اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل لوازم از طریق خط تلفن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل لوازم از طریق خط تلفن

ممنون از جوابتون!

1-این ولتاژهایی که نوشتم، روی حالت DC مواتی متر بود. میدونم سیگنال ارسالی Ac هستش، ولی اونو اندازه نگرفتم :redface: بگیرم بگم؟

2-شاید! ولی درست زده بودم، چون ولتاژ پایه هاش رو گرفتم ...

3-خب پس باید اینجوری ببندم: (ببین درست میگم!
    تو خونه چند تا پریز داریم. به یکیش تلفن رو میزنم وبه یکی دیگه مدار رو میزنم.( سوال: باید Tip و Ring رو درست بزنم؟ مهمه؟ Tip رو بدم به مدار و Ring رو به زمین؟)
    حالا به اون خط زنگ بزنم (سوال: نشونهآ‌ی این که مدار سالمه و داره سیگنال میگیره چیه؟ باید Std روشن شه دیگه؟! ) بعدش گوشی رو برمیدارم و کدهایی که میخوام رو بزنم؟ درسته؟

4- مدل MT8870 که فرق نمیکنه؟ مثلاً mt8870d یا mt8870ce.... ........ ( روش تست MT8880 هم همینجوریه؟)
    دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

این که کدوم زمین بشن اصلا فرقی نمی کنه! چون فرکانس های موجود در سیگنال ac برای ما مهمه!
      اگر مدار درست باشه باید کدهای DTMF رو درست تشخیص بده. می دونید که معادل دودویی کد DTMF تشخیص داده شده به صورت 4 بیتی در خروجی تراشه قرار می گیره.
      پسوندهایی مثل d , ce فاعدتا نباید تفاوت اساسی در عملکرد کلی تراشه ایجاد کنند اما من تحقیقی درباره اون انجام ندادم.
      فرقی نمی کنه از کدوم تراشه استفاده می کنید (8870 یا 8880). به هر حال به محض این که سیگنال های DTMF روی خط قرار گرفت مدار باید اونها رو تشخیص بده. و ساده ترین راه ایجاد این سیگنالها هم همون طور که عرض کردم استفاده از گوشی تلفن خودتونه.

دیدگاه

وقتی با خط تماس میگیرم، از اون طرف گوشی رو برداشتم...

1- چه قبل و چه بعد از تماس، پایه Std روشن نمیشه! حتی در حین زدن کدها! :NO:

2- مشکل عجیب: از این طرف هر کدی (عدد،*،#) رو میزنم، اونطرف کد باینریش روشن میشه وتا زدن دکمه ی دیگه یی، همچنان اون عدد قبلی روشنه. oo:

ولی: اعداد 7-8-9-0-*-# رو تشخیص میده، ولی 1-2-3-4-5-6 رو تشخیص نمیده. جالب ایتجاست که اگر از این اعداد( 1 تا 6) در لابلای اعداد (*#0...9) استفاده کنم، تشخیصشون میده!
        مثلاً 7890*# رو میگیره، 123456 رو نمیگره ... ولی *987123 رو میگیره!! ....
        یا میگیره، یا نمیگیره، ولی اشتباه هرگز نمیگیره!
        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

یادمه منم یه دفعه همچین مشکلی داشتم . از مدل MT8870DE استفاده کردم. مقادیر مقاومت ها رو یه کم تغییر دادم. نتیجه داد.
          ضمن این که خروجی های آیسی به صورت لچ هستند. یعنی تا دریافت مجدد کد در حالت قبلی باقی می مونن

دیدگاه

سلام
            من اینو بستم

خیلی علی جواب داده این هم ادرس برای توضیحات مدار
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=12506.0
            اگه مشکلی بود من در خدمتم راستی قسمت اپتو کوپلر مشکل داره اگه خاستین ببندین بگین رفعش کنم
            انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
            [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
            http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X