اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وصل کردن چند سون سگمنت به هم و ساخت سون سگمنت 4 تایی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

وصل کردن چند سون سگمنت به هم و ساخت سون سگمنت 4 تایی

باسلام
    میخواستم بگم کسی pcb یا نحوه ساخت درایور سون سگمنت رو داره بهم بگه
    میخوام 4 تا سون سگمنت تکی رو بر روی درایور بهم وصل کنم و یک سون سگمنت 4 تایی،4 پایه بسازم
    مثل این سون سگمنت که توی تصویر اومده

باتشکر لطفا سریع پاسخ بدید

پاسخ : وصل کردن چند سون سگمنت به هم و ساخت سون سگمنت 4 تایی

نوشته اصلی توسط Alireza amiriyan نمایش پست ها
    باسلام
    میخواستم بگم کسی pcb یا نحوه ساخت درایور سون سگمنت رو داره بهم بگه
    میخوام 4 تا سون سگمنت تکی رو بر روی درایور بهم وصل کنم و یک سون سگمنت 4 تایی،4 پایه بسازم
    مثل این سون سگمنت که توی تصویر اومده

باتشکر لطفا سریع پاسخ بدید
    اولا که باید پایه های سون سگمنت هات رو از A تا G رو با هم مشترک کنی یعنی A اولی به A دومی و... و به A چهارمی وصل کنی. B و C و... رو هم به همین ترتیب
    و برای نوشتن اطلاعات روی سون سگمنت میشه از آی سی شیفت ریجیستر (74hc599) استفاده کرد که از اینجا ماژول آماده ش هم میتونی بگیری که به نظر به صرفه تره:

ماژول سون سگمنت 4 رقمی همراه با درایور TM1637 میتوان در ساخت انوع نمایشگر زمان، ساخت انواع دما سنج، ساخت نمایشگر مدارات کنترل کننده، مدارات نمایش مقدار ولتاژ و جریان منابع تغذیه می توان استفاده کرد.

دیدگاه

جدا بهت پیشنهاد میکنم این کارو نکن . اینکار بخاطر تعداد سیمهایی که باید به هم متصل بشن به قدری وقت گیرهست که ارزش ساخت نداره و من چند سال پیش اینارو کردم . الان که به اون پروژه آموزشی نگاه میکنم واقعا افسوس اون هم وقت رو میخورم که برای کشیدن pcb هدر دادم .
      سون سگمنت اماده 4 تایی هست به نسبت وقتی که میذارید واقعا قیمتی نداره

دیدگاه

کد:
        [COLOR=#444444][FONT=Roboto]http://goo.gl/lRrpp0[/FONT][/COLOR]
        قیمت یه سون سگمنت که شما لازم داری فقط دو هزار تومنه !___دیگه حرفی ندارم
        و برای راه اندازی این سون سگمنت اگه یه مقدار وقت و حوصله داشته باشی میتونی مستقیما به بردت وصلش کنی!

دیدگاه

سلام
          4 پایه 7seg ها رو نظیر به نظیر به هم وصل کن (در واقع با این کار دیتا بصورت یکسان در اختیار 7seg ها قرار میگیره) و بعد یکی یکی 7seg ها رو با فاصله 1ms فعال کن.
          البته اگه محدودیت پین نداری و با 16 تا سیم میتونی کنار بیای بصورت مجزا وصل کن!!
          موفق باشی

دیدگاه

Sorena 01
            عزیز سون سگمنت هایی که توی بازار هست برای کار من کوچیکن و من نیاز به سون سگمنت بزرگ دارم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

استاد عزیز سعید
            اون سون سگمنت که شما میگید 2 هزار تومنه خیلی کوچیکه به درد من نمیخوره
            به هرحال ممنون از نظرتون

دیدگاه

حالا که سون سگمنت های اماده بدردت نمیخوره بهت میگم چیکار کن
              شما اول باید پایه های a,b,c,d,e,f,g,و همینطور نقطه رو پیدا کنی و صد البته پایه مشترک . در سونسگمنت های اند مشترک این پایه مثبت و کاتد مشترک ها این پایه به منفی وصل میشه. بعد که تمام سگمنت ها مشخصد شد هر کدوم باید به سگمنت متناظر کناریش متصل بشه .به این ترتیب بعد از اتصالات لازم شما در نهایت 8 پایه خروجی داری که به ترتیب به تمام aها و bهاو ....وصل هستند و همینطور 4 پایه مشترک داری. حالا برای روشن کردن هر سگمنت کافیه که پایه مربوط به سگمنت رو 1 و پایه مشترک مربوط به سون سگمنت رو 0 کنی. بهعنوان مثال میخواهیم روی سون سگمنت دوم عدد 1 رو بنویسیم. برای این کار اول پایه مشترک مربوط به سگمنت 2 رو صفر میکنیم بعد پایه هایaوb رو که به همه سونسگمنت ها وصل شده 1 میکنیم. یادمون باشه که با اینکه تمام سگمنت ها به هم متصل هستن اما فقط سون سگمنتی که پایه مشترکش زمین شده روشن خواهد شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X