اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور PIR ( سنسور تشخیص حرکت بدن انسان )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سنسور PIR ( سنسور تشخیص حرکت بدن انسان )

ba arze salam
    va tashakor babate saite be in on khobi ke darid man in barname ro az sait gereftam faghat hengami ke mikham bazesh konam password mikhad :angry:

دیدگاه

سلام
      آقا شما نباید فینگلیش تایپ کنید این جزو قوانین این انجمن هست.
      موفق باشی

دیدگاه

سلام. ورودت رو به انجمن خوش آمد میگم.
        برای فعالیت حتما فارسی تایپ کن.

پسورد تمام فایل ها تو انجمن www.eca.ir هست.
        حتما به اینجا سر بزن:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,10159.0.html

دیدگاه

سلام :

کاملاً بستگی به نوع لنز دارد

بهتر است از فروشنده سوال کنید
          البته اکثراً لنز رو روی PIR نصب می کنند ، بدون فاصله

یا اگر لنز بزرگتر بود رو برد نصب می کنند

دیدگاه

سلام
            کسی در مورد نحوه راه اندازی EX-35T چیزی می دونه ؟ اگه امکان داره در مورد ساخت یه مدار میکرویی و الگوریتم برنامه توضیح بدید .

با تشکر
            در آدمي عشقي و دردي هست که اگر صد هزار عالم ملک او شود آرام نگيرد. اين خلق به تفضيل در هر پيشه اي تحصيل نجوم و طب و غير ذالک مي کنند و هيچ آرام نمي گيرند زيرا مقصود به دست نيامده است. آخر معشوق را دل آرام مي گويند يعني که دل به وي آرام گيرد پس به غير، چون آرام و قرار گيرد؟ اين جمله خوشي ها و مقصود ها چون نردباني است و چون پايه هاي نردبان جاي اقامت و باش نيست، از بهر گذشتن است. خنک او را که زود تر بيدار و واقف گردد تا راه دراز برو کوته شود و درين پايه هاي نردبان عمر خود را را ضايع نکند.

دیدگاه

ممنون از اطلاعاتی که به ما دادی
              هر چیز زکاتی دارد و زکات علم نشر آن است :applause:

دیدگاه

سلام!

در مورد pir،:

1-برد این سنسور چقدره؟ یعنی منبع مادون قرمز (مثلا دست انسان ) باید حداقل در چه فاصله ای باشه تا اون رو سنس کنه؟ :question:

2- این سنسور به " وجود مادون قرمز" حساس است یا به " تغییرات مادون قرمز" ؟... یعنی اگر من دستم رو بگیرم جلوش و تکون ندم، دائماً خروجی میده، یا اینکه حتماً باید تکونش بدم تا توی پنجره هاش، تغییرات مادون قرمز دریافت بشه؟

3- برای سنسور فرقی میکنه منبع مادون قرمز چی باشه؟ انسان یا کبریت یا...؟ یا حتی هوای گرم؟ چون گفته بودین روی طول موج IR بدن انسان حساسه!

4-گفته بودین با لنز مخصوص میشه جلوی خطا در مجاورت هوای گرم رو گرفت. اسم معمول این لنز چیه و کجا گیر میاد؟ :sad:

5- مداری رو که در صفحه پیش نشون دادین، زیاد دیدم. آیا بصورت عملی و بدون ایراد کار خواهد کرد یا نه؟ چون میخوام بسازمش، نمیخوام الکی وقت و هزینه تلف کنم... :redface:
                دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ma3oud
                  سلام!

در مورد pir،:

1-برد این سنسور چقدره؟ یعنی منبع مادون قرمز (مثلا دست انسان ) باید حداقل در چه فاصله ای باشه تا اون رو سنس کنه؟ :question:

2- این سنسور به " وجود مادون قرمز" حساس است یا به " تغییرات مادون قرمز" ؟... یعنی اگر من دستم رو بگیرم جلوش و تکون ندم، دائماً خروجی میده، یا اینکه حتماً باید تکونش بدم تا توی پنجره هاش، تغییرات مادون قرمز دریافت بشه؟

3- برای سنسور فرقی میکنه منبع مادون قرمز چی باشه؟ انسان یا کبریت یا...؟ یا حتی هوای گرم؟ چون گفته بودین روی طول موج IR بدن انسان حساسه!

4-گفته بودین با لنز مخصوص میشه جلوی خطا در مجاورت هوای گرم رو گرفت. اسم معمول این لنز چیه و کجا گیر میاد؟ :sad:

5- مداری رو که در صفحه پیش نشون دادین، زیاد دیدم. آیا بصورت عملی و بدون ایراد کار خواهد کرد یا نه؟ چون میخوام بسازمش، نمیخوام الکی وقت و هزینه تلف کنم... :redface:
                  دوست عزیز من هیچکدوم از جواب سوالهایی رو که پرسیدی نمی دونم ولی خودم یه مشکلی دارم اون هم همون مدار کذاییه که من هم از اون جواب نگرفتم.البته من خودم دوست داشتم خروجی تقویت کننده رو به adc میکرو بدم ولی نشد . اگه کسی هست که مدار دیگه ای داره کمک کنه.در کل در مورد قسمت اخر صحبتت خواستم باهات هم دردی کنم.
                  به جای اینکه یه اقیانوس کم عمق باشی, یه چاه ژرف باش.

