اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دیکودر بیت استریم دالبی و dts

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دیکودر بیت استریم دالبی و dts

با سلام خدمت دوستان.

اگه از میان دوستان کسی درباره خروجی دیجیتال دالبی و دی تی اس اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه. مثلا اگه کسی پروتکل بیت استریم اونها رو داشت که چه بهتر.

پاسخ : دیکودر بیت استریم دالبی و dts

منظور شما تکنیک صدا برداری وپخش دیجیتال دالبی ودی تی اس می باشد؟

دیدگاه

نه، معمولا در دستگاههای پخش ویدیویی یک خروجی دیجیتال هم در نظر گرفته می شود که با وصل این خروجی به ورودی دیجیتالی وسایلی مانند آمپلیفایرهای دالبی یا دی تی اس می توان از حالت صدای 5.1 استفاده نمود. هدف من هم از طرح این موضوع همین هست که در کنار هم بتوانیم یک دیکودر دالی و دیت تی اس ایجاد کنیم که اولا خروجی بیت استریم که سریال هست رو به کانالهای مجزا تفکیک نموده و در مرحله بعد با استفاده از DAC بتوانیم شش خروجی آنالوگ داشته باشیم.

در مرحله اولا فهمیدن پروتکل این خروجی دیجیتال هست که با تحلیل کامل آن میتوانیم به مراحل بعد بپردازیم.

دیدگاه

البته ماجول این دیکودر رو هم اگه کسی سراغ داره بگه. یعنی آی سی که بیت استریم سریال رو بگیره و شش تا یا هشت تا (بسته به نسخه دالبی) خروجی آنالوگ بده.

دیدگاه

دوست عزیز امیدوارم با لینک زیر مشکل شما حل شود
          http://www.cybermike.net/reference/l...l/DIGI_13.html

دیدگاه

اون خروجی SPDIF هست ، به صورت optical و cable هم موجوده . دیکودرش هم در بازار موجوده ( لوازم موسیقی و استدیویی )
            فتو بلاگ من
            کاردستی ها :
            روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
            فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
            کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

با تشکر از دوستان. با کمی جستجو متوجه شدم که پروتکل این خروجی همون AC3 معروف هستش که هر دوی دالبی و dts از این پروتکل استفاده میکنند فقط تفاوت آنها در نحوه فشرده سازی و ضبط صداست.

نوشته اصلی توسط shankimout
              اون خروجی SPDIF هست ، به صورت optical و cable هم موجوده . دیکودرش هم در بازار موجوده ( لوازم موسیقی و استدیویی )
              یعنی این SPDIF که توی کامپیوترها هم هست همینه و نحوه ارسالش همین AC3 هست یا فرق میآ‌کنه؟

دیدگاه

فکر میکنمSPDIF یک کانتینر هست ، پرتکول های مختلف رو از طریق این خط میتونید انتقال بدید ، مثلا اترنت و TCP/IP .

در مورد AC3 بودنش نمیدونم ولی فکر میکنم uncompressed یا raw باشه .
                فتو بلاگ من
                کاردستی ها :
                روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
                فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
                کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X