اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در راه اندازی isd2560

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در راه اندازی isd2560

سلام دوستان
    من در راه اندازی isd2560 به مشکل برخوردم :
    وقتی مدار اولیه رو به صورت کامل می بندم و در مود m6 قرار میدم ، led که به eom وصله از اول برقراری مدار روشن هست.
    اگر درست فهمیده باشم ، این غیر منطقی هست . از این گذشته ic با دادن پالس 0 به ce ( در صورتی که p/r=0 و pd=0 هستن ، یعنی حالت record ) هیچ عکس العملی نشون نمیده و تغییری در حالت led متصل به eom ایجاد نمیشه.
    پیشاپیش از راهنمایی دوستانتون متشکرم.
    مشغول در اين دنياي آکل و ماکول .......

پاسخ : مشکل در راه اندازی isd2560

دوستان ، من مشکلم با راه اندازی isd برطرف شد. حالا با ضبط مشکل دارم. من میکروفونو به همون شکلی که دوستمون در تاپیکی مرتبط با isd وصل کرده بود ، بستم. ولی جواب نمیده.یعنی وقتی تو مد m6 ضبط میکنم و در همون مد یا مد m0+m4 پخش میکنم ، فقط خش خش شنیده میشه.
    مشکل از کجاست؟؟؟؟؟
    لطف کنید ، نحوه وصل کردن line out کارت صدا رو به isd و ضبط کردن از این طریقو یه توضیح مختصر بدین . من کارم با ضبط کردن صدا از کامپیوتر رو isd هم را میفته.
    دوستانی که در این زمینه کار کردن لطفا کمک کنن .

دیدگاه

اینم عکسش

من میکروفونو این جوری وصل کردم:
      oo

( بعد از زدن لینک بالا ، در پنجره ای که جدید باز میشه ، view it رو بزنید )

دیدگاه

:angry: :angry:
        من خیلی شاکییم.یعنی هیچ کی پیدا نمیشه مارو راهنمایی کنه؟
        پس کجان این دوستان که جواب بدن؟؟؟؟
        Hamed.H و mahmood karimi و magician
        :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad.jafari
          :angry: :angry:
          من خیلی شاکییم.یعنی هیچ کی پیدا نمیشه مارو راهنمایی کنه؟
          پس کجان این دوستان که جواب بدن؟؟؟؟
          Hamed.H و mahmood karimi و magician
          :angry:
          سلام دوست عزیز
          اول از همه بابت اینکه دیر جواب دادم خیلی معذرت :redface:. چون من خیلی وقت بود که به سایت سر نزده بودم :redface:(به دلایل مشکلات کاری و ... ) ولی امید وارم بتونم کمک کنم . چون من 7 ماه پیش با این آیسی کار کردم.
          ببین آقا محمد شما حتما راهنمایی هایی که دوستان دیگه تو تاپیک های قبلی به من دادن را خواندید. اگه نخوندین اول (isd25120) را سرچ بکنید.
          برای قرار گرفتن در مود 6 یا همون m6 باید حتما m9 و m8 و m6 یک بشن و در این وضعیت باقی بمونن. اون وقت led شما خاموش میشه و آیسی منتظر پالس شما می مونه. اگه P/R صفر باشه و شما یک پالس یک به صفر بدین، ضبط شروع میشه و LED شما روشن میشه تا زمانی که یا شما دوباره یه پالس یک به صفر بهش بدین یا زمان 60 ثانیه شما تمام بشه.
          در مورد میکروفن هم از مدار پیشنهادی که تو دیتا شیت کشیده شده استفاده کن. به نوع خازن از لحاظ بای پلار و بی پلار تو این آیسی خیلی دقت کن خیلی اثر داره. من فکر کنم تو مدار میکروفن 3 تا خازن داشتم ولی تو این مدار 2 تا خازن هست.
          امید وارم به کارت بیاد. اگه چیزی را اشتباهی گفتم بزار به این حساب که خیلی وقته با این آیسی کار نکردم. ولی نگران نباش بچه های این سایت خیلی با معرفتن، اگه بتونن حتما بهت کمک می کنن. بازم اگه کمکی بود در خدمتم، چون بچه های این سایت خیلی به گردن من حق دارن. :job:

دیدگاه

دوباره سلام.
            دوستان مداری که من بستم دقیقا چیزی هست که در زیر گذاشتم:

ضبط میکنه ، ولی به صورت اتفاقی پخش میکنه؟؟
            یعنی وقتی در مود m6 و حالت پخش هست ، به صورت اتفاقی( اکثرا نویز پخش میکنه ) با دادن پالس 1 به 0 روی ce پخش میکنه؟؟؟!!
            مشکل از چیه؟؟ :cry:

دیدگاه

دوباره سلام.
              دوستان مداری که من بستم دقیقا چیزی هست که در زیر گذاشتم:

....

ضبط میکنه ، ولی به صورت اتفاقی پخش میکنه؟؟
              یعنی وقتی در مود m6 و حالت پخش هست ، به صورت اتفاقی( اکثرا نویز پخش میکنه ) با دادن پالس 1 به 0 روی ce پخش میکنه؟؟؟!!
              مشکل از چیه؟؟ :cry:
              سلام دوست عزیز
              ببین حتما شما این مداری که برات گذاشتم را باید دیده باشی، این دقیقا همون چیزی هست که شما می خوای. اگه درست اون را ببندی مطمعن باش جواب میگیری. مدار شما هم درست هست ولی این کامل تره. یه پیشنهاد هم میکنم این مدار را روی برد برد نبند. البته من اینجوری هم جواب گرفتم ولی با نویز زیاد ولی وقتی لحیم کردم دیگه نویز نداشتم، بازم می گم رو نوع خازن ها دقت کن تا نویزت کم تر بشه . در ضمن برای اینکه آیسیت آسیب نبینه از تقویت کننده ای که تو دیتا شیت با پمپ lm386 توضیح داده استفاده کن. البته اگه استفاده هم نکنی مشکل خاصی درست نمی شه ولی شانس دیگه، خدایی نکرده آیسیت مشکل پیدا می کنه.

روش کار را هم تو سایت قبلا بچه ها توضیح دادن سرچ کن.
              اگه منظورت از به صورت اتفاقی پخش میکنه، شروع به کار آیسی بدون فشار دادن پوش باتن هست، می تونه مشکل پوش باتن باشه یا اتصالی زیر پوش باتنت. در ضمن پوش باتنی که روی PD هست را حذف نکن.
              اینشالله که جواب میگیری :job:

دیدگاه

جناب کریمی
                1- من pd رو بدون پوش باتن به زمین وصل کردم.
                2- چیزی که در شکل جا انداختم این هست که من agc رو به همون شکل که شما فرمودین ( با خازن 4.7 و مقاومت 470 کیلو ) وصل کردم.
                3- به نوع خازن ها توجه کرده ام .
                4- منظورم از پخش اتفاقی این هست که مثلا وقتی ic رو تازه راه اندازی می کنم و برای اولین بار شروع به ضبط می کنم و سپس به حالت پخش میرم و اولین پالس 0 رو به ce میدم، پیغامی که ضبط کرده بودم پخش نمیشه و به صورت اتفاقی در پالس های 0 بعدی پخش میشه و گاهی هم اصلا پخش نمیشه!
                5- آیا ممکنه ic ایم مشکل پیدا کرده باشه؟
                6- اگر من مدار رو روی برد لحیم کنم و جواب نده ، دیگه عملا نمیشه از قطعات دوباره استفاده کرد و باید بریزمشون دور . به همین دلیل میخوام اول مطمئن شم. ( isd2560 رو 4500 تومن خریدم :redface: )
                7- من تمام تاپیک های مرتبط با این موضوع و هم چنین دیتاشیت ها رو مطالعه کردم ولی متسفانه با این مشکل غیر منطقی روبه رو هستم.
                8- در حالت آدرس دهی ، آیا در تمام مدت ضبط یا پخش باید آدرس مورد نظر به isd داده شه یا نه ؟ توضیح بدین.

