اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار فلشر با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار فلشر با میکرو

25 تا رله --- زیاده واقعا :-) راست میگیها ! مدار در حد تیم ملیه دیگه ! - -- آخه میگه هر کلمش 100 تا ال ای دی -- /// میتونه اصن رله رو هم حذف بکنه از همون ترانزیستور به عنوان سوییچ استفاده بکنه - به شرطی که قابل جریان کشیدن در اون حد رو داشته باشه!
    [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MiLaD YazdanI
      مدار عملی برای هر پورت --- یه مدار میخاد@
      شما اول سر افکتها به توافق برسید ، تقویت خروجی با من!
      حتی اگه بخواید ، با لامپهای 220 ولت هم راش میندازیم.
      ولی اگه با LED میخواید ، باید ولتاژ مرجع رو بدونم تا مقاومتها رو بتونم براش محاسبه کنم.
      مثلا : آیا مایلید با ولتاژ 12V کار کنید؟

دیدگاه

نمیدونم دیگه مهندس feredi / هر جور صلاح بدونی -- مهندس میثم چیزی درباره کمی یا زیاد بودن افکت ها نگفت@ ولتاژش هم زیاد مهم نیست -- 8~12 خوبه دیگه فک کنم :-)
        [img width=65 height=100]http://s1.picofile.com/file/7243484622/untitled.bmp[/img]

دیدگاه

feredi عزیز
          به نظرم اگه ال ای دی ها رو با 220 راه بندازیم هم هزینه کمتری داره و هم کیفیت نورش بهتره.
          پس مداری باشه که مستقیم از برق شهر استفاده بشه واسه راه اندازی ال ای دی ها

دیدگاه

. . . و هم کیفیت نورش بهتره.
            کیفیت نوری LED ها ، با هر رنج ولتاژی که درایو شوند ، تفاوتی نداره!
            چون در همه حالتها ، LED ها در شرایط واحدی خواهند بود.

البته LED های شما رو مستقیما با برق شهر میشه روشن شون کرد ولی باید دو تا نکته مهم رو در نظر گرفت.
            1- برای گریز از تلفات ، باید در هر خروجی ، 100 عدد LED داشته باشیم. یعنی در هر خروجی این 100 تا LED همزمان روشن خواهند شد که میتونی باهاش یه حرف گنده بنویسی. اگه تعداد LED ها رو کم بگیری ، با کلی دردسر مواجه میشیم. که کمترینش ، تلفات حرارتی خواهد بود.

2- در اینصورت ، دیگه LED ها از برق شبکه ایزوله نخواهند بود و بعلت وجود فاز در شاخه LED ها ، لمس اونها توسط خودتون یا افراد متفرقه ، خطرناک خواهد بود.

من پیشنهاد میکنم ، ولتاژ مرجع رو 12 ولت انتخاب کن ، تا خیال من هم در آینده راحت باشه! چون میترسم یه وقت اخباری برسه که ، مدار طراحی شده توسط "feredi" چند نفر رو به وادی . . . :biggrin:
            اگه مصرف کننده دسنگاه نهایی ، تنها خودم بودم و بدست کس دیگه ای نمی افتاد ، اونموقع راضی میشم که 220 ولت رو مستقیما بفرستم به شاخه LED ها!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi
              کیفیت نوری LED ها ، با هر رنج ولتاژی که درایو شوند ، تفاوتی نداره!
              چون در همه حالتها ، LED ها در شرایط واحدی خواهند بود.

البته LED های شما رو مستقیما با برق شهر میشه روشن شون کرد ولی باید دو تا نکته مهم رو در نظر گرفت.
              1- برای گریز از تلفات ، باید در هر خروجی ، 100 عدد LED داشته باشیم. یعنی در هر خروجی این 100 تا LED همزمان روشن خواهند شد که میتونی باهاش یه حرف گنده بنویسی. اگه تعداد LED ها رو کم بگیری ، با کلی دردسر مواجه میشیم. که کمترینش ، تلفات حرارتی خواهد بود.

2- در اینصورت ، دیگه LED ها از برق شبکه ایزوله نخواهند بود و بعلت وجود فاز در شاخه LED ها ، لمس اونها توسط خودتون یا افراد متفرقه ، خطرناک خواهد بود.

من پیشنهاد میکنم ، ولتاژ مرجع رو 12 ولت انتخاب کن ، تا خیال من هم در آینده راحت باشه! چون میترسم یه وقت اخباری برسه که ، مدار طراحی شده توسط "feredi" چند نفر رو به وادی . . . :biggrin:
              اگه مصرف کننده دسنگاه نهایی ، تنها خودم بودم و بدست کس دیگه ای نمی افتاد ، اونموقع راضی میشم که 220 ولت رو مستقیما بفرستم به شاخه LED ها!
              ممنون مهندس عزیز
              هر طور شما صلاح میدونید
              باشه ولتاژ مرجع رو 12 قرار میدیم.
              حالا مداری نیازه که بتونه ولتاژ و جریان مورد نیاز برای این همه ال ای دی رو فراهم کمنه
              منتظر شما هستم یا حق

دیدگاه

حالا مداری نیازه که بتونه ولتاژ و جریان مورد نیاز برای این همه ال ای دی رو فراهم کنه
                اصلا نگران این موضوع نباش!
                منبع تغذیه های سوئیچینگ مشکلمون رو حل کرده اند و انواع مختلف اون توی بازار موجوده که با قیمتهای بسیار مناسب قابل تهیه است. برای اینکه مطمئن بشی ، تصمیمی که گرفتی ، درست هست چند نکته رو یاد آوری میکنم.
                1- با ولتاژ 12V دیگه محدودیت تعداد LED رو نخواهی داشت. در هر خروجی از هر تعداد دلخواه LED میتونی استفاده کنی. از یک عدد تا . . .

