اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست مدار یا کیت mp3 پلیر با خروجی spk

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست مدار یا کیت mp3 پلیر با خروجی spk

با عرض سلام خدمت اساتید محترم
    من تو تمام کیت فروشیها گشتم ولی تا حالا کیت امپیتری پلیر ندیدم خواهش میکنم دوستانی که آشنایی دارن میتونن یه کیت یا مداری معرفی کنن که قابلیت اتصال به مموری و خوندم فایلهای صوتی رو داشته باشه و بدون مدار اضافی خروجی بده من چندتا اسپیکر پلیر مختلف گرفتم ولی نتونستم خروجی خالص برای آمپلی بگیرم میشه منو راهنمایی کنین ممنونتون میشم فکر میکنم پست مفیدی میشه چون خیلیها رو دیدم که به این موضوع علاقه مند هستند خصوصا دوستان آماتور یا نیمه حرفه ای :job: :nice:
    از دوستان و اساتید و مهندسین محترم و گرامی که منو در این زمینه راهنمایی کنن ممنون و سپاسگذار میشم که منو مدیون لطف و محبتشون کنن :job: :agree: :smile: :nerd: تشکر

پاسخ : درخواست مدار یا کیت mp3 پلیر با خروجی spk

ماژول ضبط و پخش صدا VS1003

دیدگاه

روح الامین عزیز و گرامی خیلی خیلی از توجه و پاسختان ممنون و متشکرم
      اگر لطف و محبت فرموده و این هم بفرمایید که
      1- اگر من بخواهم به وسیله این ماژول یک امپیتری پلیر بسازم که فایل صوتی رو از مموری یا سی دی بخونه و به یک خروجی آمپلی بفرسته و دکمه back & forw و پاز هم داشته باشه از چه ماژولهایی تشکیل میشه یعنی باید چه ماژولهای دیگه ای رو بخرم و به هم متصل کنم تا یک پلیر خوب داشته باشم
      2- اگر بخواهم ولتاژ ورودی اتوموبیل یعنی 12V DC رو تبدیل به این ورودی یعنی 5VDC بکنم باید از چه مبدلی استفاده کنم
      از بذل عنایاتتون خیلی خیلی سپاسگذارم که این علاقه من آماتور الکترونیک رو راهنمایی میکنید با تشکر :job: :smile:

دیدگاه

اصلا شما از این استفاده کن:
        شما هم میتونید MP3 Player بسازید اونهم با LCD رنگی لمسی
        :smile: خیلی قشنگ و عالیه. واسه اون تبدیل هم یه شارژر موبایل ماشینی بخر. باید توش یه IC مثل mc34063 باشه(شاید هم خودش). بعد توی دیتاشیتش گفته چطور خروجی دلخواهت رو بگیری! با تغییر مقاومت...
        رگولاتور و از این چیزای ساده نذاری یه وقت.

دیدگاه

[quote author=Rohalamin link=topic=85115.msg524144#msg524144 date=1383457772]
          اصلا شما از این استفاده کن:
          شما هم میتونید MP3 Player بسازید اونهم با LCD رنگی لمسی
          :smile: خیلی قشنگ و عالیه. واسه اون تبدیل هم یه شارژر موبایل ماشینی بخر. باید توش یه IC مثل mc34063 باشه(شاید هم خودش). بعد توی دیتاشیتش گفته چطور خروجی دلخواهت رو بگیری! با تغییر مقاومت...
          رگولاتور و از این چیزای ساده نذاری یه وقت.

[/quoخیلی خیلی ممنونم روح الامین عزیز و گرامی

دیدگاه

خیلی خیلی ممنون از بذل توجه شما روح الامین عزیز وگرامی من در مورد مدارات دیجیتال اطلاعاتی در حد کمتر از مبتدی دارم از شما درخواست میکنم که در صورتی که بخواهم اطلاعات بیشتری در حد مقدمات الکترونیک دیجیتال کسب کنم چه منابع قابل فهمی رو مطالعه کنم اگر لطف کنید و به من منابع آسان و قابل فهم معرفی کنین خیلی خیلی ممنونتون میشم روح الامین عزیزو گرامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hojamin2000
              خیلی خیلی ممنون از بذل توجه شما روح الامین عزیز وگرامی من در مورد مدارات دیجیتال اطلاعاتی در حد کمتر از مبتدی دارم از شما درخواست میکنم که در صورتی که بخواهم اطلاعات بیشتری در حد مقدمات الکترونیک دیجیتال کسب کنم چه منابع قابل فهمی رو مطالعه کنم اگر لطف کنید و به من منابع آسان و قابل فهم معرفی کنین خیلی خیلی ممنونتون میشم روح الامین عزیزو گرامی
              دوست دارید مثل بقیه بچه های اینجا یه مهندس امبدد(Embedded) بشید؟ :smile:
              شما باید کدنویسی + کار با قطعات الکترونیکی رو یادبگیرید. باید خرج هم بکنید. :biggrin: منظورم اینه که مثلا قطعات و ابزارهای خاصی برای کارتون بخرید. شما واسه کار می خوایید یاد بگیرید یا تفریح؟

