اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی بابت انتخاب رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی بابت انتخاب رله

با سلام
    می خواستم در انتخاب رله ای کمکم کنیدکه اولا ولتاژی بیشتر از 12V نیاز نداشته باشه حداکثر 3 آمپر
    قصد دارم اون رو در مسیر چهار لاین قرار بدم . این 4 لاین در واقع چهار کابل برق هارد دیسک هست می خوام این چهار کابل رو برش بدم و یه رله وسطشون قرار بدم که با جریان دادن برق به ورودی رله هر چهار کابل برق هارد دیسک به هم متصل بشن. در واقع برقش باید از دور قطع و وصل بشه.
    ولتاژ هارد دیسک ها 5V تا 12V و حداکثر 1 آمپر هستند.

فقط فرصت کمی برای انتخاب دارم چون یه سری ملزومات از ایکا آماده خرید دارم می خوام رله را ها رو هم اضافه کنم .
    میشه لطفا کمکم کنید.

پاسخ : راهنمایی بابت انتخاب رله

نوشته اصلی توسط mh-eca نمایش پست ها
    با سلام
    می خواستم در انتخاب رله ای کمکم کنیدکه اولا ولتاژی بیشتر از 12V نیاز نداشته باشه حداکثر 3 آمپر
    قصد دارم اون رو در مسیر چهار لاین قرار بدم . این 4 لاین در واقع چهار کابل برق هارد دیسک هست می خوام این چهار کابل رو برش بدم و یه رله وسطشون قرار بدم که با جریان دادن برق به ورودی رله هر چهار کابل برق هارد دیسک به هم متصل بشن. در واقع برقش باید از دور قطع و وصل بشه.

فقط فرصت کمی برای انتخاب دارم چون یه سری ملزومات از ایکا آماده خرید دارم می خوام رله را ها رو هم اضافه کنم .
    میشه لطفا کمکم کنید.

سلام
    با توجه به این مطالبی که گفتید یک رله 12 ولت 4 کنتاکته نیاز دارید که میتونید سرچ کنید در اینترنت من لینک نمونه یکی از سایت هارو پایین براتون میزارم

اگر مفید بود امتیاز دهی فراموش نشه

دیدگاه

خیلی ممنون از اینکه به موقع پاسخ دادید پیج رو دیدم من نمی خوام اینقدر هزینه کنم می خوام رله معمولی استفاده کنم مورد بعدی می خوام حتما از فروشگاه همین فروم ایکا خرید کنم چون بسته آماده ارسال دارم البته اگه موجود داشته باشن.

دیدگاه

خیلی ممنون از اینکه به موقع پاسخ دادید پیج رو دیدم من نمی خوام اینقدر هزینه کنم می خوام رله معمولی استفاده کنم مورد بعدی می خوام حتما از فروشگاه همین فروم ایکا خرید کنم چون بسته آماده ارسال دارم البته اگه موجود داشته باشن.

دوست عزیز در رابطه با قیمت دیگه قیمت بازار همین هستش چون اگر رله بی کیفیت بگیرین ممکنه اسیب بزنه

دیدگاه

با سلام

میشه لطفا کمکم کنید.
          با درود
          دقیقا منظورتون از 5 تا 12 ولت چیه ؟ ایا این هارد ها دو نوع ولتاز تغذیه دارن ؟ یا نه هر کدوم جدا و فقط بین 5 تا 12 هستن ؟ مثلا اولی 5 دومی 8 سومی 10 و چارمی 12
          یا دو تا از اون ها 12 هستن و 2 تا دیگه 5 ولت
          و یا همه یک تغذیه دارن ؟
          اگر همه یک تغذیه دارن به یک رله معمولی 12 ولت نیاز دارید 7 امپر یا بهتر 10 امپر .. که جز معمولی ترین رله هاست

دیدگاه

فقط یه هارد در نظر بگیرید . فکر کنید فقط و فقط قراره یه هارد رو سر کار داشته باشیم. منتهی با چهار سیم به منبع تغذیه متصل هست. 5 تا 12 ولت و یک آمپر هم لیبلی هست که روی هارد درج هست که میزان مصرف ولتاژ و آمپرش رو نشون میده.

