اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سرعت سنج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سرعت سنج

یک پیشنهاد که بصورت گلوبال میتونی ازش استفاده کنی یعنی رو هر مدل ماشینی از ژیان بگیر برو تا hummer و dodge و هر چیز دیگه ای
    استقاده از یک دستگاه gps که خروجی سریال داشته باشه که بتونی وصلش کنی به میکرو و محاسبه سرعت از روی اون که دقیقترین نوع محاسبه سرعت هست
    که توی سیستم ها پلیسی هم از همین روش استفاده میشه

اگر هم اینجوری دوست نداری و میخوای حتما از رو خود ماشین بخونی اینجا یه سر بزن
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=15349.0
    گیرم که تو از سر گنه در گذری...
    زان شرم که دیدی که چه کردم چه کنم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirsadeghi
      یک پیشنهاد که بصورت گلوبال میتونی ازش استفاده کنی یعنی رو هر مدل ماشینی از ژیان بگیر برو تا hummer و dodge و هر چیز دیگه ای
      استقاده از یک دستگاه gps که خروجی سریال داشته باشه که بتونی وصلش کنی به میکرو و محاسبه سرعت از روی اون که دقیقترین نوع محاسبه سرعت هست
      که توی سیستم ها پلیسی هم از همین روش استفاده میشه

اگر هم اینجوری دوست نداری و میخوای حتما از رو خود ماشین بخونی اینجا یه سر بزن
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=15349.0
      امیر صادقی عزیز ممنون از ایده جابتون من به فکرم نرسیده بود :applause:تشکرم کردم ازت حال کنی.بابا یکی از منم تشکر کنه دیگه :cry2:
      جانم به فدای ائمه اطهار
      می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام .
        استفاده از gps برای کارهای با دقت بالا زیاد مناسب نیست . به دلایل زیر
        1- سرعت رفرش gps معمولا یک ثانیه هست و این یعنی سرعت را دیرتر از چیزی که هست میخونید.
        2- gps در همه جا در دسترس نیست . مثل تونل ها و زیر پلها
        نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARST
          سلام .
          استفاده از gps برای کارهای با دقت بالا زیاد مناسب نیست . به دلایل زیر
          1- سرعت رفرش gps معمولا یک ثانیه هست و این یعنی سرعت را دیرتر از چیزی که هست میخونید.
          2- gps در همه جا در دسترس نیست . مثل تونل ها و زیر پلها
          اما در عوض مزیت هاش خیلی بیشتر از کمبوداشه.
          به نضر من باید به این فکر کنی که احتمال اینکه نیاز به دونستن real-time سرعت داشت باشی و یا اینکه در جایی قرار بگیری که gps نتونه آنتن بده بیشتره یا اینکه محدودیت رو از اینکه چه ماشینی داشته باشی و اینکه اون ماشین ECU داره یا نه ورداری.
          البته در مورد آنتن دهی gps انقدرم بد نیستا. بستگی به گیرنده داره که بتونه با چندتا ماهواره ارتباط برقرار کنه. زمین شناسا از اون تو خیلی عمقای زیاد هم استفاده می کنن.
          دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

راجع به gps شبهه های زیادی موجوده
            ولی بزارید من یه توضیحی بدم
            سرعت رفرش، دقت مختصاتی، میزان انتن دهی و کلیه پارامترها تو هر ماژولی متفاوته
            ما توی تولید یه محصول که حالا نمیگم چی بوده نیاز به سرعت ماشین داشتیم
            حدودا 10 نوع ماژول رو تست کردیم تا به بهترین نوعش تو سرعت سنجی رسیدیم
            البته ببخشید که نمیتون مدل رو عنوان کنم چون مسئولیت داره برام و ...
            نکته دیگه ای که هست این ماژول تحریکش دستیه و به محض فرستادن پالس چندتا مشخصه برامون رو برامون بر میگردوند.
            مختصات جغرافیایی، سرعت لحظه ای، سرعت میانگین و ...
            به سرعت هایی که میده نمیشه زیاد اطمینان کرد البته خطاش زیر 0.5km/h که معادل 500 متر بر ساعت هست که توی کار ما زیاد بود.
            برای همین توی دو زمان مشخص مختصات جغرافیایی رو میخونیم مسافت طی شده رو محاسبه می کنیم. با استفاده از مدت زمان بین ارسال پالس اول و دوم و مجموع دو زمان پاسخگویی ماژول که چیزی در حدود 0.08s هست که مجموعا برای دوبارش میشه 0.16s سرعت رو محاسبه میکنیم.
            البته ما برای دقت بیشتر مدت زمان رسیدن پالس از پردازنده به ماژول و سایر تلفات زمانی رو هم محاسبه کردیم
            نتیجه شد دقتی در حدود 0.001km/h که معادل 1 متر بر ساعت هست که برای کار ما تقریبا قابل قبول بود
            البته ناگفته نماند معمولا این مقدار خطا هم توی کم و زیاد شدن میلی ثانیه ای ارتباطات بوجود میومد که حذفش دیگه خیلی سخت میشه