دیدگاه

طبقه اول امجد؛ از پله برقی که بالا میری سمت راست
                یه ماژولی رو دیدم که انواع حافظه ها رو ساپورت میکرد و عملا یه ماول آماده بود که کافی بود تغذیه بشه

دیدگاه

سلام
                  با اف ام پلیر ها به راحتی میشه اینکارو انجام داد به این صورت که ابتدا دستگاه رو باز میکنید و آی سی فرستنده رو پیدا میکنید پایه های ورودی صدا به آی سی فرستنده رو پیدا میکنید و بعد دو تکه سیم به پایه ها لحیم میکنید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rohalamin
                    دوست دارید مثل بقیه بچه های اینجا یه مهندس امبدد(Embedded) بشید؟ :smile:
                    شما باید کدنویسی + کار با قطعات الکترونیکی رو یادبگیرید. باید خرج هم بکنید. :biggrin: منظورم اینه که مثلا قطعات و ابزارهای خاصی برای کارتون بخرید. شما واسه کار می خوایید یاد بگیرید یا تفریح؟
                    ممنونم از شما روح الامین عزیز حقیقتش من برای یادگرفتن الکترونیک آنالوگ نیم دوجین کیت ریز و درشت و انواع کتابها رو خریدم که یه روز همشو مادرم ریختشون دور اونقدر کیت مونتاژ کردم که میتونم :evil: در عرض 10 دقیقه برد 50 *50 سانت با 150 قطعه مختلف رو لحیم میکنم :redface: (باکمی اغراق و ازدیاد پیاز داغ) ولی یه فرمول خازن یا مقاومت رو نمیتونم حل کنم لا مصب رشتمم فنی نیستش منتها فقط یه لیسانس بیکارو علافم با شغل کاملا غیر مرتبط ولی چیکار کنم عشقه دیگه عشق الکترونیه بیصاحابمونده اذیتم میکنه نمیتونم جلوی خودمو بگیرم تازه بکسری پروژه نیمچه اختراعی هم دارم که خیلی نیاز به دونستن مبانی میکرو کنتلرها داره اگه شما بتونید کمکم کنید خیلی خیلی ممنونتون میشم دوست عزیز و گرامی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ab88
                      سلام
                      با اف ام پلیر ها به راحتی میشه اینکارو انجام داد به این صورت که ابتدا دستگاه رو باز میکنید و آی سی فرستنده رو پیدا میکنید و بعد ار طریق دیتا شیت پایه های ورودی صدا به آی سی فرستنده رو پیدا میکنید و بعد دو تکه سیم به پایه ها لحیم میکنید(کانال چپ و راست)برای زمین یا منفی از پایه زمین آی سی استفاده میکنید حالا در مجموع 3 عدد سیم در خروجی دارید .
                      از لطفت خیلی خیلی ممنونم ab88 عزیز و گرامی و محترم من تو یه سایت اسپانیایی که تو همین سایت توسط دوستان لینک شده که اینه
                      http://www.construyasuvideorockola.com/proyect_usb_player.php
                      البته اصلا لازم نیست که بگم هیچی ازش سردرنیاوردم فقط فهمیدم از یک اسپیکر پلیر خروجی گرفته بود و من اون قسمت خروجی گرفتنشو که به یه مدار دیگه متصلش کرده بود رو نفهمیدم اگر لطف و محبت بفرمایید شما یا دوستان محترم دیگه در موردش نظر بدین منو مدیون علم و دانش خودتون کردین من حقیقتش رشته ام فنی نیست ولی بچه های فنی رو خیلی دوست دارم و تو دانشگاهم بهترین دوستام از همکلاسیهای هم رشته ام نبودند بلکه همه از بچه های فنی و مهندسی همون دانشگاه بودن همینکه بچه های فنی دانششون رو بی تکلف و خاضعانه در اختیار دیگران قرار میدن از روح متواضع و فروتنانشونه که فکر میکنم اقتضاع رشتشونه که هر چی دیدم همینطور بودن البته این فقط اعلام نظرم بود چرا که برای اثباط این مدعا فقط کافیه فرومهای تخصصی رو نگاه بندازید (درست مثل همین فروم) که دوستان شاید بعضیاشون مهندسین مجرب یا اساتید دانشگاه باشن ولی خیلی متواضعانه میان و معلوماتشون رو بدون بخل و حسد در اختیار همگان قرار میدن ازتون ممنونم بچه های فنی و مهندسی شاد و خوش و خرم باشین :job: :nice: :nerd: :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojalan
                        طبقه اول امجد؛ از پله برقی که بالا میری سمت راست
                        یه ماژولی رو دیدم که انواع حافظه ها رو ساپورت میکرد و عملا یه ماول آماده بود که کافی بود تغذیه بشه
                        مجتبی عزیز فقط اگه لطف کنی یکمی بیشتر در موردش توضیح بدی ممنونت میشم و اینکه اسمشم بگی که لطف میکنی ممنونم

دیدگاه

سلام
                          اف ام پلیرها در مدلهای مختلف وجود دارند که یک نوعش رو در عکس زیر مشاهده میکنید.

