اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوئیچ ولتاژ منفی با ترانزیستور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوئیچ ولتاژ منفی با ترانزیستور

بازم سلام...
    هرچی بیشتر پیش میرم گیچ تر میشم.... oo:
    این دستگاهی رو که من میخوام سوییچ کنم خیلی حساس هست...مثلا یه شیر برقی داخل یه کارخونه...
    ماسفت افت ولتاژ و معایب پیاده سازی خودشو داره و همچنین تا اونجایی که فهمیدم ماسفت اصلا کارش سوییچ نیست و سوییچ تخصص رله هاست...اما...
    هنوز نفهمیدم چقد میشه به رله اطمینان کرد(بخاطر مکانیکی بودن سازوکارش)...تو یه جایی مثل کارخونه ها که عمل نکردن یه سوییچ به سیستم آسیب میزنه چیکار میکنن؟؟؟

دیدگاه

1- ماسفت ها قطعات خوبی برای سویچ هستنند. من کاملا از عمکردشون دفاع می کنم.
      2- رله ها خطا ندارند.غیر از سرعت سویچ کردن ،جریان عبوری از رله هم مهمه اگر جریان زیادی عبور کنه باعث جرقه و نابودی سریع تر رله می شه.البته شما گفتید که با ای سی ... ولتاژ منفی را تولید کرد پس جریان بالای ندارید.
      3- به شما پیشنهاد می کنم کتاب تکنیک پالس را حتما مطالعه کنید. توی اون کتاب کاملا در باره مدارات سویچ ترانزیستور و نکات مهم طراحی توضیح داده .

دیدگاه

کی میگه ماسفت کارش سوئیچ نیست؟ oo:

دوست عزیز بهتره همون رله رو قرار بدی و یک عمر ازش مطمئن باشی. در ضمن در اکثر کارخونه ها از رله استفاده میشه و هیچ مشکلی هم نداره. چرخدنده و گیربکس و ... که تواره که داغون بشه! عین یه کنتاکتور! یه بوبین داره که تیغه ها رو جذب میکنه! پس دیگه ترسیدن نداره!

ماسفت هم یکی از بهترین گزینه ها برای سوئیچ فرکانس بالاتر هست که رله قادر نباشه کار کنه!

موفق باشید
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

دوست عزیز شما میتونید از رله های که با استفاده از ترانزیستور ساخته شده اند استفاده کنی
          سرعت سویچ بالا و عمر بسیار بالا از خاصیت های این رله هاست نام علمی اینها هم reed relay هست فکر کنم

از این لینک هم میتونی تهیه کنی
          http://iran-micro.com/index.php/cPath/125
          معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ali-j
            1- طول عمر ترانزیستور بیشتر است. ولی اگر تعداد سویچ پایین هست در این مدار رله.
            2- پایه میکرو را به 11 یا 10 و خروجی را از 14 و 7 می توانید بگرید.
            3- ده تا ترانزیستور را نمی توانید به یک پایه میکرو وصل کنید باید قبلش بافر بزارید تا جریان بیس تامین شود و میکرو هم داغ نکنه.
            4- ولتاژ که به عنوان فرمان به بیس اعمال می کنید حتما باید منفی باشه -میکرو نمی تواند ولتاژ منفی بدهد. برای این بود که گفتم با ترفندی 232 مثبت را به منفی تبدیل کنید.
            5-دوست عزیز مقاومت الکتریکی برای همین روز ها ساخته شده.کاهش ولتاژ کنترل جریان.فقط لازمه یک تقسیم مقاومتی انجام بدهید در ورودی.
            درباره rs232 می خواندم گفته بود که از منفی 3 تا منفی 12 ولت به عنوان منطق محاسبه می شه .بهتر خروجی 232 را اندازه گیری کند بعد مقاومت مقسم محاسبه کنید.

موفق باشید
            سلام عزیز

یه مقدار واضح تر توضیح می دی ؟

چطوری می شه از max232 خروجی منفی ده ولت گرفت ؟
            مثبت ده ولت هم می شه ؟
            چقدر جریان دهی داره ؟
            برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
            http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X