اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک محافظ برق

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک محافظ برق

ic رو عوض کردم یک صدای ویز داد انگار رله یکسره قطع وصل می شود بعد ic سوخت :angry: :angry: :cry:
    از نوع برد کامل چک کردم فکر نکنم مشکل از بردش باشه
    خواهشن یک نگاه دقبق تر بهش بندازید ببیند مشکل از کجاست :cry: :cry:

دیدگاه

در مورد کاری که گفتم و می فرمایید انجام دادید، شما چه کار کردید دقیقاً؟؟؟ شرح بدید لطفاً...
      *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

عکس از پشت فیب بزار
        عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
        مخترع برتر شمال غرب سال 96
        مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

همون کاری که گفتیدو انجام دادم مقاومتو از پشت نصب کردم اینم عکس پشت فیبر
          http://s1.freeupload.ir/i/00031/yldfhfyf0qex.jpg

مدار کار نکرد icمدارو عوض کردم مدار یک صدای ویززززززز می داد ورله یکسره قطع و وصل میشد اخرم ic سوخت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2alborz
            همون کاری که گفتیدو انجام دادم مقاومتو از پشت نصب کردم اینم عکس پشت فیبر
            http://s1.freeupload.ir/i/00031/yldfhfyf0qex.jpg

مدار کار نکرد icمدارو عوض کردم مدار یک صدای ویززززززز می داد ورله یکسره قطع و وصل میشد اخرم ic سوخت
            دوست عزیز! شما خیلی کم دقت کار کردین! لطفاً برد رو کامل کنترل کنید!!
            در زیر یک نمونه اشکال بزرگ رو با رنگ قرمز کادر کردم. البته به نظر میاد اشکالات دیگه ای هم هست که باید کنترل بشه! اون دیود زنری هم که در شکل با رنگ زرد کادر کردم بفرمایید چند ولتی هست؟؟؟ با مولتی متر هم چک کنید ببینید ولتاژ درستی میده یا نه!
            (ظاهراً اشکال در قسمت تغذیه هست. لطفاً IC رو از مدار خارج کنید و بدون IC مدار تغذیه رو تست کنید.)

دیدگاه

چون مولتی متر دم دست نداشتم اون مقاومت و دیودی که تو عکس مشخص کردی با برد اصلی عوض کردم

بدون ic اونledسبز و رله روشن شدن ولی وقطی icرو سر جاش گداشتم ic از دباره سوخت :cry2: :cry: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2alborz
                چون مولتی متر دم دست نداشتم اون مقاومت و دیودی که تو عکس مشخص کردی با برد اصلی عوض کردم

بدون ic اونledسبز و رله روشن شدن ولی وقطی icرو سر جاش گداشتم ic از دباره سوخت :cry2: :cry: :sad:
                اون مقاومت که %100 اشتباه بود. باید 680R باشه که شما اشتباهاً 680k قرار دادید.
                در مورد دیود هم در تصویر مشخص نیست. ولی حدس می زنم شما بدون توجه به اینکه اون دیود چه نوعی هست، مدار رو اسمبل کردید. اون دیود باید زنر 5 ولتی باشه، ولی فکر می کنم شما اشتباهاً 4148 گذاشتید.
                در هر صورت عرض کردم که IC رو در مدار قرارر ندید. چون حتماً بردتون اشکالات دیگه ای هم داره.
                بدون ابزار و مخصوصاً مولتی متر بهتره دست به اینجور کارها نزنید دوست عزیز.

دیدگاه

مولتی مترم خراب شده بود مقاومت قبل از اینک عکسو بزارم عوض کردم از مقاوت 680 ohmاستفاده کردم تو برد اصلی همین مقاومت
                  در مورد زنر دیود درسته از4148 استفاده کردم
                  دو تا مقاومت کنارic اشتباه بود اونارم عوض کردم
                  مابقی قطعات چک کردم درستن ولی با این حال ic سوخت

دیدگاه

یعنی به جای زنر، 1N4148 گذاشتید؟؟ (جای اون دیودی که با کادر زرد رنگ مشخص کردم.. جاش چی هست دقیقاً؟؟؟)

دیدگاه

همون طور که گفتم ولت مترم خرابه زنر از برد اصلی برداشتم روی بردم خودم گداشتم
                      ولی روی زنر اینو نوشته c4 v1

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2alborz
                        همون طور که گفتم ولت مترم خرابه زنر از برد اصلی برداشتم روی بردم خودم گداشتم
                        ولی روی زنر اینو نوشته c4 v1
                        دوست عزیز، متأسفم، اینجوری نمی تونم کمکتون کنم...

دیدگاه

اون زنر 4 ولتیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2alborz
                            اون زنر 4 ولتیه
                            اون زنر نباید کمتر از 5 ولت باشه دوست عزیز.
                            شما باید شماتیک مدارتون رو قرار بدید. ولی باید خدمتتون عرض کنم که وقتی مداری رو کپی می کنید، اگر به مشکلی بر می خورید، قطعاً مشکل از عدم دقت کافی شماست. و صد البته که خودتون باید مدار رو چک کنید و اشکالات رو برطرف کنید. چون بهتر و دقیق تر از کمک دیگران، یک نمونه ی صحیح جلوی روی شماست!!!
                            پیش تر بابت رک بودنم عذر خواهی می کنم، ولی باید خدمتتون عرض کنم که شما در انجام کار بسیار سستی می کنید. مثل اینکه شما یک کتاب دارید و از روش رو نویسی کردید، بعد از دیگران می خواید که نوشته ی شما رو تصحیح کنند!! مسلماً وقتی کتاب پیش شماست، خودتون باید تصحیحش کنید. بنابر این توصیه می کنم یک بار به طور دقیق همه ی اتصالات و قطعات رو کنترل کنید تا مشکلتون بر طرف بشه.
                            موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X