اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از اسیلوسکوپ لاجیک آنالیزر USBee سایت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : استفاده از اسیلوسکوپ لاجیک آنالیزر USBee سایت

نوشته اصلی توسط S_Ahmad
    این لاجیک آنالایزر یکی از بهترین مدل هاست ، فکر کنم آقای شریف زاده مشتری خودمون بودن! درسته؟
    با توجه به حرف های زد نقیض درباره ی حداکثر رنج فرکانس اندازه گیری شده، شما تا چقدر توانستید تست بگیرید؟
    بله جناب موسوی
    والا هنوز رو ماکزیم رنجش کار نکردم،ولی مثه اینکه همون 24 مگ هستش
    انحصار طلبي علمي در دنياي امروز جايگاهي ندارد،بياييد تا دانسته هاي خود را هرچند اندک؛با ديگران به اشتراک بگذاريم...
    فرهنگ و تمدن بي همتاي ايرانيان به سبب حمله ي وحشيانه مغولان نابود شد،امروز نوبت من و توست که با انتشار دانسته هاي خود ايران را به جايگاه بي همتاي گذشته باز گردانيم.

پيامبر اکرم(ص)فرمودند بهترين مردم کساني هستند که خيرشان به ديگران برسد.

دیدگاه

مگه میشه! :surprised: با نصف قیمت! :surprised: همون کارو بکنه! :surprised: oo:
      حتما یه چیزیش هست! :biggrin:
      حالا شما استفاده کن ببینم نمیسوزه :icon_razz: اگه نسوخت بگو منم یه دونه بخرم. :biggrin:

دیدگاه

بچز، سلام.
        من تازه از همین اسکوپ خریدم، فقط به خاطرِ آنالوگش. اولین بار که اومدم تست کنم به محضِ اینکه به یه مدار خارجی وصلش می کردم USBش قطع می شد. چندین بار امتحان کردم. اصاً GNDش رو با یه سیم می زدم به مدار و بر میداشتم (فقط GND! یه دونه سیم!) بعد USBم می پرید و دوباره وصل می شد. نرم افزارشم که در هنگِ مرکب ابدالدهر می موند!
        با این وضعیت کلاً بدونِ استفاده س؟ هان؟! طرف ترکونده خودشو با این سخت افزارِ مزخرفش یه دونه کانال A/D نتونسته بخونه!
        به نظرتون مشکل از کجاست؟!
        بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد رستمی
          بچز، سلام.
          من تازه از همین اسکوپ خریدم، فقط به خاطرِ آنالوگش. اولین بار که اومدم تست کنم به محضِ اینکه به یه مدار خارجی وصلش می کردم USBش قطع می شد. چندین بار امتحان کردم. اصاً GNDش رو با یه سیم می زدم به مدار و بر میداشتم (فقط GND! یه دونه سیم!) بعد USBم می پرید و دوباره وصل می شد. نرم افزارشم که در هنگِ مرکب ابدالدهر می موند!
          با این وضعیت کلاً بدونِ استفاده س؟ هان؟! طرف ترکونده خودشو با این سخت افزارِ مزخرفش یه دونه کانال A/D نتونسته بخونه!
          به نظرتون مشکل از کجاست؟!
          شما چیپست USB تون مشکل پیدا کرده!
          توانایی جریان دهی نداره!

کار زیادی از usb تون کشیدین!
          همواره يادمان باشد:
          1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
          2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
          3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_Ahmad
            شما چیپست USB تون مشکل پیدا کرده!
            توانایی جریان دهی نداره!

کار زیادی از usb تون کشیدین!
            جناب موسویِ عزیز، نمی دونم تجربه شما برای ساخت مدارات USB و مطالعه در این زمینه چقدره. طبق مطالعه نقشه های مادربردهای مختلف و بردهاسی آموزشی از تولیدکننده های معتبر، و همچنین تجربه بنده (طراحی و ساخت عملیاتی چندین برد USB Host و 20-30 تا دستگاه USB Device و چند تا منبع تغذیه توسط USB)، جریان کشیِِ از Host توسطِ یه آی سیِ محافظِ ساده کنترل می شه و هیچ آسیبی به چیپست (یا به طور صحیح کنترلرِ USB) نمی رسونه.
            اگه بنا به جریان کشی بود، این بردِ اسیلوسکوپ از همون اول این بلا سرش می اومد و اضافه جریان از پورت USB می کشید. چطوره که تا وقتی به جایی وصل نیست مثه بچه آدم کار می کنه، و فقط وقتی یه نقطه از این برد رو به منبع تغذیه یا مدارِ خارجی وصل می کنم این اتفاق می افته؟!

دیدگاه

سلام
              شاید مساله لوپ گراند یا نویزی که از آداپتور لپتاپ میاد باشه یک چیزی شبیه به این باشه
              مجموعه لاجیک انالایزر رو با لپتاپتون در حالتی که با باتری کار میکنه امتحان کنین .
              البته این اتفاقی که شما میگین نباید بیفته .

پانوشت کابل usb رو عوض کنین از اون مدلهایی که فریت بید داره بذارین شاید موثر بود .