این سیستم تقریبا توی 70 درصد از جاده های کشور تست شده و تابحال هنوز مشکلی از لحاظ آنتن دهی توی شرایط آب و هوایی مختلف و حتی تونل ها نداشتیم

دیدگاه

سرعت رفرش، دقت مختصاتی، میزان انتن دهی و کلیه پارامترها تو هر ماژولی متفاوته
              ما توی تولید یه محصول که حالا نمیگم چی بوده نیاز به سرعت ماشین داشتیم
              حدودا 10 نوع ماژول رو تست کردیم تا به بهترین نوعش تو سرعت سنجی رسیدیم
              نکته دیگه ای که هست این ماژول تحریکش دستیه و به محض فرستادن پالس چندتا مشخصه برامون رو برامون بر میگردوند.
              مختصات جغرافیایی، سرعت لحظه ای، سرعت میانگین و ...
              به سرعت هایی که میده نمیشه زیاد اطمینان کرد البته خطاش زیر 0.5km/h که معادل 500 متر بر ساعت هست که توی کار ما زیاد بود.
              برای همین توی دو زمان مشخص مختصات جغرافیایی رو میخونیم مسافت طی شده رو محاسبه می کنیم. با استفاده از مدت زمان بین ارسال پالس اول و دوم و مجموع دو زمان پاسخگویی ماژول که چیزی در حدود 0.08s هست که مجموعا برای دوبارش میشه 0.16s سرعت رو محاسبه میکنیم.
              البته ما برای دقت بیشتر مدت زمان رسیدن پالس از پردازنده به ماژول و سایر تلفات زمانی رو هم محاسبه کردیم
              نتیجه شد دقتی در حدود 0.001km/h که معادل 1 متر بر ساعت هست که برای کار ما تقریبا قابل قبول بود
              البته ناگفته نماند معمولا این مقدار خطا هم توی کم و زیاد شدن میلی ثانیه ای ارتباطات بوجود میومد که حذفش دیگه خیلی سخت میشه

این سیستم تقریبا توی 70 درصد از جاده های کشور تست شده و تابحال هنوز مشکلی از لحاظ آنتن دهی توی شرایط آب و هوایی مختلف و حتی تونل ها نداشتیم
              آره دیگه، منظورم منم دقیقاً استفاده ازش برای اندازه گیری سرعت با مکان بود، نه اون سرعت سنج خودش دیگه
              اگه بتونید یه مدل دقیق تر (بدون بردن نام) از سیستمتون بذارید ممنون میشم.
              دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

سئوالی ازش دارید بپرسید
                اینجوری نمیتونم توضیحات بیشتری بدم
                شرمنده

دیدگاه

:read:
                  جانم به فدای ائمه اطهار
                  می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

...
                    سلام
                    این دیگه چه مدل راهنماییه ؟؟؟؟؟؟

اگه اینطوره :::

دقیقا همین چیزی را که شما می خواهید بسازید من با امکاناتی بیشتر ساختم ولی شرمنده بیشتر از این نمی تونم بگم چون دیگه با این همه کار خیلی برام مسئولیت داره . :surprised: oo:
                    اگر قرار باشه هر کس تجربه ای کسب کنه و فکر کنه که گفتنش مسئولیت داره که . . .

:::

البته اگر در زمینه ی نظامی باشه (که بعید می دونم) بهتون حق میدم .

موفق باشید :smile:
                    [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                    ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

70% جاده های کشور ؟ میدونید چقدر جاده داریم ؟
                      تازگیها جی پی اس توی تونل هم کار میکنه ؟ جلل الخالق ! لابد ورژن ایرانی جی پی اس هست . اخه یک چیزی بفرمایید که بگنجد .
                      نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ARST
                        70% جاده های کشور ؟ میدونید چقدر جاده داریم ؟
                        جاده های روستایی 76 هزار و 749 کیلومتر آسفالت شده، و در حال حاضر وزارت راه و ترابری عهده دار نگهداری ۱۰۷۰۰۹ کیلومتر از انواع راهآ‌ها در کشور می باشد .

