اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در حل مشکل تغیر سطح dc

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در حل مشکل تغیر سطح dc

با سلام
    ایا بجز op amp قطعه ای یا مدار دیجیتالی هست که بتونه سطح منطقی 5 ولت رو به مقدار بالاتری برسونه و سطح منطقی صفر رو در همون صفر نگه داره؟
    با تشکر.

پاسخ : کمک در حل مشکل تغیر سطح dc

کسی نیست به من کمک کنه؟

دیدگاه

شما با یه بافر CMOS مثلا 74HC07 میتونی اینکار رو انجام بدی

دیدگاه

این بافرها چطور سطح منطقی 5 ولت را مثلا به 7 ولت میرسونن منظورم اینه که اگه من این ای سی رو با 7 ولت تغذیه کنم سطح منطقی 7 ولت بهم میدن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط soheyl_60
          این بافرها چطور سطح منطقی 5 ولت را مثلا به 7 ولت میرسونن منظورم اینه که اگه من این ای سی رو با 7 ولت تغذیه کنم سطح منطقی 7 ولت بهم میدن؟
          این آی سی ها خروجیشون open colector و باید با یه مقاومت pull up بشن ، وگرنه خروجی یک به شما نمیدن ، حالا شما می تونین ین خروجی رو به جای اینکه به 5 ولت pull up کنید به 7 ولت وبالاتر (معمولا تا 30 ولت) pull up کنین.

دیدگاه

از جواباتون ممنون اما اگه درست متوجه شده باشم ولتاژ خروجی این ای سی با استفاده از مقاومت خارجی بشدت تحت تاثیر جریان عبوری از اون قرار میگیره من یه ای سی میخام که حداقل تا 5 میلی امپر جریان خروجیش ولتاژ خروجیش ثابت باقی بمونه.
            بازم ممنون از پاسختون.

دیدگاه

تقریبا تو تمام آی سی ه این مقاومته هستش . با انتخاب درست مقاومت بسته به جریانی که ازش میکشید میتونید از بابت کاهش ولتاژ پورت دردسر نداشته باشین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X