ...قرمز بعدی مقاومت نزدیک سنسور ...ضربدر ها هم سیمهای قرمز ورودی و قهوه ای خروجی و آبی هم نول مشترک ورودی و خروجی [IMG][/IMG]
          جدیدترین ویرایش توسط alireza986; ۲۰:۲۳ ۱۴۰۰/۰۹/۲۵.

دیدگاه

[IMG][/IMG]

ممنون ... پایه زنر رفته به مقاومت نزدیک سنسور و از مقاومت به سنسور ..البته اگر درست دیده باشم.دایره مشکی ها پایه های خازن سرامیکی پشت رله ... قرمز وسطی پایه زنر ...قرمز بعدی مقاومت نزدیک سنسور ...ضربدر ها هم سیمهای قرمز ورودی و قهوه ای خروجی و آبی هم نول مشترک ورودی و خروجی [IMG][/IMG]
            با سلام و احترام
            سنسور LDR نصب شده در کنار PIR برای این است که در زمانهایی که نور در محیط کافی است از روشن شدن لامپ جلوگیری نماید. خرابی این سنسور نیز در بعضی موارد میتواند باعث ایجاد اختلال در کارکرد صحیح دستگاه شود خصوصا اینکه جهت تنظیم سطح آستانه فعال شدن سنسور LDR معمولا باید پتانسیومتری در طراحی باشد که ظاهرا در این طراحی وجود ندارد.
            موفق باشید.

دیدگاه

دوستان این خازن c14 دقیقا مشخصاتش چی هست... ظرفیت و ولتاژ .... جایگزین هم داره؟اگر پیدا نشه .... با ولت متر هر 3 عدد که روی برد هست رو 35.5 الی 36.5 نشان میده و فکر کنم کلا همین عدد درست باشه چون هر 3 تا همینه ...
              [IMG][/IMG]

ولی خازن C2 که روی عکس های صفحه قبل(2) مشهوده ...نوع mkp هست؟ اینکه روی خازن نوشته mpx2 یعنی باید دقیق همین باشه یا مهم نیست ؟ چون با ولت متر 25 نشان داد و تنها خازنی هست که فکر کنم خیلی کمتر از ظرفیتش شده و شاید هم همین درست باشه ...... دوستان راهنمایی کنند لطفا
              در ضمن سنسور شب رو هم درآوردم درست نشد ... خازن c3 درسته ولی c1 که روش نوشته 223 ولی زیر 20 بود با ولت متر ....

دوستانی که وارد هستند لطفا خازن c1 و c2 و c14 رو میشه برام از دیجی پیدا کنید و لینکشون رو بدید؟ممنون میشم ..چون میترسم مشابه نباشه و هم وقتم گرفته بشه هم مدار بسوزه ..بازم ممنون
              جدیدترین ویرایش توسط alireza986; ۱۶:۱۱ ۱۴۰۰/۰۹/۲۸.

دیدگاه

دوستان این خازن c14 دقیقا مشخصاتش چی هست... ظرفیت و ولتاژ .... جایگزین هم داره؟اگر پیدا نشه .... با ولت متر هر 3 عدد که روی برد هست رو 35.5 الی 36.5 نشان میده و فکر کنم کلا همین عدد درست باشه چون هر 3 تا همینه ...
                [IMG][/IMG]

ولی خازن C2 که روی عکس های صفحه قبل(2) مشهوده ...نوع mkp هست؟ اینکه روی خازن نوشته mpx2 یعنی باید دقیق همین باشه یا مهم نیست ؟ چون با ولت متر 25 نشان داد و تنها خازنی هست که فکر کنم خیلی کمتر از ظرفیتش شده و شاید هم همین درست باشه ...... دوستان راهنمایی کنند لطفا
                در ضمن سنسور شب رو هم درآوردم درست نشد ... خازن c3 درسته ولی c1 که روش نوشته 223 ولی زیر 20 بود با ولت متر ....

دوستانی که وارد هستند لطفا خازن c1 و c2 و c14 رو میشه برام از دیجی پیدا کنید و لینکشون رو بدید؟ممنون میشم ..چون میترسم مشابه نباشه و هم وقتم گرفته بشه هم مدار بسوزه ..بازم ممنون
                سلام و درود،
                خازن C14 یک خازن پلی استر 39 نانو فاراد 100
                ولت هست.
                خازن C2 فرقی نمیکنه MKT باشه،MKP باشه
                MPX باشه یا حتی پلی استر!
                ولی MPX و MKT بهترین کارایی رو دارن.
                C2 ظرفیت 330 نانو فاراد و 275 وات هست که
                بهتره 400 ولت بذارین.
                موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

ممنون ... هنوز منتظر جواب دقیق تر هستم

دیدگاه

ممنون ... هنوز منتظر جواب دقیق تر هستم
                    دیگه نمیدونم منظورتون از پاسخ دقیق چی هست

دیدگاه

راستش سوال اصلی در صفحه قبل هست که بدونم مشکل از کجاست ...ممنون میشم

دیدگاه

سلام من دو سه تا دارم یکی بسیار خوب کار میکنه اون دوتای دیگه خیلی ظعیف کار میکننه
                        چطور حساسیت زیاد کنم حتمی باید بیای زیر سنسور تا روشن بشه

دیدگاه

درود دوستان این پستها به نتیجه نرسید چون من هم یک چنین موردی را دارم لطفا راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

سلام چشمی راه پله یکسره شده و لامپ مداوم روشنه
                            برد رو من تست کردم ب عمل کردن تایمر رله صدا میده و قطع و وصل میشه ولی قطع خروجی قطع نمیشه . رله رو هم عوض کردم همینجوریه
                            ضمنا همه خازن ها رو تست کردم سالم بود ولوم ها رو هم تنظیم کردم دیود زنر ورودی رو هم عوض کردم ازونم نبود
                            دیگه از چی ممکنه باشه

دیدگاه

سلام دوستان یه سنسور راه پله دارم برقو بهش وصل میکنم یک ثانیه روشن میشه و خاموش میشه دیگه روشن نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadblue8960@gmail.com نمایش پست ها
                                سلام دوستان یه سنسور راه پله دارم برقو بهش وصل میکنم یک ثانیه روشن میشه و خاموش میشه دیگه روشن نمیشه
                                با سلام و احترام
                                اگر سنسور شما مدلی میباشد که تنظیم نور محیط نیز دارد، علت این رفتار سنسور در ساده ترین حالت میتواند تنظیم نبودن پتانسیومتر مربوطه باشد.
                                موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X