اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ساخت تایمر راه پله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ساخت تایمر راه پله

سلام دوستان
    من بعد از مدتها تصمیم گرفتم یه کار عملی انجام بدم که بدرد بخوره (آخرین کار که انجام دادم یه مدار چشمک زن بود) :redface:
    و یه خورده کاربرد داشته باشه تا هزینش هدر نره! :mrgreen:
    این بود که تصمیم گرفتم یه تایمر راه پله که تو بازار هم نمونه های مختلف(از جمله چینیش)فراوونه درست کنم
    با یه سرچ کوچیک تو اینترنت به چندتا مدار برخوردم که متاسفانه مقدار دقیق مقاومت ها و در بعضی موارد برنامه ی AVR رو نداده و یه شمای کلی معرفی کرده
    از دوستانی که قبلا یه همچین چیزی ساختن یا سر رشته ای تو این زمینه دارن خواهش میکنم که منو راهنمایی کنن :applause: :applause: :nerd:
    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
    "دکتر علی شریعتی"

پاسخ : راهنمایی برای ساخت تایمر راه پله

www.velleman.be
    از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

برای ساختن تایمر راه پله اگر منظورتون همین هست که یا زدن کلید لامپ بعد از مدت زمان خاصی خاموش بشه ، نیاز به میکرو نیست فقط کافیه از آیسی ne555 استفاده کنید . با این آیسی می تونید هم کلیدی بسازید که بعد از مدت زمان خاصی خاموش بشه و هم کلیدی که با تاخیر خاصی روشن بشه و ...
      اگر منظورتون همین هست براتون مدارشو بذارم
      Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

سیاوش جان اگه لطف کنی ممنون میشم :applause:
        از دوستان دیگه ایی هم که نمونه های دیگه ایی رو سراغ دارن خواهش میکنم تو این تایپیک مطرح کنن :wow:
        (این که میگم با میکرو ساخته شده باشه به خاطر اینه که تازه شروع به یادگیری میکرو کردم :nerd
        در ضمن برای ساخت تایمر راه پله به صورت تاچ فکر کنم حتما باید از میکرو استفاده بشه! :read:
        "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

دیگه کسی نبود!
          هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم :smile:
          "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

سلام..........لازم به میکرو نیست .................... ولی اگه بخوای با میکرو درست کنی ............ با کدام میکرو کار می کنی :applause:
            ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

دوست عزیز همون طور که گفتم من تازه کارم و اطلاعاتم در مورد میکرو خیلی محدوده در حد این که میدونم باید توش یه سری برنامه با کدویژن(به زبان سی) یا بسکام(ویزوال) استفاده کرد و در واقع با پروگرام کردن مشخص میکنیم که پایه ها کی یک بشن و کی صفر
              (اطلاعاتم تو همین حده کدوم میکرو رو نودونم :nerd
              "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

بسکام به زبان ویژوال نیست زبان بیسیک هست

دیدگاه

این مدارشه برای 1-5 دقیقه و 10 دقیقه ای
                  http://www.4shared.com/photo/8Q_OcEkz/111.html
                  حالا کاری که شما می کنید فقط باید اون خروجی رو به رله وصل کنید
                  Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

اگه منظورتون بعد زدن کلید بعد چن ثانیه خاموش شه هست که میتونی با UJT و 2 تا مقاومت و یه خازن درستش کنی اگه خواستی زمانش قابل تغییر باشه از یه پتانسیومتر بجای یه مقاومت استفاده کن.از آنجایی که زیاد به پروژه کاربردی علاقه داری بهتره که کتاب الکترونیک صنعتی رشید محمد رو بخری و بخونی ارزششو داره.

دیدگاه

سلام دوستان عزیزم
                      من ترم آخرکاردانی هستم.باید پروژه تحویل بدم وموضوع پروژه من ساخت تایمردیجیتالی راه پله به همراه سنسورحرکتی یاهمون چشمیه.تورو خداکمکم کنید.من اصلا تاحالا برنامه نویسی نکردم تازه این ترم یه استاد درپیت اومده که بگه میکرو چی هست.توروخدا برنامه نویسی این پروژه رو به من بدین.
                      ممنون :sad: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tina1234
                        سلام دوستان عزیزم
                        من ترم آخرکاردانی هستم.باید پروژه تحویل بدم وموضوع پروژه من ساخت تایمردیجیتالی راه پله به همراه سنسورحرکتی یاهمون چشمیه.تورو خداکمکم کنید.من اصلا تاحالا برنامه نویسی نکردم تازه این ترم یه استاد درپیت اومده که بگه میکرو چی هست.توروخدا برنامه نویسی این پروژه رو به من بدین.
                        ممنون :sad: :sad:
                        اگه شما تا حالا برنامه نویسی نکردین پس درست نیست بگید استاد ...... هست
                        شما پروژه شروع کنید هرجا مشکلی بود با کمک دوستان کمک میکنیم
                        [glow=red,2,300]تاپيک هاي ايجاد شده[/glow]

دیدگاه

سلام...
                          والا استاد میکروکنترلر به ما برنامه نویسی بانرم افزارکدویژن روتوضیح داده اما الان در ازمایشگاه ما بابسکام کارمیکنیم.کلا اطلاعاتمون قاطی شده.
                          درهرصورت اگرکسی برنامه نویسی تایمررو همراه بانقشه pcbاون داره ممنون میشم کمکم کنه. :smile:

دیدگاه

اگر پیدا کردید به منم بگید آخه پرووه آخر ترم منم هست اما با یه دختر1ساله نمیشه کاری کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X