2- با اینکه به نظر میاد که اگه از 220 ولت برای LED ها استفاده میشد ، از نظر هزینه صرفه جویی میشد ، ولی با بررسی مدار یکسوسازی این نوع منابع و نیاز به خازن صافی پرظرفیت ولتاژ بالا ، در نهایت مشاهده خواهد شد که 12 ولت معقول تر هم هست.

3- در تغذیه LED ها به هر دو روش ، در نهایت توانی که مصرف میشه ، نزدیک هم خواهد بود و اختلاف توان در حد بحرانی نیست.

4- با فرض 100 عدد LED در هر شاخه و دوباره با فرض 10ma برای هر LED مقدار جریان این 100 تا LED میشه 1A که جریان ترسناکی نیست. پس نگران منبع تغذیه نباش. انواع مختلف منابع سوئیچینگ با جعبه های بسیار شیک تو بازار موجوده که برای توانهای نزدیک نیاز شما ، خودم آخرین بار نزدیک پنج هزار تومن خریدم.

پس راه ساخت روشن شد و صورت مسئله تا حدود زیادی مشخص شد.
                دیگه میتونی ساخت عملی رو شروع کنی.
                لطفا به این نکته هم توجه کنید. من مهندس نیستم. پس لطفا دیگه با این عنوان خطابم نکنید!
                من feredi هستم. همین!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط feredi

لطفا به این نکته هم توجه کنید. من مهندس نیستم. پس لطفا دیگه با این عنوان خطابم نکنید!
                  من feredi هستم. همین!!!

شما به دل نگیر -- این فقط ی اصطلاحه :agree:-- برای راحت اسم بردن بقیه :biggrin:-- وگرنه مهندس واقعی که ..........................

دیدگاه

feredi عزیز پس این مدار درایور چی شد؟
                    ما منتظزیما
                    فدای شما

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meysam64
                      feredi ، پس این مدار درایور چی شد؟
                      ما منتظزیما
                      من فکر کردم همه چی تموم شده!
                      با بحثهایی که کردیم ، همه چی روشن شد و نیاز به شکافتن ریزتر ندیدم!
                      ولی حالا که نقشه دقیق میخوای ، بفرما!

بدلیل ارزان بودن سوئیچ از نوع قوی تر و رند بازار انتخاب شده است.
                      پس میتونی بسیار بیشتر از 100 تا LED هم به خروجی وصل کنی.
                      و یا بر عکس، حتی تنها یکعدد LED هم میتونی در خروجی داشته باشی. پس با خیال راحت میتونی همه نوع حرف کوچک و بزرگ ، و با هر سایزی ، بنویسی.

فقط ببخشید که یه کم قطعات زیادی استفاده کرده ام. ولی در عوض مدارت بی نقص و برای سالهای سال ، کار خواهد کرد. به لحاظ ایمنی هم که خیال هممون راحت هست و خطر برق گرفتگی نداریم!
                      برای منبع تغذیه هم ، همونطور که قبلا گفتم ، از نوع سوئیچینگ حاضری موجود در بازار بگیر. البته خودمون هم میتونیم درست کنیم ، ولی چون با قیمت بسیار پایین تو بازار موجود هست رغبتی برای اینکار ندارم.

اول باید شروع به اجرای حروف با LED ها بکنی ، در نهایت که تعداد کل LED ها معلوم شد ، یه منبع تغذیه با توان متناسب با تعداد اونها میگیری.

دیدگاه

feredi عزیز سال نو مبارک و بابت مدار خیلی ممنون
                        سوال دارم و اونم اینکه :
                        برای هر خروجی این میکرو باید از چنین مداری استفاده کنم؟یعنی باید 25 تا از این مدار ببندم؟؟؟؟

دیدگاه

همچنین بر شما ، عید باستانی مان ، مبارک باد

[hr]

آره دیگه!
                          چون میخوایم این دسته های 25 تایی ، مستقل از هم روشن و خاموش شوند ، پس ناچاریم برای هر کانال ، مدار کلید زنی جداگانه ای بذاریم.

دیدگاه

سلام به مهندس میلاد و fredie عزیز
                            اگه ممکنه من همین برنامه رو میخوام یعنی همین فلشر برای 10 تا خروجی با 5 افکت
                            میشه این کار رو واسم انجام بدید .عنی زحمت این برنامه رو برام بکشید؟
                            میخوام 10 طبقه ال ای دی رو راه اندازی کنم و ولی با چند افکت متفاوت که .یعنی یک بار هر 10 طبقه با یک افکت روشن بشه.یکبار با یک افکت دیگه و الی...5
                            ممنونم

دیدگاه

هنوز ک مهندس نشدیم همون میلاد خوبه
                              بعدش شما جزئیات کار و افکت هایی رو که میخای بزار -- وقت هم ک مدد بکنه اسرع وقت .................

دیدگاه

مرسی میلاد جان
                                5تا افکت قشنگ که خودتون میدونید بزارید دیگه
                                در کل قبولت داریم
                                فقط زحمت 5تا افکت قشنگ رو واسم بکش
                                ممنونم عزیز
                                منتظرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X