اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه انداز L298N

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه انداز L298N

نوشته اصلی توسط feri_sharp
    سلام دوست عزیز.
    من این مدار رو برای تست نمی خوام ببندم. این مدار یک روبات. من دیروز یه دونه L298 سوزوندم که به خاطر این بود که دیود نذاشته بودم. چون مطمئنم باقی چیاشو از روی Datasheet بسته بودم دقیقا. بقیه ی مدار هم که آسیب ندید به خاطر رگلاتور بوده احتمالا ، و مقاومتی که پشت ورودیش بوده.
    ممنون از جواب هاتون ولی چرا این دیودی که بی مخ! جان گفتن ، شما میگین کنده ؟ بعد اگر ممکنه نوع دیودی که باید بذارم از سری UF رو هم به من معرفی کنید. + نوع خازن ها . ممنون.
    موفق باشید.
    نه بابا ترکیدن چون دیود نداشت؟!مکان نداره.شما دیود نزار من قول میدم مشکلی پیش نیاد.البته برای کار صنعتی باید دیود بزاری
    دیود هم مثل UF5403
    اون خازنای تغذیه هم خوب معلومه هرچی بیشتر بهتر مثلا 100UF و یک 100 نانو ولی تو خروجی خازن لازم نیست اگرم خواستی بزاری همون 100 نانو خوبه
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
      من یه جا دیدم که نوشته بود ، این دیود ها بیشتر برای محافظت از L298.

دیدگاه

سلام،
        همینطور که امیرآقا گفتن سوختن درایورت بخاطر نبود دیود نبوده! شاید جریانش خیلی بالا بوده! یا یه چیزی رو سهواً اشتباه بستی!
        این دیودها که معروف به دیودهای هرزگرد توی مدار هستن همونطور که گفتم برای محافظت از مدار برای جریان برگشتی موتورهاست!

«پشتکار» «پشتکار» «پشتکار»

دیدگاه

جریانی که واردش شد 1.3A بوده. توی Datasheet زده حداقل 4mA .(پس یه مقاومت می خواد)
          بعد خازن ها بود و نبودشون زیاد مهم نیست اینجور که معلومه.
          دیود هم از اونی استفاده کنم که آقا امیر گفتن ؟ چون ایشون گفتن که زیادی کنده.
          بعد من درست نفهمیدم که آقا امیر گفتن فیوز رو کاش وصل کنم. و چه فیوزی بگیرم؟
          ممنون
          موفق باشید.

دیدگاه

جریانی که واردش شد 1.3A بوده. توی Datasheet زده حداقل 4mA .(پس یه مقاومت می خواد)
            بعد خازن ها بود و نبودشون زیاد مهم نیست اینجور که معلومه.
            دیود هم از اونی استفاده کنم که آقا امیر گفتن ؟ چون ایشون گفتن که زیادی کنده.
            بعد من درست نفهمیدم که آقا امیر گفتن فیوز رو کاش وصل کنم. و چه فیوزی بگیرم؟
            ممنون
            موفق باشید.
            یک سر فیوز رو به منفی و سر دیگه رو به پایه ای که برای کنترل جریان هستند وصل کن
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

ممنون.
              من زیاد اطلاعی ندارم فیوزی که باید برای این مدار بگیرم فرقی نمی کنه؟ برم بگم یه فیور میخوام؟
              نظرتون در مورد مقاومت سر راه Vs و Vss چیه ؟

الان دارم مدار رو می بندم فعلا بدون دیود. خدا کنه نسوزه

دیدگاه

ممنون.
                من زیاد اطلاعی ندارم فیوزی که باید برای این مدار بگیرم فرقی نمی کنه؟ برم بگم یه فیور میخوام؟
                نظرتون در مورد مقاومت سر راه Vs و Vss چیه ؟

الان دارم مدار رو می بندم فعلا بدون دیود. خدا کنه نسوزه
                نیازی به فیوز نیست ولی اگه اصرار داری بذاری بستگی به جریان موتور داره.یا از مشخصاتش در بیار (اگه داره)یا باید تست کنی و حداکثر جریان موتور زیر بار رو ببینی چقدره و فیوز متناسب با اون رو بخری

دیدگاه

سلام دوستان . ممنون از راهنمایی هاتون مدار رو بستم همونجوری که دفعه ی پیش بسته بودم ولی این دفعه کار کرد بعدم وصلش کردم به یه IC 7432 برای تست همه ی پایه هاش رو هم امتحان کردم، جواب داد.
                  موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوستان .
                    یه سوال دیگه . چجوری می تونم سرعت موتور رو کم و زباد کنم(به صورت خودکار،قطعه ای چیزی می خواد ؟)) ؟ موتور DC و باید با همین Driver این کار رو بکنم؟

دیدگاه

سلام دوستان .
                      یه سوال دیگه . چجوری می تونم سرعت موتور رو کم و زباد کنم(به صورت خودکار،قطعه ای چیزی می خواد ؟)) ؟ موتور DC و باید با همین Driver این کار رو بکنم؟
                      با همین درایور میشه فقط باید ازpwm میکرو استفاده کنی.یک سرچ بکن منظورم رو میفهمی

دیدگاه

سلام دوستان.
                        من توی برنامه نویسی سخت افزاری تجربه ی زیادی ندارم. می خوام بدونم برای PWM چه جوری میشه Timer میکرو رو فعال کرد ؟
                        هدر خاصی داره ؟ دارم برنامش رو با C می نویسم.
                        فقط دستودش رو بهم بگین کافیه.
                        ممنون
                        موفق باشید.

دیدگاه

سلام دوستان .
                          یکی چند تا سوال دیگه هم دارم .
                          یکیش رو که توی پست قبلی پرسیدم(یکی برام می تونه ثبات TCCR رو توضیح بده ؟)
                          2. برای دور زدن روبات با 4 چرخ به طوری که چرخ های جلوی روبات به چپ یا راست بپیچن ، باید از سرو موتور استفاده کنم ؟(برای دور زدن روبات بفیه ی روش ها رو بلدم.)
                          ممنون.
                          موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X