دیدگاه

ممنون.
                آقا، من دیروز تو خونه تست کردم بدون مشکل کار کرد با باتری، بدونِ باتری، با برق شهر، با یه آداپتورِ معمولی. نرم افزارش هم باحاله فقط یکم بافرش تأخیر داره که در بیشترِ مواقع به چشم نمیاد.
                ولی، اون روزی که توی یه شرکت باید کار می کرد نکرد! موجباتِ آبروریزیِ بنده رو فراهم کرد :rolleyes: اونجا لپ تاپم به یه پریز وصل بود، و منبع تغذیه به یه پریئزِ دیگه. آخه برقِ تکفاز نباید همچین مشکلاتی داشته باشه... شایدم منبع تغذیه ش درِ پیت بوده و ایزوله نبوده. از این ترانسی های معمولی بود.
                چه می دونم واللا. سیستمِ برقِ ساختمونهای مملکتمون هم ایراداتی داره بس عجیب.

دیدگاه

دوستانی که این لاجیک انالایزر ر تست کردن، بیزحمت یه تست بکنید ببنید قسمت انالوک تا چه فرکانسی جواب میده؟ در حده مگاهرتز هست یا نه؟!
                  ممنون

دیدگاه

ممنون.
                    آقا، من دیروز تو خونه تست کردم بدون مشکل کار کرد با باتری، بدونِ باتری، با برق شهر، با یه آداپتورِ معمولی. نرم افزارش هم باحاله فقط یکم بافرش تأخیر داره که در بیشترِ مواقع به چشم نمیاد.

ولی، اون روزی که توی یه شرکت باید کار می کرد نکرد! موجباتِ آبروریزیِ بنده رو فراهم کرد
                    خب فرق جنس کپی اونم از نوع چینی با اصل همینه

دیدگاه

جناب موسویِ عزیز، نمی دونم تجربه شما برای ساخت مدارات USB و مطالعه در این زمینه چقدره. طبق مطالعه نقشه های مادربردهای مختلف و بردهاسی آموزشی از تولیدکننده های معتبر، و همچنین تجربه بنده (طراحی و ساخت عملیاتی چندین برد USB Host و 20-30 تا دستگاه USB Device و چند تا منبع تغذیه توسط USB)، جریان کشیِِ از Host توسطِ یه آی سیِ محافظِ ساده کنترل می شه و هیچ آسیبی به چیپست (یا به طور صحیح کنترلرِ USB) نمی رسونه.
                      اگه بنا به جریان کشی بود، این بردِ اسیلوسکوپ از همون اول این بلا سرش می اومد و اضافه جریان از پورت USB می کشید. چطوره که تا وقتی به جایی وصل نیست مثه بچه آدم کار می کنه، و فقط وقتی یه نقطه از این برد رو به منبع تغذیه یا مدارِ خارجی وصل می کنم این اتفاق می افته؟!
                      حالا خدا رو شکر که مسئله حل شد!

ولی مسئله ای که شما بیان می کنید درسته، ولی هیچ محافظی نمی تونه شوک(شوک منظورم همون جریان هر چند کوچک ولی غیرمجاز) رو محافظت کند، اساساً usb هر ضربه ای که می خوره در همون لحظات اولیه هست!
                      نکته بعدی رو جهت اطلاع عرض می کنم ، usb هر چقدر که جریان بتونه بده، یک سقف داره ، هیچ وقت به طور دائم جریان کشی نکنید، هر چقدر هم جریان کم باشه، چون در طول زمان چیپ ضعیف میشه! خیلی هم طبیعیه!

در ضمن بهتره یک نگاهی به تعمیرات لبتاپ بزنید ، بعد می بینید که ملت چه پولی که از همین مسئله در نمی آورند و فقط کارشون شده تعویض چیپست USB و ...

بنده خودم 2تا از پورت هام ، همین طوری هست! الان یک طوری هست که مثلا اگر دسته بازی وصل کنی ، و ویبره بزنه ، قطع می کنه! :mrgreen: :eek:
                      لذا گفتم شاید شما هم مثل من باشین!
                      همواره يادمان باشد:
                      1-مردان بزرگ اراده مي کنند و مردان کوچک آرزو
                      2-افراد بزرگ، هميشه به دنبال ايده هاي بزرگند و افراد کوچک به دنبال افراد بزرگ
                      3-هميشه سعي کن آنقدر کامل باشي که بزرگترين تنبيه تو براي ديگران گرفتن خودت از آنها باشد.

دیدگاه

بلی. تجربه شما هم در نوع خودش جالب توجه بود
                        فردا دوباره می خوام برم اون شرکته، امیدوارم دوباره ضایه نشم مثه هفته پیش!

دیدگاه

بلی. تجربه شما هم در نوع خودش جالب توجه بود
                          فردا دوباره می خوام برم اون شرکته، امیدوارم دوباره ضایه نشم مثه هفته پیش!
                          این جور وسایل رو فقط و فقط باید از پنجره پرت کرد بیرون. :biggrin:
                          تو این مدت که سرم توی الکترونیک بوده، یه چیز رو خوووووووب فهمیدم. اونم اینکه همیشه خدا تجهیزات الکترونیکی چینی از لحاظ تغذیه مشکل دارن. همیشه همیشه! اصلا انگار فقط با این تغذیه پول در میارن یا انگار عمدا اینجوری طراحی میکنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_Ahmad

هیچ وقت به طور دائم جریان کشی نکنید، هر چقدر هم جریان کم باشه، چون در طول زمان چیپ ضعیف میشه! خیلی هم طبیعیه!

http://en.wikipedia.org/wiki/USB#Power

دیدگاه

سلام
                              لطفاً جواب سوال منم که در این لینک نوشتم بدهید.
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=105313.new#new
                              «اگر واقعيات با نظريات هماهنگي ندارند، واقعيتآ‌ها را تغيير بده.»
                              آلبرت انشتين

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X