منبع :
                        http://www.mrt.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=a1cdcf6f-c7a9-43c5-8482-90cedff526c2
                        پورتال وزارت راه و ترابری

دیدگاه

خب دوستان هر جور که دوست دارن میتونن آزادانه فکر کنن، بالاخره آزادی باید همه جا باشه دیگه
                          هیچ مشکلی هم نیست.
                          منظور من از جاده جاده های روستایی نبود، جاده هایی بود که پلیس راه در آنها وجود داره
                          کلا از این مدل افراد توی همه فوروم ها دیده میشن. البته ببخشیدا، ولی خب مسخره کردن یه چیز رایج شده.

در هر صورت چون سیستم ها صنعتی هستن و در قرار داد موظف شدیم اطلاعات اون رو حفظ کنیم با تمام کنایه هاتون باید عرض کنم متاسفانه نمیتونم اطلاعاتی در اختیارتون بزارم.
                          شما هم بهتره قبل از مسخره کردن دیگران و ارائه اسناد و مدارک کمی تفکر کنید و منظور ها رو درست برداشت کنین
                          من توضیحات کاملی براتون ارائه کردم.فقط عرض کردم مدل و نام نمیتونم عنوان کنم
                          ولی متاسفانه شما ...
                          باز هم از همتون معذرت می خوام، ولی ترجیح دادم قبل از ترک بحثتون حرفم رو زده باشم.
                          بامید نتیجه گیریتون از طرح خوبتون.
                          موفق باشید
                          خدا نگه دار

دیدگاه

خب دوستان هر جور که دوست دارن میتونن آزادانه فکر کنن، بالاخره آزادی باید همه جا باشه دیگه
                            هیچ مشکلی هم نیست.
                            منظور من از جاده جاده های روستایی نبود، جاده هایی بود که پلیس راه در آنها وجود داره
                            کلا از این مدل افراد توی همه فوروم ها دیده میشن. البته ببخشیدا، ولی خب مسخره کردن یه چیز رایج شده.

در هر صورت چون سیستم ها صنعتی هستن و در قرار داد موظف شدیم اطلاعات اون رو حفظ کنیم با تمام کنایه هاتون باید عرض کنم متاسفانه نمیتونم اطلاعاتی در اختیارتون بزارم.
                            شما هم بهتره قبل از مسخره کردن دیگران و ارائه اسناد و مدارک کمی تفکر کنید و منظور ها رو درست برداشت کنین
                            من توضیحات کاملی براتون ارائه کردم.فقط عرض کردم مدل و نام نمیتونم عنوان کنم
                            ولی متاسفانه شما ...
                            باز هم از همتون معذرت می خوام، ولی ترجیح دادم قبل از ترک بحثتون حرفم رو زده باشم.
                            بامید نتیجه گیریتون از طرح خوبتون.
                            موفق باشید
                            خدا نگه دار
                            سلام
                            شاید زود قضاوت کردم ولی خداییش اینکه پیشنهاد یک مدل از مدل هایی رو که امتحان کردید فکر نکنم اشکال داشته باشه .
                            به هر حال خیلیها که تو پروژه های صنعتی هم کار کردن دیگه تجربیاتی که بدست میارن که دیگه سفارش دهنده مالکش نیست .
                            شما طبق قرارداد نباید اسرار دستگاه مورد نظر رو فاش کنید نه اینکه حالا حتی اطلاعات مفیدی که ممکنه به درد بقیه بخوره رو هم راه نمایی نکنید .
                            در هر حال عذر می خوام ولی این دوستمون رو هم بیشتر راهنمایی کنید .
                            موفق باشید :smile:

دیدگاه

دوستمون هم گفتن که اگه راهنمایی بخوایم حاضرن انجام بدن. اما خب، اینکه حسین جان شما هم زود قضاوت کنید و ایشون رو ناراحت کنید واقعاً در شان مهندس برق و این سایت نیست.
                              در هر صورت فعلاً که از سوال کننده خبری نیست. اما امیدوارم با منحرف شدن بحث بی خیال تاپیک نشده باشن :agree:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X