اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لیتر شمار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لیتر شمار

سلام دوستان،خسته نباشبد.
    من واسه قسمتی از پروژه ام که با 8051 هست، نیاز به این دارم که مثلا 100 لیتر آب وارد یه مخزن بشه.
    میشه این 100 لیتر رو هم از طریق ترازو اندازه گرفت و هم اینکه از طریق یه دستگاهی شبیه کانترهای پمپ بنزین باشه که در مسیر لوله آب قرار بگیره و بگه چند لیتر آب از لحظه A از لوله گدشته.
    من نمیدونم همچین شمارنده یا دستگاهی تو بازار هست یا نه.کسی میتونه کمکم کنه؟ و نیز بگه خروجی این دستگاه احتمالا باینری هست یا نه؟ (ماکزیموم 8بیتی باشه برام کافیه).قیمتشم بگه ممنون میشم

پاسخ : لیتر شمار

این کانتر توی بازار هست چون شرکت هایی که تجهیزات پمپ بنزین تولید میکنن از اون استفاده میکنن. ولی کجا نمیدونم. خروجی چند تاشونم که من دیدم خروجی مرسوم یک shoft-encoder هستش یعنی دو تا موج مربعی با 90 درجه اختلاف فاز. دقتشون هم از 50 پالس در لیتر تا 270 پالس در لیتر متغیره. شاید به پژوه داشته باشه.

دیدگاه

سلام دوست عزیز!
      قطعه ای که شما لازم داری اسمش فلومتره و در دو نوع لحظه ای و مجموع موجوده که فکر میکنم نوع مجموعش به کار شما بیاد. ضمن اینکه باید مشخصات خاصش از قبیل فشار و دبی سیال رو بررسی کنی، چون سیال شما آبه، باید در مورد خوردگی و رسوباتش هم چاره اندیشی کنی.با توجه به اینکه این قطعات معمولا گرونقیمت هستند من همون ترازو رو ارجح میدونم.
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

دوست عزیز بهتر نیست ازه یه لودسل صنعتی استفاده کنی؟
        با میزان ورودی زیاد کاری مداری! به هر حال ممکنه فشار کم و زیاد بشه و دقت خیلی بالا نیست
        ولی لودسل فکر کنم بهتر جواب کارتون رو بده!
        گیرم که تو از سر گنه در گذری...
        زان شرم که دیدی که چه کردم چه کنم؟؟؟؟

دیدگاه

smargenius منم میگم که از لودسل استفاده کن چون فلومترهارو که من دیدم تو جمهوری وحشت کردم :evil:
          جانم به فدای ائمه اطهار
          می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
            smargenius منم میگم که از لودسل استفاده کن چون فلومترهارو که من دیدم تو جمهوری وحشت کردم :evil:
            دلیل وحشتشون هم قیمتی بوده!!!
            ولی من برای دقت بیشتر و راحت تر بودن کار پیشنهاد لودسل رو میدم!
            گیرم که تو از سر گنه در گذری...
            زان شرم که دیدی که چه کردم چه کنم؟؟؟؟

دیدگاه

امیر جان واسه پایان نامه قیمت هم مهمه آخه بستگی به هدفم داره :agree: حرف شما درسته ولی باید دید ارزش نوآوری در چه حدی هست. :bye
              جانم به فدای ائمه اطهار
              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X