اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در رفع نویز آی سی 74HC573

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : کمک در رفع نویز آی سی 74HC573

نوشته اصلی توسط K1.IEEE
    اون مقاومت های بین IC و میکرو کنترلر رو حتماً یک بار با دو عدد IC ، حذف کنید و مدار رو تست کنید. (این مقاومت ها بر چه اساسی 1k انتخاب شدند؟)
    چرا کاتد ها رو مستقیماً به زمین متصل نکردید؟؟ اصولاً سوییچ رو یا سمت کاتد قرار میدهند و یا سمت آند. شما در هر دو سمت از سوییچ استفاده کردید. وقتی آند LED ها رو با 74573 کنترل می کنید، این ترانزیستور ها در سمت کاتد عملاً هم اضافه هستند و هم ممکنه ایجاد اشکال کنند (به دلیل بایاس نامناسب). در نمونه ی مدار ترانزیستوری که براتون قرار دادم سوییچ فقط در سمت کاتد قرار داده شده، همچنین مدار از نظر مصرف توان کاملاً بهینه است.
    این مقاومت های روی بیس رو بر چه اساسی 1k انتخاب کردید؟ آیا محاسبه کردید؟؟؟
    بله درسته . تو این مدار نیاز هست که led ها از دو طرف کنترل بشن هم آند و هم کاتدشون توسط میکرو تحریک میشه
    این روشی که من استفاده کردم اشکالی توش نیست .
    تو ساخت تابلو های روان و مکعب های led cube از این روش استفاده میشه مهندس

س
    امير مسعود مقدم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک در رفع نویز آی سی 74HC573

نوشته اصلی توسط masoud.moghaddam21
      بله درسته . تو این مدار نیاز هست که led ها از دو طرف کنترل بشن هم آند و هم کاتدشون توسط میکرو تحریک میشه
      این روشی که من استفاده کردم اشکالی توش نیست .
      تو ساخت تابلو های روان و مکعب های led cube از این روش استفاده میشه مهندس

س
      درسته. متوجه شدم. برای تابلو هر دو سمت باید سوییچ باشه.
      دوست عزیز، حدس (نزدیک به یقین) می زنم که متوجه شدم اشکال از کجاست.
      لطف کنید بگید چه تعداد LED رو به کلکتور هر ترانزیستور متصل کردید؟ 75 عدد؟؟ همچنین جریان بایاس هر LED رو چقدر در نظر گرفتید؟ در این صورت می تونم دقیق راهنماییتون کنم. :smile: (در واقع می خوام ماکزیمم جریان گذرنده از هر ترانزیستور رو بدونم.)
      آیا امکان استفاده از ترانزیستور های دیگه ای رو دارید؟؟ چه ترانزیستور هایی؟؟
      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

پاسخ : کمک در رفع نویز آی سی 74HC573

سلام خسته نباشید
        دوستان گرامی من تازه کار هستم و الکترونیکم به اندازه شما قوی نیست
        ممنون میشم منو راهنمایی کنید
        من یه مدار کلید لمسی میخوام درست کنم با ای سی 74573. ماژول کلید لمسی رو با کمک شما گرفتم
        الان توی پروتئوس شماتیک 74573 با دوورودی کلید که به پایه D0 و D7 CNL و با مقاومت 330اهم که به پایه Q0 و Q7 و هر کدام رو به LED زدم که باید الان با زدن کلید LED روشن بشه و تو همون حالت بمونه اما اینجور نمیشه خواستم بدونم اشکالم کجاست
        ممنون اگر زود جواب بدید

دیدگاه

سلام به شما

اول این پایه
          CNL که گفتی منظورت چیه ؟؟

دوم این که یه عکس از شماتیکی که تو پروتیوس کشیدی قرار بده تا بهتر بشه راهنمایی کرد

آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masoud.moghaddam21 نمایش پست ها
            سلام دوستان
            من از 10 تا آی سی 74573 استفاده کردم که هر 5 تاشون با هم موازی هستند. ویک دسته به پورت A و دسته ی دیگه به پورت B میکرو MEGA32 با مقاومت 1 کیلو وصل شدن .
            پایه های OE (فعال ساز خروجی که با صفر منطقی فعال میشه ) همگی بصورت مستقیم به زمین وصل شده
            و پایه های تغذیه آی سی هم بصورت مستقیم به تغذیه ی بعد از 7805 وصل شده که با یه خازن صاف شده .
            پایه ی فعال ساز ورودی (LE) رو هم توسط میکرو صفر و یک میکنم
            اما مشکل :
            زمانی که فقط میخوام یکی از آی سی ها مقدار پورت A یا B رو بگیره باقی LED هام چشمک میزن و نویز میگیرن و کلا برنامه ای که نوشته شده تبدیل یه چیز دیگه میشه oo:
            حالا باید چیکار کنم ؟؟؟
            خیلی عجله دارم آخه مربوط به پروژمه و باید زود تحویل بدم :cry:
            سلام فکر میکنم از یک بافر دو جهته استفاده کنی مشکل کمتر بشه 74hc245d

دیدگاه

سلام
              وقت بخیر
              نوشته اصلی توسط masoud.moghaddam21 نمایش پست ها
              سلام دوستان
              من از 10 تا آی سی 74573 استفاده کردم که هر 5 تاشون با هم موازی هستند. ویک دسته به پورت A و دسته ی دیگه به پورت B میکرو MEGA32 با مقاومت 1 کیلو وصل شدن .
              پایه های OE (فعال ساز خروجی که با صفر منطقی فعال میشه ) همگی بصورت مستقیم به زمین وصل شده
              و پایه های تغذیه آی سی هم بصورت مستقیم به تغذیه ی بعد از 7805 وصل شده که با یه خازن صاف شده .
              پایه ی فعال ساز ورودی (LE) رو هم توسط میکرو صفر و یک میکنم
              اما مشکل :
              زمانی که فقط میخوام یکی از آی سی ها مقدار پورت A یا B رو بگیره باقی LED هام چشمک میزن و نویز میگیرن و کلا برنامه ای که نوشته شده تبدیل یه چیز دیگه میشه oo:
              حالا باید چیکار کنم ؟؟؟
              خیلی عجله دارم آخه مربوط به پروژمه و باید زود تحویل بدم :cry:
              جهت یادآوری : پایه LE چیپ 74573 با منطق + فعال میشود . __---__ (بر عکس پایه OE)

این روش رو امتحان کنید.

# پورتهای میکرو را حتما بدون مقاومت به ورودیهای 74573 وصل کنید.

## ( در ابتدای برنامه باید تمامی پایه های LE را ، صفر قرار دهید)

برای عملکرد صحیح 74573 به این صورت مراحل را اجرا نمایید.

* اطلاعات را روی پورت مربوطه A یا B قرار دهید.
              ** پایه LE چیپ 74573 مورد نظر را ، (1) و سپس (0) نمایید.

پس ازانجام دو مورد فوق ، اطلاعات ارسالی ، روی خروجی چیپ 74573 مربوطه ذخیره خواهد شد.

با احترام
              97/2/11
              جدیدترین ویرایش توسط amir_moayeri; ۱۳:۱۶ ۱۳۹۷/۰۲/۱۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X