از کمکتون صمیمانه متشکرم.

دیدگاه

جناب کریمی
                  1- من pd رو بدون پوش باتن به زمین وصل کردم.
                  2- چیزی که در شکل جا انداختم این هست که من agc رو به همون شکل که شما فرمودین ( با خازن 4.7 و مقاومت 470 کیلو ) وصل کردم.
                  3- به نوع خازن ها توجه کرده ام .
                  4- منظورم از پخش اتفاقی این هست که مثلا وقتی ic رو تازه راه اندازی می کنم و برای اولین بار شروع به ضبط می کنم و سپس به حالت پخش میرم و اولین پالس 0 رو به ce میدم، پیغامی که ضبط کرده بودم پخش نمیشه و به صورت اتفاقی در پالس های 0 بعدی پخش میشه و گاهی هم اصلا پخش نمیشه!
                  5- آیا ممکنه ic ایم مشکل پیدا کرده باشه؟
                  6- اگر من مدار رو روی برد لحیم کنم و جواب نده ، دیگه عملا نمیشه از قطعات دوباره استفاده کرد و باید بریزمشون دور . به همین دلیل میخوام اول مطمئن شم. ( isd2560 رو 4500 تومن خریدم :redface: )
                  7- من تمام تاپیک های مرتبط با این موضوع و هم چنین دیتاشیت ها رو مطالعه کردم ولی متسفانه با این مشکل غیر منطقی روبه رو هستم.
                  8- در حالت آدرس دهی ، آیا در تمام مدت ضبط یا پخش باید آدرس مورد نظر به isd داده شه یا نه ؟ توضیح بدین.

از کمکتون صمیمانه متشکرم.
                  سلام دوست عزیز
                  اول از همه این که این آیسی یه ذره بیشتر از اونی که در موردش میگن بهتره، یعنی سازنده های اون فکر ما دانشجو ها را هم کردن که می خواهیم با سعی و خطا کار یاد بگیریم ، چون من خودم اون قدر بلا سر این آیسی آوردم باز سالم مونده :redface: ، برای همین بهت می گم لحیم کنی مشکل پیش نمیاد، اول اینکه شما آیسی را که لحیم نمی کنی سوکت را لحیم می کنی و هر وقت که بخوای می تونی اون را از مدارت جدا کنی، و بقیه المان ها روی هم 500 تومان هم نمیشه. پس مشکل خاصی نیست. مگر اینکه زمان برای خرید دوباره نداشته باشی.
                  ببین دوست من پوش باتن PD به عنوان reset استفاده میشه وقتی شما می خوای پخش کنی باید اونو بزنی که آیسی به اول حافظ خودش برگرده و از اون جا شروع به خوندن بکنه وگر نه ادامه حافظه ای که چیزی ضبط نشده را پخش می کنه.
                  پس اول برای pd یه پوش باتن مثل مدار بزار. وقتی می خوای چیزی را ضبط کنی تو حالت ضبط قرار بگیر. اول برای یکی دو ثانیه پوش باتن PD را فشار بده تا به اول حافظه بر گردی. بعد پوش باتن CE را فشار بده. تا موقعی که زمان 60 ثانیه تموم میشه یا دوباره CE فشار می دی و LED خاموش میشه.
                  حالا تو مود پخش قرار بگیر. PD را فشار بده تا اول حافظه برگردی، CE را فشار بده تا پخش کنه. فکر کنم من اینطوری کار می کردم.
                  راستی مشکل خاموش نشدن LED و قرار گرفتن تو مد 6 شما حل شد؟
                  اصلا میکروفن خازنیت سالم هست؟ می تونی اونو با ورودی میکروفن ضبط یا کامپیوترت به وسیله یک فیش چک کنی. شاید مشکل برای میکروفن باشه. در ضمن دو نوع میکروفن خازنی داریم. یکیش خیلی عالیه که نویز کمتری را تولید میکنه. شکلشون مثل هم هست ولی این یکی کمی کوچکتر هست از فروشنده بپرسی بهت میگه.
                  در ضمن منظورت را در مورد : ((8- در حالت آدرس دهی ، آیا در تمام مدت ضبط یا پخش باید آدرس مورد نظر به isd داده شه یا نه ؟ توضیح بدین.)) را نفهمیدم، چون در این مود اصلا آدرس دهی نمیشه.