دیدگاه

فقط یه هارد در نظر بگیرید . فکر کنید فقط و فقط قراره یه هارد رو سر کار داشته باشیم. منتهی با چهار سیم به منبع تغذیه متصل هست. 5 تا 12 ولت و یک آمپر هم لیبلی هست که روی هارد درج هست که میزان مصرف ولتاژ و آمپرش رو نشون میده.
              پس همه یک شرایط دارن
              ولی این 5 تا 12 ولت کمی غیر عادی بنظر میرسه
              در کل اگر همه یک شرایط دارن باز همون یک رله معمولی که در قسمت بالا فرمودم استفاده کنید و اینکه تغذیه خود رله به ولتاز همین هارد ها بستگی داره
              چون قراره با همین تغذیه بشه که میتونید رله 5 ولت 7 امپر یا بهتر 10 امپر بگیرید و ولتاز تغذیه اصلی رو با رکلاتور به رله بدید که نوسان هم نداشته باشید
              شما یک رله معمولی نیاز دارید حالا با توجه به تغذیه ای که برای رله در نظر گرفتید انتحاب کنید

و این 5 تا 12 ولت هم بازه ولتاز تغذیه هستن و از امپر صحبتی نشده که شما فرمودید یک امپر
              جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۰۹:۴۶ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵.

دیدگاه

شما از کنترل راه دور صحبت کردید و با توجه به اطلاعاتتون فکر کنم منظورتون یک ماژول رله قابل کنترل از راه دور باشه ؟ رادیویی یا سیم کارت خور ؟
                ایا منظورتون همین رله معمولی بود که پیشنهاد دادم ؟

دیدگاه

خیلی ممنون از اینکه مجددا وقت گذاشتید
                  الان مشکل تعداد چهار سیمی هست که از پاور کامپیوتر، قراره به هارد، جهت ولتاژ دهی برسه. رله معمولی چهار کنتاکت وجود داره؟ چون می خوام به طور کامل این چهار سیم قطع و وصل بشه. رله های معمولی ای رو که فرمودید، تو همینجا یعنی ایکا دیدم ولی نتونستم تشخیص بدم که چهار کنتاکت دارن یا نه . اون 1 آمپر هم که فرمودید در جواب نبود برای اطلاعات بیشتر بود.
                  جدیدترین ویرایش توسط mh-eca; ۱۰:۱۴ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵.

دیدگاه

خیلی ممنون از اینکه مجددا وقت گذاشتید
                    الان مشکل تعداد چهار سیمی هست از پاور کامپیوتر قراره به هارد جهت ولتاژ دهی برسه رله معمولی چهار کنتاکت وجود داره؟ چون می خوام به طور کامل این چهار سیم قطع و وصل بشه. رله های معمولی ای رو که فرمودید تو همینجا یعنی ایکا دیدم ولی نتونستم تشخیص بدم که چهار کنتاکت دارن یا نه . اون 1 آمپر هم که فرمودید در جواب نبود برای اطلاعات بیشتر بود.
                    بنظرم خیلی عجله دارید
                    ببینید شما یک پاور کامبیوتر دارید و 4 تا هارد دارین
                    حالا میخواید این تغذیه رو به چهار هارد برسوندید
                    ایا جدا جدا ؟ یا قراره همه با هم خاموش و روشن بشن ؟
                    اگه جدا جداست که به 4 تا رله نیاز دارید
                    اگر همه قراره با هم روشن بشن فقط یک رله کافیه و سیم تغذیه مثلا 12 ولت پاور میاد تو یک پایه رله و از اون سر پایه 4 تا سیم بهش وصل میکنی و به 12 ولت هر هارد میدید و سیم زمین هم 4 شاخه و بدون استفاده رله به 4 تا هارد میدید
                    خب حالا صبر کنید تا جای که من میدونم هارد دو نوع تغذیه داره 5 ولت جدا و 12 ولت جدا

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

البته من متوجه کاری که میخواید انجام بدید نمیشم
                    هارد ها به تغییرات ولتاز و نوسانات حساس هستن و استفاده از رله میتونه خطرناک باشه
                    و باعث سوختن هارد بشه
                    و اینکه باز متوجه کار شما نمیشم ؟ خب یک کامبیوتر میتونه 4 تا هارد رو بپذیره با توجه به نهایت ظرفیت قابل پردازش
                    خب این چه نیازی که هارد ها رو روشن خاموش کنیم
                    مگر به این راحتی هاست ؟ خب بهتر نیست خود کامبیوتر روشن خاموش کنیم اونم توسط ورودی پاور ؟
                    جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۰:۲۸ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵.

