اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالاتی در باره ی مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالاتی در باره ی مدار

آقا این که خیلی سادست
    یه بخش از مدار شما به 5 ولت رگوله احتیاج داره که اونو از طریق یک رگولاتور 7805 و برق ورودی 12 ولت تهیه می کنه. برای بخشهای دیگه مدار 5 ولت ساده نیاز داره و یه جورایی خواسته این دو تا رو از هم تفکیک کنه. شاید این امکان وجود داشته باشه که کلاً یه ولتاژ 5 ولت به مدارت بدی (ایون دوستانی که وارد ترن توضیح بدهند که شدنی هست یا نه). اما در مورد اتصال زمین. شماه همه زمینها را به هم متصل کن. تو این مدار هم منفی 5 ولت و 12 ولت که میگی در حقیقت همون زمینه.

دیدگاه

سلام
      من واقعا شرمنده ام اصلا یادم نبود گفتم بهتون میگم،معذرت میخوام
      تو مدار نگاه کنید 7 تا زمین میبینید که دفعه پیش گفتم با چند تا خط کوچولی که از یه طرف به جایی وصل نیست مشخص شده .
      4تا هم منبع تغذیه 5ولت مستقیم دارید که اوناهم از یه طرف به مدار وصل هستن و از یه طرف دیگه وصل نیستن(5VDC)
      یدونه هم منبع تغذیه 12 ولت مستقیم دارید که پایینهای مدارتونه کنارش نوشته(BATERRY)با دو تا خط کوتاه و دوتا خط بلندتر این منبع رونشون داده که خط بلند نشانه پایه مثبت منبع یا همون باتریتون هست و خط های کوتاه نشان دهنده پایه منفی منبعتون که البته ممکن بود به جای دو تا خط بلند و 2 تا خط کوتاه از یه خط بلند و یه خط کوتاه استفاده میکرد.
      مدارو نتونستم کپی کنم و روش براتون علامت بزنم.
      بازم اگه سوالی داشتین تا جایی که بلد باشم در خدمتتون هستم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پرهیزکار
        باسلام و خسته نباشید به تمام کسانی که این پست رو می خونند

من چند سوالی درباره ی این عکس دارم

1.این LOND چیه؟
        2.اون VDC چیه ؟ یکی از دوستان گفت می شه 5ولت مثبت ؟
        3.اون منفی اون5ولت کجای مدار؟
        چرا این مدار دو منبع تغذیه داره یعنی یه 12 ولت یه 5 ولت ؟
        اگر در توانتون بود مثبت و منفی منبع های تغذیه 12و5 ولت رو در مدار مشخص کنید؟
        [move]ممنون از کسانی که در این راه به من کمک می کنند[/move]
        سلام
        من یه توضیح کلی درباره ی مدارتون،و سوالاتی که پرسیدید میدم....

1.کل مدار با 5 ولت کار میکنه و ولتاژ اون باتری 12 ولت با رگولاتور 7805 به 5 ولت تبدیل میشه(اون 5VDC+ هم منظور 5 ولت DC می باشد)
        2.اونLOAD هم که دوستمون فرمودند ،منظور یک مصرف کننده 220 ولته مثل لامپ،البته نباید جریان زیادی بکشه یا رله قوی برای جریانهای بالا استفاده بشه)
        3.ای سی HT12D یه ایسی دیکدر سریاله که دیتای ارسالی ای سی HT12E انکدر سریال رو باز خوانی میکنه البته به شرطی که کدشون(که در این مدار با دیپ سویچ تنظیم میشه یکی باشه)،لازم به ذکره که به جای این ایسی میشه از ایسی PT2272 استفاده کرد که در ایران بسیار رایجه و ریموتهاش هم به وفور پیدا میشه
        4.ای سی های فیلیپ فلاپ 40174 استفاده شده در مدار یه ایسی بیت حافظه است که اگه شما یک لحظه شاسی فرستنده رو فشار دهید رله بصورت دائم وصل خواهد شد (البته استفاده از این ایسی کار هوشمندانه ای نبوده و میشد به جای اون ایسی مثلا 7474 استفاده کرد که بجای 4 تا 40174از 2 تا 7474 بهره برد یا بهتر از اون از ایسی PT2272 مدل LAtch برای دیکد استفاده کرد که دیگه اصلا نیازی به ای سی فیلپ فلاپ نبود.)
        5.ماژول استفاده شده هم یک گیرنده 433 مگاهرتز که از 315 مگ هم میشه استفاده کرد(گیرنده و فرستنده باید تو یه فرکانس باشند)
        اگه نکته ای جا مونده بفرمایید تا بگم(البته اگه بلد بودم :mrgreen
        ♥♥....((الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنَا مِنَ الْمُتَمَسِّکِینَ بِوِلاَیَةِ أَمِیرِ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَیْهِمُ السَّلاَمُ))....♥♥

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X