خدا کنه اینطوری جواب بده که هم کار شما راه بیفته هم آبروی ما نره که اشتباه راهنماییت نکرده باشیم.

دوستان و اساتید هم اگه می تونن راهنمایی کنن. که ما هم استفاده کنیم
                  موفق باشی :job:

دیدگاه

جناب کریمی واقعا متشکرم . من دیگه با ISD مشکلی ندارم و کاملا تحت کنترل در آوردمش.
                    نکاتی که باید توجه زیادی بهشون بشه:
                    1- وقتی قراره از یک مود استفاده کنید ، باید علاوه بر این که a8,a9 و شماره مود مورد نظزتون رو یک میکنین ، بقیه پین های a رو به زمین وصل کنین ، که من اونارو به زمین وصل نمیکردم و درست در مود مورد نظر قرار نمیگرفت.
                    2- xclk در صورت استفاده نشدن حتما باید به زمین وصل بشه ( اینو یه گوشه تو کنار یه جدول توضیحات ، با فونت کوچیک نوشته بود :biggrin: )
                    3- بهتره agc رو به صورت دلخواه ( طبق جدول داده شده در دیتا شیت ) به زمین وصل کنین تا sample rate رو مشخص کنین.
                    4- به نوع خازنا توجه کنین ( فقط اون چیزی درسته که تو دیتا شیت نوشته ، نه چیزی که از اینور اونور دانلود میکنید )
                    5- میکروفونو به همون شکل که در دیتا شیت گفته ببندید تا کمترین نویزو داشته باشین.
                    6- با بستن مدار اصلی روی برد ، نویز کاهش پیدا میکنه.
                    7- بعد از ضبط ، برای این که از اول حافظه شروع به پخش کنین باید از پوش باتن 0 به 1 روی pd استفاده کنین و بعد با دادن پالس 1 به 0 روی ce پخشو شروع کنین.
                    8- اگر اسپیکرو مستقیم به isd وصل کنین و از آمپلیفایر استفاده نکنین ، مشکلی پیش نمییاد و فقط صدای خروجی بلند نیست.
                    9- برای ضبط از هر دستگاه صوتی که خروجی اسپیکر داره بر روی isd ( مثل کامپیوتر، ضبط ، تلوزیون و ...) میتونین خروجی اسپیکر دستگاهو مستقیما به ورودی های mic و mic ref در isd وصل کنین. اینجوری کیفیت صدا فوق العاده بالا تره. ( البته اتصال ana out به ana in با مقاومت و خازنو فراموش نکنین.) ( توجه کنین که صدای دستگاهتون رو کم کنید و بعد به isd وصل کنین چون در صورتی که صدا زیاد باشه و دامنه موج صوتی خروجی ولتاژی بیش از حد قابل تحمل isd داشته باشه ، isd تون میسوزه . پس در صورت امکان اول دامنه ولتاژ خروجی رو اندازه بگیرین )
                    10 - در حالت آدرس دهی ، نوع باتن های روی ce , pd کمی تغییر میکنه،به اونا توجه کنین.( مثلا برای پخش ، ce باید در تمام طول پخش به زمین وصل باشه نه یک پالس )
                    با تشکر :job:

دیدگاه

جناب کریمی واقعا متشکرم . من دیگه با ISD مشکلی ندارم و کاملا تحت کنترل در آوردمش.
                      نکاتی که باید توجه زیادی بهشون بشه:
                      ...
                      سلام دوست عزیز
                      از اینکه جواب گرفتی خیلی خوشحالم. امیدوارم که در تمام مراحل کار و زندگی موفق باشی. :job:

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        از اینکه جواب گرفتی خیلی خوشحالم. امیدوارم که در تمام مراحل کار و زندگی موفق باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X