دیدگاه

سلام به هر دو دوست بالا :

اول جواب های Ma3oud :

1- برد این سنسور به ارتفاع و محل و نوع لنز بستگی داره برای چیزی که من ساختم 3 متر عرض و 12 متر در دید مستقیم دید دارد.
                    2- این سنسور ها دارای حداقل 2 و حداکثر 4 پنجره ( بسته به نوع سنسور) هستند و سنسور چیزی که حس می کند تفاوت مادون قرمز عبوری از جلوی این 2 پنجره است (اگر 4 پنجره باشه 2 کانال داره که هر کانال 2 تا پنجره داره ) اگر دست و یا بدن جلوی این سنسور کاملاً بی حرکت باشه حس نمیشه اما کوچکترین حرکت دست و یا بدن انسان باهاش سنس میشه .
                    3- برای سنسور فرق میکنه که منبع مادون قرمز چی باشه ! چون مدار فوق فقط برای بدن انسان تنظیم شده
                    فکر کنم قبلاً توضیح داده بودم که هر چیزی که دمایش بیشتر از صفر درجه مطلق باشد امواج مادون قرمز از خودش صاتع می کند و بدن انسان چون همیشه در یک محدوده خیلی کم تغییر دما می دهد (36.5 تا 47.5 درجه سانتیگراد) لذا طول موج این امواج تقریباً چیز مشخصی است پس می توان آن را به بدن انسان حساس فرض کرد .
                    البته نادیده گرفته نشود در محیطهایی که تغییر ناگهانی هوا ممکن است ( مثلاً با کولر یا بخاری) این سنسورها با کمی نویز عمل می کنند .

4- اسم این لنزها "فرسنل لنز" هست و اصولاً بدون این لنزها برد این سنسورها خیلی خیلی کم است ( در حد سانتی متر) و شما می توانید از جمهوری به راحتی انواع آنرا تهیه بفرمائید .

5- این مدار کاملاً عملی است و ما بعنوان محصول آنرا تولید کرده ایم و از نظر کیفیت و حساسیت از نمونه های خارجی هم بهتر عمل می کند ( میتونید برای تست تشریف بیارید و ببینید)

اما جواب دوستمون آقا محسن :

ببینید اگر شما جواب نگرفتید دلیل نمیشه که کار نمی کنه !
                    این مدار فوق العاده حساس هست

زاویه و نحوه خم کردن لنز به حدی حساس است که با کمتر از یک میلیمتر جابجائی در موقعیت لنز سبت به سنسور برد مفید به نصف کاهش پیدا می کند !
                    من نمیدونم شما چطور ساختید که جواب نگرفتید ! اما ما بعنوان محصول اون رو تولید هم کردیم

برای اتصال خروجی به ADC اول باید اون رو تو چند مرحله تقویت و نویز گیری کنید چون خروجی خود سنسور خیلی ضعیف و نویزی است .

موفق باشید

دیدگاه

دوست عزیز اقا حامد از جوابی که به من دادید ممنون من چند تا سوال داشتم یکیش اینه که این لنزی که شما میگید یک نیم کره پلاستیکی سفید است که روش حالت دایره دایره داره و روی سنسور میشینه؟ودومی هم اینکه مداری که در محصولتان استفاده کردید همین مدار این تاپیک است؟البته باید بگم من مدار رو به طور کامل نبستم ولی اون قسمتی که من بستم قسمت تقویت کننده بود که جواب نداد البته من دوباره این مدار رو خواهم بست. این قسمت نویز گیری هم که گفتید کجای مداره؟لطفا به همه ی سوالام جواب بدید.بازم ممنون

دیدگاه

سلام :

بله اون لنزها مدلی هست که روی خود سنسور میشینه
                        اما یکسری لنز هست که ورقه ای هست و ما از اون استفاده کردیم که باید با یک فاصله از سنسور نصب بشه

بله این مدار همونیه که ما توی محصولمون استفاده کردیم

بخش نویزگیریش یکی از اون پ امپهای مقایسه و فیدبک دار هست

دیدگاه

بازم ممنون و ببخشید که هی مزاحم میشم و میخوام بدونم که اون لنزی که شما دارید از کجا گرفتید (ادرس دقیق :redfaceمن خودم سنسور و لنز رو از کنار جوان خریدم.و اینکه محصول شما داره چه کاری انجام میده و چه فاصله ای رو پوشش میده.خیللللی ممنون واقعا متشکر :nice:

دیدگاه

سلام مجدد!

1-این مدار PIR تا زمان وجود منبع مادون قرمز در جلوش خروجی میده؟ :question:

یا اینکه با دیدن مادون قرمز، واسه یه مدت خروجی میده، بعد قطع میشه؟ اینو پرسیدم، چون cd4838 مونو استابله...

2- اون پتانسیمتر (R8) واسه چیه؟ تنظیم حساسیت یا مدت زمان خروجی؟

:rolleyes:

دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

ببخشین! نکنه تو این فروم رسمه که هر کی سوال کرد، خودش هم باید جواب بده؟
                              پس اینهمه عضو و متخصص و ... چی کار میکنن؟ oo:
                              نگید چرت و پرت میگم! چون از بس تو این http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8227.0 تاپیک جواب گرفتم، داشتم شک میکردم که اینجا..... :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ma3oud
                                ببخشین! نکنه تو این فروم رسمه که هر کی سوال کرد، خودش هم باید جواب بده؟
                                پس اینهمه عضو و متخصص و ... چی کار میکنن؟ oo:
                                نگید چرت و پرت میگم! چون از بس تو این http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8227.0 تاپیک جواب گرفتم، داشتم شک میکردم که اینجا..... :sad:
                                نترس کم کم عادت می کنی :mrgreen:
                                در كودكي مي خواستم جهان را عوض كنم ، جوان كه شدم مي خواستم كشورم را عوض كنم ، به ميانسالي كه رسيدم مي خواستم شهرم را عوض كنم ، اكنون كه به پيري رسيدم فهميدم كه اگر خودم را عوض مي كردم شايد مي توانستم جهان را عوض كنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X