دیدگاه

خوب الان خیلی خیلی بهتر شد چون میتونم کامل جزئیات رو هم بگم
                      هاردها جدا جدا قراره ولتاژ دهی بشن . ومن برای هر هاردی قاعدتا یک رله نیاز دارم البته چهار کنتاکت.
                      علت اینکار این هست که فاصله از کیس زیاده ،حدودا 5 متر و اینکه برای قطع و وصل کردنش لازم نباشه همش رفت سمت کیس
                      بشه از دور کنترلش کرد . برای چهار هارد، چهار کلید چسبیده به میز کار قراره استفاده کنم که قبل از روشن شدن سیستم یه کلید رو میزنیم و فقط همون هارد بوت و اجرا میشه. نمی خوام این کار رو به وسیله نرم افزاری انجام و حتما نیاز دارم کاملا مابقی هارد دیسک ها از مدار خارج بشن.

دیدگاه

حب فعلا این ماژول داشته باش
                        لینک گذاشتم که مال فروشگاه همین سایت

دوباره میگم هر هارد دو تا تغذیه داره و اینجوری تو برای هر هارد یه یک رله 6 یا 8 پایه نیاز داری
                        و دوباره میگم استفاده از رله و این خاموش روشن کردن های هارد باعث سوختن هارد میشه

اون مازول فقط میتونه یک ولتاز ساپورت کنه برای 4 تا هارد بصورت جداگانه که درصورت استفاده از دو نوع ولتاز برای هر هارد به همین مازول رله 8 کاناله نیاز داری
                        برای اینکه بیشتر راجب این ماژول بدونی کلمه ماژول رله رو سرچ کن
                        جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۱۰:۴۷ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵.

دیدگاه

مهندس از اینکه اینقدر وقت گذاشتی ممنونم
                          الان با دیدن این ماژول چند تا نکته هست
                          اول اینکه جدای از این ماژول به چیز دیگه ای هم نیاز هست یا فقط همون خودش میتونه مابین پاور و هاردها قرار بگیره. چون وقتی اسم ماژول وسط می یاد قاعدتا باید وابسته به چیزی باشه. مثلا حتما باید به آردوئینو وصل باشه یا نه خودش کاملا مستقل هست؟
                          دوم اگر مستقل هست میشه بعد خرید با شما ارتباط داشته باشم و کمکم کنید چطور باید اتصالاتش رو انجام بدم.

دیدگاه

مهندس از اینکه اینقدر وقت گذاشتی ممنونم
                            الان با دیدن این ماژول چند تا نکته هست
                            اول اینکه جدای از این ماژول به چیز دیگه ای هم نیاز هست یا فقط همون خودش میتونه مابین پاور و هاردها قرار بگیره. چون وقتی اسم ماژول وسط می یاد قاعدتا باید وابسته به چیزی باشه. مثلا حتما باید به آردوئینو وصل باشه یا نه خودش کاملا مستقل هست؟
                            دوم اگر مستقل هست میشه بعد خرید با شما ارتباط داشته باشم و کمکم کنید چطور باید اتصالاتش رو انجام بدم.
                            هر کمکی یتونم در خدمت شما هستم
                            شما از کنترل توسط سیم حرف زدید
                            این ماژول به شما کمک بزرگی میکنه و راه اندازی رله رو راحت میکنه
                            کار کردن باهاش راحت و یک ولتاز تغذیه 5 ولت داره و هر رله با فرمان یک پین وزدی 5 ولت روشن و خاموش میشه
                            در واقع وقتی 5 ولت به پین وردی خاموش میشه و وقتی زمین بدی روشن میشه اینجا این کارو با کلید انجام میدی
                            برای اینکه بهتر این مسائل درک کنی باید کمی سرچ کنی راجب ماژول رله

دیدگاه

یه دنیا ممنون . الان همه چی دستم اومده ، فقط متوجه نشدم یعنی با وجود این ماژول دیگه آردئینو که نیاز نخواهم داشت؟ درسته؟یعنی فقط خودش کافیه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X