بعد از اینکه شما دستگاه رو باز کنیدیکی از آی سی ها فرستنده رادیویی هستش
                          که خروجی mp3 پلیر وارد این آی سی شده که شما میتونید خروجی رو به هر دستگاهی متصل کنید.

توسط دوستان لینک شده که اینه
                          http://www.construyasuvideorockola.com/proyect_usb_player.php
                          البته اصلا لازم نیست که بگم هیچی ازش سردرنیاوردم فقط فهمیدم از یک اسپیکر پلیر خروجی گرفته بود و من اون قسمت خروجی گرفتنشو که به یه مدار دیگه متصلش کرده بود رو نفهمیدم اگر لطف و محبت بفرمایید شما یا دوستان محترم دیگه در موردش نظر بدین
                          مدار دوم شامل یک آیسی رگولاتور به شماره 7812 هست که وظیفش تامین ولتاژ برای مدار اصلی است و یک آی سی 4558 که خروجی صدارو کمی تقویت میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ab88
                            سلام
                            اف ام پلیرها در مدلهای مختلف وجود دارند که یک نوعش رو در عکس زیر مشاهده میکنید.

بعد از اینکه شما دستگاه رو باز کنید معمولا 2 تا 3 عدد آی سی داخل مدار میبینید که یکی از آی سی ها فرستنده رادیویی هستش
                            که خروجی mp3 پلیر وارد این آی سی شده که شما با اتصال سیم به این خروجی ها میتونید خروجی رو به هر دستگاهی متصل کنید.
                            به طور مثال آی سی as6002 یک نوع آیسی فرستنده هستش که در اف ام پلیر استفاه شده.
                            مدار دوم شامل یک آیسی رگولاتور به شماره 7812 هست که وظیفش تامین ولتاژ برای مدار اصلی است و یک آی سی 4558 که خروجی صدارو کمی تقویت میکنه.
                            نمدونید که چه لطف بزرگی رو به من کردین من هرگز محبتتونو فراموش نمیکنم از ارسال لطفتون سپاسگذارم خصوصا که با شکل توضیح دادین خیلی چیزا برام روشن شد ممنونتون هستم دوست عزیز انشالله جبران کنم فقط انشالله طبق توضیحاتتون یک FM پلیر تهیه میکنم و جلو میرم انشالله که مشکلی نداشته باشم ولی اگه مشکلی باشه اگر محبت کنید راهنمایی کنید و از بذل عنایاتتون منو بینصیب نکنید خیلی خیلی لطف میکنید AB88 عزیز و گرامی
                            در مورد دوم من اینکه فرمودین خوب یک مدار تغزیه برای پلیر مربوطه بوده برای راه اندازی پلیر چیزی که من متوجه نشدم این خروجی این دستگاه پلیر کمبو هستش خروجی پلیر رو از کدوم آی سی گرفته که به مدارات تقویت کننده اش وصل کرده هر چی نگاه کردم متوجه نشدم چون تو عکس دوم از مدار سمت چپی که ظاهرا مدار کمبو پلیر باید باشه نشون نداده که از کدوم آی سی و از کدوم پایه ها استفاده کرده اصلا مدل آی سی کمبو پلیر که خروجی میده کدوم آی سیه چون این کمبو پلیر که آی سی فرستنده نداره اگر بفرمایید ممنونتون میشم دوست عزیز

دیدگاه

نمدونید که چه لطف بزرگی رو به من کردین من هرگز محبتتونو فراموش نمیکنم از ارسال لطفتون سپاسگذارم خصوصا که با شکل توضیح دادین خیلی چیزا برام روشن شد ممنونتون هستم دوست عزیز انشالله جبران کنم فقط انشالله طبق توضیحاتتون یک FM پلیر تهیه میکنم و جلو میرم انشالله که مشکلی نداشته باشم ولی اگه مشکلی باشه اگر محبت کنید راهنمایی کنید و از بذل عنایاتتون منو بینصیب نکنید خیلی خیلی لطف میکنید AB88 عزیز و گرامی
                              در مورد دوم من اینکه فرمودین خوب یک مدار تغزیه برای پلیر مربوطه بوده برای راه اندازی پلیر چیزی که من متوجه نشدم این خروجی این دستگاه پلیر کمبو هستش خروجی پلیر رو از کدوم آی سی گرفته که به مدارات تقویت کننده اش وصل کرده هر چی نگاه کردم متوجه نشدم چون تو عکس دوم از مدار سمت چپی که ظاهرا مدار کمبو پلیر باید باشه نشون نداده که از کدوم آی سی و از کدوم پایه ها استفاده کرده اصلا مدل آی سی کمبو پلیر که خروجی میده کدوم آی سیه چون این کمبو پلیر که آی سی فرستنده نداره اگر بفرمایید ممنونتون میشم دوست عزیز
                              سلام
                              خواهش میکنم
                              خروجی از آیسی 4558 گرفته شده که در این مدار نقش پری آمپلی فایر استریو رو داره و از هر مدار پری آمپلی فایری به جای این مدار
                              میشه استفاده کرد.
                              باتشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X